Panství rodů Malatesta a Montefeltro s pobytem u moře

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Rimini
Název ubytování Panství rodů Malatesta a Montefeltro s pobytem u moře
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 390 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Rimini - Gradara - Mondaino - San Leo - San Marino - Santarcangelo di Romagna - Verucchio - Urbino

Popis stravování

Polopenze - kontinentální snídaně, oběd a večeře servírované.

Popis ubytování

Je zajištěno v Rimini, v hotelu *** nedaleko pláže ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den

Ráno příjezd do Rimini, odpoledne ubytování v hotelu, volno s možností koupání, večeře.

3. den

Snídaně. Odjezd k prohlídce středověkého města a hradu Gradara, starého města s cimbuřím hradeb, proložené čtvercovými věžemi. Zdejší hrad patřil k rodu Malatesta i Montefeltro, byl svědkem dojemného příběhu lásky mezi Paolem a Francescou, známého z Danteho Božské komedie. Po prohlídce odjezd do nedalekého středověkého městečka, patřícího rodu Malatesta Mondaino, kde je známá tvrz tohoto rodu. Zde následuje krátká prohlídka spojená s návštěvou historického mlýna, kde se vyrábí slavný sýr Formaggio di Fossa („jámový sýr“). Ukázka postupu jeho výroby a malá ochutnávka ( sýry, salám, med, víno, voda). Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, večeře.

4. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně návštěva zábavních parků např. Italia v Miniatuře ve Viserbě, Oltremare s představením delfínů v Riccione, Aquafan – vodní park na koupání v Riccione a jiné. Možnost zakoupit si zvýhodněné vstupenky a využít individuálně místní dopravu k návštěvě Vámi vybraného parku.

5. den

Snídaně, pobyt u moře, oběd. Po obědě odjezd k návštěvě San Leo, malebného opevněného městečka na skále s jedinou přístupovou cestou a nedobytnou tvrzí, bývalého sídla rodu Montefeltro. Přejezd do San Marina, nejstarší republiky na světě a zároveň jednoho z nejmenších států Evropy. Prohlídka malebného centra hlavního města San Marina. V rámci prohlídky je v ceně zahrnuta i ochutnávka místních likérů. Návrat v pozdních večerních hodinách.

6. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně místní dopravou návštěva historického centra Rimini – s prohlídkou jádra města – Augustův oblouk, hrad Malatesta, Tibériuv most, Chirurgův dům a možnosti nákupů na místním trhu na Piazza Cavour a Piazza Malatesta.

7. den

Snídaně. Dopoledne odjezd směrem k městečku Santarcangelo di Romagna, které si zachovalo v průběhu staletí své staré kouzlo. I zde vládl rod Malatesta, a to až do r. 1462, což dokumentují zbytky pevnosti Malatesta. Dále jsou zde zajímavé, člověkem vyhloubené jeskyně (více než 150), které tvoří skutečné podzemní město. Po procházce městečkem odjezd k návštěvě místní firmy Collina dei Poeti, kde se vyrábí velmi lahodná vína. Degustace 4 vzorků těchto vín a olivového oleje s bruschettou, možnost nákupu. Následuje objevování dalšího hradu a to ve Verucchiu – bašty rodu Malatesta - s krátkou prohlídkou a možnosti nádherných výhledů do kraje. Odpoledne volno, možnost koupání, večeře.

8. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně půldenní výlet do středověkého města Urbino, jednoho ze sídel rodu Montefeltro, které je zapsané na seznamu kulturních památek UNESCO. Prohlídka centra města, Palazzo Ducale, duomo, rodný dům malíře Raffaela. Cestou zpět exkurze ve firmě vyrábějící olivový olej a vína včetně malé degustace. Minimální počet osob 20, nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odjezdem.

9. den

Snídaně, vyklizení pokojů, pobyt u moře, individuální volno, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

10. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Rimini, město okouzlujících historických památek a nádherných dlouhých pláží Pro českého turistu je město Rimini v italské oblasti Emilia - Romanga spojováno s luxusními hotely a městem jen pro movité turisty. Město je ovšem přívětivé pro každého cestovatele a skrývá v sobě historii i krásné mořské pláže.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.