Pohodový týden v Alpách - Itálie - Klenot Dolomit

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Hory a střediska, Italské Alpy
Název ubytování Ubytování Aln
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: Snídaně je formou švédského stolu, večeře se skládá vždy z předkrmu (teplého nebo studeného), hlavního jídla a zákusku. Denně je také salátový švédský stůl, 1x místo večeře italská večeře, 1x typická jihotyrolská večeře a 1x večeře při svíčkách.

Popis ubytování

Ubytování:***hotel v krásném malém horském středisku Sulden nám dodá zázemí, a snad i pohodu. Pokoje mají, samozřejmě, vlastní soc. zařízení, sat. TV, telefon, trezor. Hotel dále nabízí relaxaci v krytém bazénu, sauně nebo whirlpool.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceItalské AlpyItalské Alpy bývají nejčastěji navštěvovány pro svou stálost počasí, líbivý dolomit a levné cappuccino, které dostanete v každé chalupě spíše, než pohárek vody. Na západě území Alp v Itálii, se táhnou Centrální krystalické Alpy. Východní část je složena především z vápence a dolomitu. Zalednění je mnohem mohutnější na západě, což dosvědčují i mnohem vyšší vrcholy. Zvláštní je zde počasí, které má na severu masívu při hranicích s Rakouskem středoevropský ráz, zatímco na jihu, v oblasti jezer, ráz středomořský. Právě jižní část Italských Alp se vyznačuje velkým množstvím vody. Ať už jsou to jezera Lago di Garda, Lago di Como, Lago Maggiore nebo vysoké vodopády a horské bystřiny. Vodní energie z těchto zdrojů je často využíváno jako energie pro vodní elektrárny. V této části Alp nalezneme ale i neblaze proslulou řeku Piavu nebo řeku Adige, která dala název celé oblasti v okolí Trentina při hranicích s Rakouskem. Stejně jako i ostatní části Alp, i tato italská oblast zve doslova k celoroční návštěvě. V zimě je zde na tisíce kilometrů sjezdových i běžeckých tratí, které pojmou tisíce turistů ubytovaných v bezpočtu hotelů. V létě zve ke slezení doslova každý kopec nebo skála. Italské Alpy jsou protkané zajištěnými cestama neboli Via Ferratami, jejichž obtížnost je nastavena pro všechny výkonostní kategorie. Opravdovým outdoorovým rájem je pak okolí Lago di Garda na jihu Italských Alp. Lze zde praktikovat snad každý outdoorový sport, který člověka napadne. Od windsurfingu, přes canyonig, biking, paragliding až po lezení, silniční cyklistiku a poklidnou horskou turistiku. Pohodový týden pak lze strávit v okolí turistického centra Cortina di Ampezzo, která je východiskem pro dosažení nejznámější zdejší hory Tofana di Manzo (3244 m n. m.). Vyjímečným krajem je pak oblast tzv. Itaského Tibetu – Livigna, který se nachází v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Nám nejblíže je pak údolí Eisacktal, které leží hned za průsmykem Brenner. Z údolí jsou nádherné vyhlídky na Zillertálské Alpy. Val do Sole, je pak ideálním východiskem do národního parku Adamelo nebo Cevedale. Dá se říct, že Italské Alpy jsou místem, které bylo pro turisty stvořené. Skvělý dojem z pobytu ve velehorách doplní jistě zdejší kuchyně, která je směsicí italského a rakouského kulinářského umění. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Program zájezdu

1. den:

odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.

2. den:

ráno příjezd do SULDENU (1 860 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta: (náročnost 2 z 5; 5 hod., ↑300 m,↓900 m): výjezd lanovkou k chatě KANZELHÜTTE (2 438 m), pěší túra lehkou cestou buď k chatě DÜSSELDORFHÜTTE (2 721 m) a poté zpět k hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.,↓600 m): panoramatickou cestou zpět do údolí s fantastickými výhledy na východní stěny ORTLER (3905 m), třetí variantou je zpáteční cesta lanovkou, takže pro tyto „pohodáře“ zbude dost času na krátké procházky v okolí Kanzelhütte, večeře.

3. den:

snídaně, výjezd lanovkou do výšky 2 610 m, základní varianta: (2 z 5; 6 hod.,↑200 m,↓900 m): krásná a neopakovatelná túra pod severními svahy ORTLERU - nejdříve k chatě MADRITSCHHÜTTE (2 818 m)- jedinečné výhledy z panoramatické terasy, zpět k prostřední části lanovky, výstup na HINTERGRATHÜTTE (2 661 m), nové pohledy na údolí Suldenu z východního svahu Ortleru a mírným klesáním k chatě LANGENSTEIN (2 350 m), zpět do údolí a do hotelu lanovkou (možnost zkrácení túry s využitím kabinkové lanovky od Bergrestaurantu k prostřední stanici). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.,↑200 m,↓200 m): od chaty Madritschhütte zpět ke kabinkové lanovce, kterou se vrátíte zpět do údolí a pěšky k hotelu s možností podrobnějšího poznání městečka Sulden, italská večeře.

4. den:

snídaně, odjezd k jezeru HAIDERSEE, lanovkou na HAIDER ALM (2120 m), základní varianta: (2 z 5; 5 hod., ↑70 m,↓700 m): pohodlnou túrou na SCHÖNEBEL (2 087 m) a poté pěšky k autobusu. Těžší varianta: (2,5 z 5; 6 hod., ↑800 m,↓800 m): túra na ELFER (2 925 m), zpět přes SEEKÖPFL (2 635 m) a lanovkou zpět do údolí. Lehčí varianta s túrou kolem jezero HAIDERSEE (žádné převýšení), všichni odjezd do hotelu, večeře.

5. den:

snídaně, odjezd autobusem do údolí MARTELLTAL (1 600 m), základní varianta: (2 z 5; 5 hod., ↑200 m,↓200 m): túra k chatě ZUFRITT u nádherného jezera ZUFRITTSEE, odjezd zpět do hotelu. Těžší varianta: (3 z 5; 7 hod.,↑600 m,↓1 500 m): výjezd lanovkou na SCHAUBACHHÜTTE (2 581 m), poté přechod přes sedlo MADRITSCHJOCH (3 128 m) po cestě č. 151 a okolo jezera Zufrittsee až k autobusu, možnost dojet na parkoviště místním busem, asi nejhezčí túra ve skupině Ortler s krátkým přechodem přes možný ledovcový jazyk, typická místní večeře.

6. den:

snídaně, autobusem do TRAFOI (1 532 m), odtud fakultativně místními mikrobusy do sedla STILFSERJOCH (2 838 m), základní varianta: (2 z 5; 5 hod.,↑50 m,↓680 m): po cestě č. 20 kolem jezera GOLDSEE (2 708 m) k chatě FÜRKELHÜTTE (2 153 m), jedinečné výhledy na Madatsch, Trafoier Eiswand a západní svahy Ortleru - pro zdatné prodloužení túry o výstup na RÖTLSPITZE (3 026 m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod.,↑50 m,↓50 m): bez mikrobusu, jen výjezd lanovkou k chatě FURKELHÜTTE (2 153 m), krátké procházky kolem této chaty a lanovkou zpět k autobusu, večeře při svíčkách.

7. den:

snídaně, cestou krátká zastávka u jezera RESCHENSEE - asi nejfotografovanější místo Dolomit, a potom už odjezd do ČR, příjezd do ČR v nočních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.