Perly střední Itálie - s koupáním, pizzou a vínem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Evropa, Itálie
Název ubytování Perly střední Itálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Krásná, veselá, bezstarostná a sentimentální. Zářivá i nostalgická minulost a dynamická i pohodová přítomnost. V minulosti kolébka renesance, v přítomnosti kolébka módy, elegance a rafinovanosti. Anebo krátce synonymum pro " la dolce vita". Všichni, kteří jednou zavítali do Itálie, se vracejí s nezapomenutelnými vzpomínkami. Jedněm se začnou sbíhat sliny jen při pomyšlení na dvacet druhů pasty, které vyzkoušeli, jiní zůstávají u vytržení, když si vzpomenou na Sixtínskou kapli. Jedni si vezou zpět kufry plné nového oblečení dokonalé značky "made in Italy", druzí sní s otevřenýma očima o probdělých nocích v Benátkách ....... To je Itálie.

Program zájezdu

Popis

CHIANCIANO TERME • CAPRESE MICHELANGELO • AREZZO • MONTE SAN SAVINO • GUBBIO • CORTONA • ASSISI • LUCIGNANO • ORVIETO • LÁZNĚ SATURNIA

1. den:

Ráno odjezd z Brna (další nástupní místa: Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Praha 400 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 250 Kč, Velká Bíteš - dálnice 150 Kč, Břeclav 250 Kč, Bratislava 400 Kč). Přejezd přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování u lázeňského města Chianciano Terme.

2. den

Ráno odjezd do rodiště slavného umělce Michelangela, vesnice Caprese Michelangelo. Návštěva jeho knihovny a muzea zřízeného v jeho rodném domě. Okolo poledne příjezd do jednoho z nejvýznamnějších etruských měst Arezza, vystavěného na svahu, kterému vévodí katedrála, radnice a Medicejská pevnost. Je zde jedno z nejhezčích středověkých náměstí se šlechtickými paláci, věžemi a středověkými domy. Dále románské i gotické kostely s unikátními malbami, mnoho renesančních paláců, klášter sv. Dominika ze 13. století i rodný dům básníka Petrarcy. Prohlídka města i volno na posezení, nákupy a návštěvy muzeí. Na zpáteční cestě zastávka v městečku Monte San Savino vystavěném kolem původního hradu a obehnaném hradbami se čtyřmi vstupními branami. Procházka historickým centrem města. Možnost návštěvy privátního vinného sklepa s ochutnávkou. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Ráno odjezd do jednoho z nejpůvabnějších středověkých městeček Gubbia, vystavěného na svazích hor Monte Igino. Procházka po úzkých uličkách s nádhernými paláci, středověkými kostely, uměleckými ateliéry a malými obchody. Odpoledne přejezd do města Cortona, které je údajně stejně staré jako Trója a již v 8. století, kdy do ní přišli Etruskové, bylo kvetoucím centrem. Město je považováno za poklad Toskánska, neboť je velmi bohaté na umění a středověkou architekturu. V horní části města se nachází rozbořená pevnost Fortezza Medicea, ze které se naskýtá nádherný výhled na toskánské a umbrijské roviny a vzdálené kopce. Procházka městem a k večeru návrat na ubytování.

4. den:

Ráno odjezd do regionu Umbria, který je nazýván zeleným srdcem Itálie pro četné lesy, vinice, olivovníky a hory střídající se s údolími. Navštívíme zde nejprve město Assisi, jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii, rodiště sv. Františka. Středověké město zůstalo po staletí téměř nedotčené a je někdy nazýváno městem kostelů. Jeho dominantou je Bazilika svatého Františka ze 13. století, v jejíž dolní části se nachází krypta s ostatky sv. Františka. Prohlídka centra města nás zavede i k dalším kostelům: Katedrála sv. Rufina, kde sv. František poprvé kázal, Bazilka sv. Kláry nebo kostelík sv. Damiána. Přímo nad městem se tyčí pevnost i klášter ve výšce 790 m n.m., kde sv. František promlouval k ptákům. Město nám ukáže ale i další významné památky jako jsou pozůstatky římských hradeb, římské Foro Romano na náměstí Piazza del Comune, věž Torre del Popolo z 13. století, ve které je hlavní zvon Assisi a chrám bohyně Minervy, nejimpozantnější románská stavba. Odpoledne přejezd do středověkého městečka Lucignano vystavěného jako ukázkový příklad středověkých toskánských měst na kopci kolem původního opevnění. Možnost procházek po staletí nedotknutými uličkami až k centrálnímu náměstí s radnicí a kostelem sv. Františka nebo fakultativně návštěva místní pizzerie, kde se budeme moci naučit připravovat těsto i omáčku na pravou pizzu a poté si ji upečeme a poobědváme doplněnou předkrmem, vodou a toskánským vínem. Večer návrat na ubytování.

5. den:

Dopoledne návštěva města Orvieto s významnými etruskými památkami, města ve kterém se snoubí krásná příroda a lidské umění. Procházka centrem města - nejreprezenta¬tivnějším zástupcem středověku je Duomo – orvietská katedrála. Pochází z konce 13. století s nádherným mozaikovým průčelím a pruhovanými bočními stěnami. Zajímavostí je i studna z 16. století, do které se vcházelo chodbami s okny dovnitř studny. Nezapomeneme ani na trhy s širokou nabídkou místních produktů - sýrů, salámů, oliv apod. Po nákupech odjedeme do lázní Saturnia s řadou přírodních bazénů, ve kterých čeká návštěvníky příjemné osvěžení a odpočinek po dlouhém putování střední Itálií. Večer návrat na ubytování.

6. den:

Ráno odjezd z Itálie a pozdě večer návrat do ČR.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.900 Kč• 5x večeře 950 Kč• oběd s výukou přípravy pizzy 970 Kč (od 15 os.)• Cena nezahrnuje pobytové taxy cca 10 EUR   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.