Pohodový týden v Alpách - Itálie - Arabba - srdce

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Evropa, Itálie
Název ubytování Ubytování Arr
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 12 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 5 chodech včetně salátového švédského stolu. Jednou máme místo večeře typický ladinský večer.

Popis ubytování

Ubytování:Jsme ubytováni v ***hotelu v lyžařském středisku Arabba ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, sat. TV, fénem, telefonem a trezorem. Součástí hotelu je i relaxační zóna se saunou a vířivkou.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceItalské AlpyItalské Alpy bývají nejčastěji navštěvovány pro svou stálost počasí, líbivý dolomit a levné cappuccino, které dostanete v každé chalupě spíše, než pohárek vody. Na západě území Alp v Itálii, se táhnou Centrální krystalické Alpy. Východní část je složena především z vápence a dolomitu. Zalednění je mnohem mohutnější na západě, což dosvědčují i mnohem vyšší vrcholy. Zvláštní je zde počasí, které má na severu masívu při hranicích s Rakouskem středoevropský ráz, zatímco na jihu, v oblasti jezer, ráz středomořský. Právě jižní část Italských Alp se vyznačuje velkým množstvím vody. Ať už jsou to jezera Lago di Garda, Lago di Como, Lago Maggiore nebo vysoké vodopády a horské bystřiny. Vodní energie z těchto zdrojů je často využíváno jako energie pro vodní elektrárny. V této části Alp nalezneme ale i neblaze proslulou řeku Piavu nebo řeku Adige, která dala název celé oblasti v okolí Trentina při hranicích s Rakouskem. Stejně jako i ostatní části Alp, i tato italská oblast zve doslova k celoroční návštěvě. V zimě je zde na tisíce kilometrů sjezdových i běžeckých tratí, které pojmou tisíce turistů ubytovaných v bezpočtu hotelů. V létě zve ke slezení doslova každý kopec nebo skála. Italské Alpy jsou protkané zajištěnými cestama neboli Via Ferratami, jejichž obtížnost je nastavena pro všechny výkonostní kategorie. Opravdovým outdoorovým rájem je pak okolí Lago di Garda na jihu Italských Alp. Lze zde praktikovat snad každý outdoorový sport, který člověka napadne. Od windsurfingu, přes canyonig, biking, paragliding až po lezení, silniční cyklistiku a poklidnou horskou turistiku. Pohodový týden pak lze strávit v okolí turistického centra Cortina di Ampezzo, která je východiskem pro dosažení nejznámější zdejší hory Tofana di Manzo (3244 m n. m.). Vyjímečným krajem je pak oblast tzv. Itaského Tibetu – Livigna, který se nachází v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Nám nejblíže je pak údolí Eisacktal, které leží hned za průsmykem Brenner. Z údolí jsou nádherné vyhlídky na Zillertálské Alpy. Val do Sole, je pak ideálním východiskem do národního parku Adamelo nebo Cevedale. Dá se říct, že Italské Alpy jsou místem, které bylo pro turisty stvořené. Skvělý dojem z pobytu ve velehorách doplní jistě zdejší kuchyně, která je směsicí italského a rakouského kulinářského umění. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR do Itálie.

2. den:

příjezd do ARABBY (1 600 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 2,5 hod., ↑200 m, ↓200 m): odpoledne menší túra s výstupem k chatě RIFUGIO PLAN BOE (1 800 m) a zpět panoramatickou cestou. Těžší varianta (2 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): pro zdatnější možnost výstupu až na BURZ (1 936 m) - hezké výhledy, zpět do hotelu, večeře.

3. den:

snídaně, výjezd lanovkou na PORTA VESCOVO (2 478 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑100 m, ↓250-900 m): tzv. geologickou okružní cestou s menším převýšením s nádhernými výhledy na Arabbu, ale hlavně na MARMOLADU - přes sedlo PASSO PADON (2 369 m - možnost občerstvení), zpět buď k horní části lanovky a sjezd do hotelu či sestup až do Arabby. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): výjezd lanovkou, krátká procházka jen na výhledy a zpět lanovkou do Arabby, večeře.

4. den:

snídaně, odjezd busem do PASSO FALZAREGO (2 100 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑470 m, ↓470 m): jedinečnou dolomitskou cestou č. 1 k jezeru LAGO LIMIDES (2 171 m), dále k chatě RIFUGIO AVERAU (2 413 m) a pak již na vrchol MONTE NUVOLAU (2 575 m), odkud je nádherný panoramatický výhled na Sorapiss, Pelmo, Civettu či Marmoladu. Okruh zpět dokončíme po cestě č. 440 zpět do průsmyku. Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓470 m): je s použitím sedačkové lanovky od chaty BAIA DE DONES do výšky 2 225 m a pak po cestě č. 439 až na vrchol Monte Nuvolau (2 575 m), zpět stejnou cestou, sjezd do údolí a po cestě č. 424 pěšky do sedla PASSO FALZAREGO, všichni odjezd do hotelu, večeře.

5. den:

snídaně, busem do PLANAC, výjezd lanovkou na chatu PUNTA TRIESTE (2 028 m), základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑380 m, ↓950 m): přes chatu PRALONGIA (2 109 m) kolem štítů PICO SETSAS, přes průsmyk PASSO SO SIEL (2 400 m) - možnost krátkého výstupu na COL DI LANA - jen pro zkušené (jištěná cesta). Cestou starých Ladinů až do ANDRAZ (1 450 m), kam pro nás přijede bus. Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): okružní túra s návratem na horní část lanovky, sjezd dolů a busem do hotelu, všichni společně ladinská večeře.

6. den:

snídaně, odjezd busem do PASSO PORDOI, výjezd lanovkou na SASS PORDOI (2 950 m), základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓200 m): přes skalní stupně na vrchol PIZ BOE (3 152 m) - nádherný a nezapomenutelný výhled, boční cestou zpět k chatě RIFUGIO PORDOI (2 829 m), poté opět k horní stanici a sjezd k busu, všichni do hotelu, večeře.

7. den:

snídaně, výjezd lanovkou na PORTO VESCOVO (2 478 m), základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑330 m, ↓100 m): vysokohorskou dolomitskou cestou známou BINDELOVOU CESTOU až k busu, odpoledne odjezd do ČR.

8. den:

příjezd do ČR brzy ráno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.