Residence Elga

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Bormio, Bormio-Capitania
Název ubytování Residence Elga
Typ ubytování Rezidence
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem od 3 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

PolohaBormio - lokalita Capitania (Val di Sotto), centrum Bormia - 3,2 km, skiareál Bormio - 3,6 km, skibus - 50 mVybaveníRecepce, restaurace – pizzerie s barem, výtah, lyžárna, trezor, garáže. Za poplatek lze využít také prádelnu.Vybavenírecepce, restaurace, pizzerie, bar, wi-fi, hotelový trezor, úschovna lyží, výtah, garážová stáníUbytovánímono 2/3 - 21 m² - obývací pokoj s kuch. koutem, rozkl. gaučem pro 2 a případně rozkl. křeslem na lůžko pro 1, soc. zař.,TV sat., wi-fi (jen u některých apartmánů), balkonbilo 4/5 - 32 m² - 1 ložnice s manž. postelí, obývací pokoj s kuch. koutem, rozkl. gaučem pro 2 a případně rozkl. křeslem na lůžko pro 1 osobu, soc. zař., TV sat., wi-fi (jen u některých apartmánů), balkon či terasak dispozici apt trilo 7 na vyžádáníTipy pro správnou volbupoloha jen kousek za Bormiem "městem" a hned o tolik nižší cenykvalitní a prostorné apartmány mnoha typologiíauto pod střechou a na pizzu v bačkorách

Popis lokality ubytování

Popis destinaceBormio, ležící 1 225 metrů nad mořem, si pro svoji existenci vybralo křižovatku tří údolí, to místo, které je nazýváno srdcem Alta Valtelliny. Díky své poloze sehrálo Bormio důležitou úlohu i v dějinách, kdy drželo klíčovou pozici v komunikaci přes Alpy. A právě z této doby pochází starobylé centrum, které doslova vybízí k večerním procházkám plným romantiky. S městem jsou také úzce spjaty zdejší termální prameny, které díky obsahu radioaktivních příměsí pomáhají při léčbě mnoha obtíží. Netřeba podotýkat, jak příjemná může být návštěva městského termálního bazénu (teplota vody 38 až 41 °C) po celém dni lyžování.


Terény: Po lyžařské stránce toho skiareál v Bormiu nabízí skutečně mnoho – ojedinělé převýšení 1 787 metrů, 15 lanovek a vleků, 15 sjezdovek (2 černé, 8 červených a 5 modrých) s úhrnnou délkou 40 kilometrů v nadmořských výškách do 3 012 metrů a za příznivých podmínek i širokou nabídku pro vyznavače lyžování ve volném terénu. Připočteme-li k tomu ještě nadmořskou výškou garantované dobré sněhové podmínky, opravdu výjimečnou nabídku pro skialpinisty, možnost relaxace při tenise či squashi, diskotéky, puby i řadu restaurací, tak zjistíme, že Bormio je ideálním spojením krásného lyžování, večerní zábavy a aktivního odpočinku.


Val di Dentro je údolím s typickými horskými vesničkami, jako jsou Isolaccia, San Carlo a Premadio. Ze zkušenosti lze říci, že díky své poloze snad v samém středu oblasti mezi Bormiem a Livignem, je právě Val di Dentro ideálním místem pro každého, kdo sem přijíždí za účelem lyžařského poznávání celé Alta Valteliny. Celý areál pod společným názvem San Colombano zaznamenal v posledních letech velký pokrok se zprovozněním lyžařské oblasti Ogu/Val di Sotto, čímž se stal plnohodnotným konkurentem Bormiu či Livignu. Běžeckému sportu je věnován běžecký areál s 27 km tratí.


Après ski: K polyžařskému vyžití slouží mnoho restaurací, pizzerií a barů.


Typy skipasů:
4 Valli: platí pro skiareály Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
Alta Valtellina: platí pro skiareály Bormio, San Colombano, Santa Caterina a v Livignu Carosello a Mottolino.


Výhody: Sjezdové tratě všech náročností, převýšení 1 800 m s ojedinělou, více než 10 km dlouhou sjezdovkou, dostatek prostoru pro lyžování ve volném terénu a skialpinismus, polyžařský relax v podobě návštěvy termálního bazénu.


Nevýhody: Vzájemná propojenost skiareálů Bormio a San Colombano pouze skibusem, v jarních měsících častý nedostatek sněhu v dolní části Bormia, starší přepravní zařízení skiareálu San Colombano.

SNOWBOARD EXTRA:
Snowpark: Halfpipe a TablesTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.