Pohodový týden v Alpách - Itálie - Vals, brána Dol

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Hory a střediska, Italské Alpy
Název ubytování Ubytování Abh + Abn
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceItalské AlpyItalské Alpy bývají nejčastěji navštěvovány pro svou stálost počasí, líbivý dolomit a levné cappuccino, které dostanete v každé chalupě spíše, než pohárek vody. Na západě území Alp v Itálii, se táhnou Centrální krystalické Alpy. Východní část je složena především z vápence a dolomitu. Zalednění je mnohem mohutnější na západě, což dosvědčují i mnohem vyšší vrcholy. Zvláštní je zde počasí, které má na severu masívu při hranicích s Rakouskem středoevropský ráz, zatímco na jihu, v oblasti jezer, ráz středomořský. Právě jižní část Italských Alp se vyznačuje velkým množstvím vody. Ať už jsou to jezera Lago di Garda, Lago di Como, Lago Maggiore nebo vysoké vodopády a horské bystřiny. Vodní energie z těchto zdrojů je často využíváno jako energie pro vodní elektrárny. V této části Alp nalezneme ale i neblaze proslulou řeku Piavu nebo řeku Adige, která dala název celé oblasti v okolí Trentina při hranicích s Rakouskem. Stejně jako i ostatní části Alp, i tato italská oblast zve doslova k celoroční návštěvě. V zimě je zde na tisíce kilometrů sjezdových i běžeckých tratí, které pojmou tisíce turistů ubytovaných v bezpočtu hotelů. V létě zve ke slezení doslova každý kopec nebo skála. Italské Alpy jsou protkané zajištěnými cestama neboli Via Ferratami, jejichž obtížnost je nastavena pro všechny výkonostní kategorie. Opravdovým outdoorovým rájem je pak okolí Lago di Garda na jihu Italských Alp. Lze zde praktikovat snad každý outdoorový sport, který člověka napadne. Od windsurfingu, přes canyonig, biking, paragliding až po lezení, silniční cyklistiku a poklidnou horskou turistiku. Pohodový týden pak lze strávit v okolí turistického centra Cortina di Ampezzo, která je východiskem pro dosažení nejznámější zdejší hory Tofana di Manzo (3244 m n. m.). Vyjímečným krajem je pak oblast tzv. Itaského Tibetu – Livigna, který se nachází v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Nám nejblíže je pak údolí Eisacktal, které leží hned za průsmykem Brenner. Z údolí jsou nádherné vyhlídky na Zillertálské Alpy. Val do Sole, je pak ideálním východiskem do národního parku Adamelo nebo Cevedale. Dá se říct, že Italské Alpy jsou místem, které bylo pro turisty stvořené. Skvělý dojem z pobytu ve velehorách doplní jistě zdejší kuchyně, která je směsicí italského a rakouského kulinářského umění. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR v podvečerních hodinách odjezd do Itálie.

2. den:

příjezd do MERANSENU (1 390 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5 možných, 5 hod, ↑ 200 m, ↓ 600 m): lanovku s výjezdem až k chatě PICHLER (2 059 m), pěšky kolem chat BACHERHÜTTE (1 732 m), MOSERHÜTTE (1 936 m) až do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m): jen krátká vycházka s prvními výhledy do údolí PFUNDERER TAL a sjezd lanovkou zpět do hotelu. Večeře.

3. den:

snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 250 m, ↓ 800 m): busem do VALSU (1 370 m), výjezd lanovkou do výšky 2 000 m n. m. a poté nádhernou panoramatickou túrou č. 9 na KOFELSPITZE (2 261 m) až k salaším FANE ALM.(1 739 m). Těžší varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 650 m, ↓ 1300 m): výstup na PLATTSPITZ (2 672 m) a zpět na hlavní trasu až k salaši Fane Alm, kde lze např. fakultativně ochutnat místní sýry či špek. Lehčí varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m): lanovkou i zpět a od dolní stanice pěšky až k salaši a zpět stejnou cestou. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

4. den:

snídaně, odpočinkový den, odjezd busem do BRUNECKU, prohlídka historické části městečka, poté odjezd k nádherně položenému vodopádu REICHENWASSERFALL, krátká procházka kolem vodopádů, odjezd na hotel, večeře.

5. den:

snídaně, výjezd lanovkou do výšky 2 059 m., základní varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m): vystoupáme společně až na nejhezčí vyhlídku severních Dolomit – GITSCH (2 510 m), zpět k horní stanici lanovky, sjezd až do MÜHLBACHU, krátká prohlídka jihotyrolského městečka, výjezd lanovkou k hotelu. Těžší varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 500 m, ↓ 1200 m): je jedinečná túra přes PALZARER JOCH (2 259 m) ke kouzelnému jezeru GROSSER SEE (2 298 m) a zpět údolím ALTFASSTAL až do hotelu, večeře, místní speciality.

6. den:

snídaně, odjezd busem do průsmyku KREUZTAL (2 050 m), krásné výhledy na Puez Geisler, základní varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m): výstup k horní stanici kabinové lanovky na PLOSE, mírný výstup k chatě Plose, hřebenový přechod k vrcholu KLEINER GABLER (2 562 m), krátký přechod k vrcholu GROSSER GABLER (2 574 m) – výhledy na Eisacktel a Pustertal, na vrchol Geisler. Sestup přes ROSENALM (2 180 m) k výchozímu bodu u horní stanice lanovky. Lehčí varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m): dolomitskou panoramatickou cestou přes chatu ROSENALM až k chatě SMATZERHÜTTE (1 984 m ), zpět k horní stanici lanovky. Všichni odjezd na hotel, večeře.

7. den:

snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.