Sicílie na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Sicílie. Ostrov uprostřed Středozemního moře, který odjakživa lákal okolní mocnosti svou strategickou polohou i úrodnou krajinou. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu a my se po nich můžeme vydat. Nasedneme na kolo vysoko na úbočí Etny, největší a nejaktivnější z evropských sopek, a sjedeme dolů mezi řečišti ztuhlé lávy – bude to setkání s přírodními silami, které na Zemi působí už miliardy let. Jen o něco mladší jsou písčité pláže, vápencové útesy a podmořské jeskyně, jimž se budeme moci obdivovat v přírodním parku Zingaro. Při stoupání na vrchol opevněného města Erice budeme projíždět místy osídlenými před "pouhými“ třemi tisíci let. Vzpomínkou na další z dobyvatelů – Římany – nám bude návštěva vily Romana u Piazza Armerina. Zdejší mozaiky zachycující lovecké výjevy jsou nejzachovalejšími svého druhu na světě. Díky dvousetleté nadvládě Arabů můžeme dnes na sicilských trzích kupovat zářivě žluté citrony a v rušné cukrárně se zastavit na některý z místních slavných zákusků. Na normanský středověk pak zavzpomínáme, až obdivovat majestátní baziliku z 12. století v nedalekém Monreale. Svůj historický cykloexkurz pak zakončíme smykem na jednom z dlážděných náměstí městeček jihovýchodní Sicílie, které do architektonického slovníku jednou provždy zařadily termín "sicilské baroko". Když k tomu všemu přidáte jízdu půvabně zvlněnou sicilskou krajinou, koupání v teplém a průzračném moři a zdejší jednoduchou, ale o to chutnější kuchyni, můžete společně se syrakuským rodákem Archimédem zvolat radostně: „Heuréka!“ („Objevil jsem!“), neboť už víte, kam v září vyrazíte na dovolenou. Cyklistické trasy jsou připraveny doslova "pro každého" v délkách 15–85 km.Poznámka:Termín se může nepatrně změnit podle trajektových/letových řádů. Cena je kalkulována rok dopředu podle letošních cen. Zejména cena letecké varianty je závislá na cenách letenek v r. 2017.

Popis stravování

Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem Zděndou za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce).

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd a noční přejezd, Orvieto – uličkami středověkého města a krajem skal a vinic (25–70 km), koupání v Lago di Bolsena (40 km); další den příjezd na Sicílii, ubytování, koupání či prohlídka Giardini Naxos (městečko se světoznámými vykopávkami) (0-35km), přílet letecké varianty (dle letových řádů).

4. den

Z kempu od moře do malebného města Taormina (možnost zkrácení trasy lanovkou, výhled přes antické divadlo na Etnu) a poté podél řeky Alcantra (30 km) až k samotné soutěsce, kde nás osvěží "plavecká túra" v ledové vodě, dojezd kempu (v případě obráceného programu podpora autobusu).

5. den

Autobusem nebo na kole pod Etnu  (3323 m), výstup ke kráteru, poté sjezd (asi 35 km); pro fajnšmekry drsný výjezd po kamenech, až kam dovolí vulkanologové; podvečerní přejezd autobusem do kempu u Syrakus.

6. den

Cyklovýlet do NP Cava Grande del Cassibline s velkolepým výhledem na samotnou soutěsku, město Noto  - šperk barokní architektury (30–65 km).

7. den

Podél moře do Archimedových Syrakus  - antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s jeskyní Dionýsovo ucho, katakomby (55–65 km), možnost prohlídky večerního města (s podporou autobusu).

8. den

Autobusem do Sortina, sicilským vnitrozemím do Pantalica Necropolis  (35–95 km), alternativně pěší túra údolím řeky Anapo s výhledy na hrobky vytesané do vápencových stěn, návrat do kempu na kole nebo autobusem.

9. den

Přejezd autobusem do kempu u Scopella, po cestě prohlídka nejstarších římských mozaiek v Piazza Armerina a prohlídka městečka Monreale (den bez kol).

10. den

Cyklovýlet do Segesty (dórský chrám vysoko nad mořem), řecké divadlo; na kole přes sirné lázně a hezký přístav Castellammare del Golfo do kempu (35–55 km).

11. den

Návštěva přírodní rezervace Zingaro (koupání na nejhezčích sicilských plážích), odpoledne přejezd na kole do kempu na výběžku Capo S. Vito (maják) (asi 60 km).

12. den

Cyklovýlet v oblasti Capo Lo San Vito (0-50 km), odpoledne přejezd autobusem do kempu u Barcellony.

13. den

Fakultativní lodní výlet – Liparské ostrovy, ostrov Vulcano: volný program, pěší výlet na kráter, bahenní koupele, ostrov Lipari: muzeum a pevnost Lipari, možnost projetí ostrova na zapůjčených skútrech či čtyřkolkách; alternativně cyklovýlety na pevnině (asi 50 km), závěrečný večírek.

14. den

Volný den, loučení s mořem, nákup suvenýrů; letecká varianta: transfer na letiště a odlet (dle letových řádů).

15.–17. den

Autobusová varianta: 15. den koupání a noční přejezd k Římu, ráno příjezd do Tivoli u Říma, prohlídka Hadriánovy vily (císařská rezidence z 2. století), anebo cyklistika v okolí přírodní rezervace Monte Catillo, noční přejezd a následující den návrat do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.