Pohodový týden v Alpách - Itálie - Grado - Perla J

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Evropa, Itálie
Název ubytování Ubytování Grd+Gpj
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceItálie je překrásná středomořská země

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR do Itálie v podvečerních hodinách.

2. den:

příjezd do přímořského letoviska GRADO, které uchvátí svou kouzelnou atmosférou. Dopolední snídaně a ubytování dle možnosti hotelu. Odpoledne si prohlédneme městečko či ochutnáme místní vynikající zmrzlinu, večeře.

3. den:

snídaně, odjezd busem do města PALMANOVA, které bylo od roku 1593 pevností a mělo bránit útokům Turků. Od této doby také pochází její úžasný tvar devíticípé hvězdy a tři zdi opevnění. Prohlédneme si všechny tři monumentální brány PORTA UDINE, PORTA AQUILEIA a PORTA CIVIDALE. Střed pevnosti tvoří náměstí PIAZZA GRANDE se symbolem města - velkou korouhví.

4. den:

snídaně, odjezd na prohlídku vyhlášeného italského města TERST se zajímavým kanálem Grande, navštívíme největší atrakce tohoto města a to zámek MIRAMARE, který pochází z poloviny 19. st. či náměstí PIAZZA UNITA D´ITALIA, které tvoří střed města a určitě i velkou kuriozitu, kterou je OPICINSKÁ TRAMVAJ z roku 1902. Odpoledne ještě návštěva fantastické jeskyně GROTTA GIGANTE, která patří mezi další skvosty města Terst. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

5. den:

snídaně, volný den u moře, procházky po jedné z nejdelších pláží (15 km) Jaderského moře nebo návštěva historických částí města - baziliku SANT EUREMIA z 6. století. Jen kousek stojí baptisterium a kostel SANTA MARIA DELLE GRAZIE z 5. stol, barokně upraven v roce 1640. Možnost zapůjčení kol a využití nádherné cyklostezky v okolí Grada nebo je možné zajistit lodní výlet kolem malých ostrůvků v blízkosti Grada. Večeře.

6. den:

snídaně, přejezd busem jen pár kilometrů do starobylé AQUILETIA, která patřila ve starověku k velmi důležitým bodům římské říše. V době největšího rozkvětu tu žilo až sto tisíc obyvatel, ale dnes již pouhé tři tisíce. Památka představuje nejvýznamnější antickou lokalitu na sever od Říma a je v seznamu UNESCO. Navštívíme tamní baziliku s fantastickou velkou mozaikou, projdeme se venkovními vykopávkami. Odpoledne ještě fakultativně ochutnávka vína, odjezd na hotel, večeře.

7. den:

snídaně, dopolední vyklizení pokojů, poslední možnost prohlídky města GRADO nebo koupání v moři a odjezd do ČR v pozdních odpoledních hodinách.

8. den:

příjezd do ČR v ranních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.