Řím a Tivoli – z běžného života Římanů a jejich do

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Řím
Název ubytování Romulus
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 450 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
V pětidenním zájezdu poznáte to nejlepší z Říma, památky z běžného denního života Římanů a také Tivoli, prázdninového městečka antického Říma. Užijete si také individuální volno, abyste si město vychutnali jak chcete Vy! Můžete jej využít k návštěvě muzeí, památek, sednout si do kavárny, na pizzu, zmrzlinu, nebo jen tak lelkovat po centru a nasávat atmosféru města.

Řím – všechny cesty vedou do Říma. A je to pravda, hlavní město Itálie bohaté na svou historii, velkolepé památky, umělecké skvosty a v neposlední řadě i velká romantika. Toto město budete milovat. Také nesmíte zapomenout ochutnat pravé italské těstoviny, pizzu a zmrzlinu.

Co všechno s námi můžete vidět? Všechna nejdůležitější Římská NEJ! Mimo jiné:
Koloseum – největší antické divadlo dokončené okolo roku 80 n. l., úchvatná světová památka. Kapacita byla 50.000 diváků a bylo využíváno ke gladiátorským turnajům, zápasy s divou zvěří, popravy, rekonstrukce bitev a v neposlední řadě i pro divadelní hry a dramata založená na mytologii.
Pantheon – starověký kruhový chrám do současné podoby přestavěný okolo roku 120 po Kristu, do roku 609 byl určen pro všechny bohy, téhož roku byl vysvěcen Panně marii. Patří k nejvýznamějším a nejzachovalejším antickým památkám na světě.
Forum Romanum – obdelníkové náměstí jehož historie sahá až do 7. stol. př. n. l. Náměstím prochází hlavní římská cesta Via Sacra. Konaly se zde průvody, slavnosti, trhy, ale i soudy, volby, politická shromáždění atd. Fórum je lemováno chrámy (zbytky), sloupy a mnoha dalšími památkami.
Caracallovy lázně – starověké římské lázně postavené okolo roku 215. n. l. Budova lázní byla 228 metrů dlouhá a 116 metrů široká. Předpokládá se, že lázně pojmuly 1.600 návštěvníků naráz.
Andělský hrad – původně Hadriánovo mauzoleum. Kruhová monumentální stavba vybudována na pravém břehu Tibery v letech 135-139. Stavba sloužila i jako papežská pevnost, spojená s tunelem v hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení.
Fontana di Trevi – nejslavnější římská fontána vybudovaná v letech 1732 – 1762 v barokním stylu. Zvykem je házet mince do fontány, aby se Vám splnilo přání. Proslavena byla především scénou z filmu Sladký život.
Vatikán – městský suveréní stát uprostřed Říma. Nejmenší mezinárodně uznávaný stát na světě s méně než 1.000 obyvateli. Sídlo papeže a církevní stát duchovně monarchický. Vidět zde můžete Svatopetrské náměstí, Sixtinskou kapli, Vatikánská muzea, Vatikánské zahrady, apoštolskou knihovnu a mnoho dalšího.
Dále uvidíte nepřeberné množství kostelů a chrámů (podle statistiky Claudia Rendiny je v Římě 2.573 kostelů), projdete přes mnoho náměstí, přejdete Tiberu, projdete se po Španělských schodech a budete nasávat romatnickou atmosféru starověkého Říma!
Tivoli - (Tibur), město které bylo v antice využíváno jako prázdninové město římské smetánky „vyvolených“. Zde mimo jiné uvidíte:
Hadriánova vila – císařská rezidence na rozloze 120 hektarů. Vila je zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO. Její historie sahá do období 118-133 n.l. Inspirací na stavbu byly stavby starého Řecka a Egypta.
Villa d´Este – postavena v renesančním slohu, je ukázkou italské klasické a zahradní architektury. Vila je taktéž zařazena na Seznam světového dědictví UNESCO. V zahradě najdete množství fontán a chrličů.

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
Zkušení uniformovaní anglicky mluvící řidiči s kurzy bezpečné jízdy
Profesionální průvodce v každém autobuse
Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
Zabezpečený zavazadlový prostor
Striktně nekuřácké prostředí

Cena zahrnuje

1 místo v autobuse
2 nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj) vč. místních poplatků
2 snídaně
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobusu a omezeným po cestě)
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Fakultativní služby (nepovinné vstupy do objektů, např. Andělský hrad 10,-E, Koloseum 12,-E, Vatikánská muzea 16,-E)
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
Příplatek za jednolůžkový pokoj / neobsazené lůžko

Nástup / Výstup

Předběžné časy odjezdů:
Odjezd Praha: 15:00 - příjezd do Říma: 10:00h
Odjezd z Tivoli: 17:00 - návrat Praha: cca 12:00h
Přesné časy budou upřesněny do týdne před nástupem na zájezd.

Odjezdová místa:
Praha
Beroun
Plzeň
Rozvadov / Svatá Kateřina

Program
1. den Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy
2. den Dopoledne příjezd do Říma a prohlídka města, odpoledne individuální volno. Následně se přesuneme na ubytování.
3.den Po snídani dokončíme prohlídku Říma a Vatikánu, odpoledne individuální volno k návštěvám muzeí, nákupům, nebo posezení. V podvečerních hodinách se přesuneme zpět do hotelu.
4. den Dopoledne krátký přejezd do Tivoli (Tibur), které bylo v antice využíváno jako prázdninové město „vyvolených“. Po prohlídce města v odpoledních hodinách se neradi vypravíme na cestu zpět do ČR.
5. den V odpoledních hodinách návrat do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.