Sicilské vulkány

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 27 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Sicílie. Mýty opředený ostrov, který odjakživa lákal mnoho cestovatelů a dobyvatelů. Prochoďte ho spolu s námi a poznejte všechny jeho krásy z perspektivy pěšího turisty. Představíme vám krásně divokou, nespoutanou přírodu s majestátními vulkány, které pyšně ční nad krajinou jako mohutní spící obři. Čekají vás pohodové túry, díky nimž poznáte nejen sicilské vulkány, ale ještě mnohem víc…

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování. 

2. den – ETAPA Č. 1: MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA

Při první túře se seznámíte s jedním z nejznámějších sopečných velikánů. Etna, největší činná sopka Evropy, se vám představí v celé své kráse. Nejprve vystoupáte po stezce Schienadell´Asino až na vyhlídku umístěnou na úbočí tohoto majestátního vulkánu. Za dalšími výhledy se pak vydáte lanovkou až směrem k samotnému vrcholu Etny, kde si prohlédnete sopečné krátery, z nichž v době aktivity vytéká žhavá láva. To vše za doprovodu krásných vyhlídek do okolí.

3. den – ETAPA Č. 2: PANTALICA - TÚRA PODÉL ŘEKY ANAPO

Dnešní kroky vás povedou přírodním kaňonem podél řeky Anapo, která se jako had klikatí ve strmých vápencových soutěskách. A právě tady na vás čeká zážitek v podobě prastaré nekropole v Pantalice (UNESCO). Ve skalních stěnách si jedni z původních obyvatel Sicílie – národ Sikulů–  vytvářeli jeskynní hroby. Poté tyto hrobky využili další národy v dobách antiky jako svá přístřeší. Díky jejich odkazu si zde můžete prohlédnout více jak pět tisíc opuštěných obydlí a hrobek vytesaných do skal.

4. den – ETAPA Č. 3: PLAVBA NA OSTROV LIPARI

Dnes se přeplavíte na Liparské ostrovy. Přičemž začnete na nejoblíbenějším a největším z Liparských ostrovů – Lipari. Ostrov je bohatý na památky, kavárničky a restaurace. Díky své sopečné aktivitě umožňoval těžbu obsidiánu a dosud se zde těží pemza. Hlavní městečko se rozkládá mezi dvěma přístavy Marina Corta a Marina Lunga. Již na přístavní hrázi vás přivítá kostelík a půvabná promenáda, kterou byste si neměli nechat ujít. Horní část městečka se nachází uvnitř pevnosti ze 16.století, která je nejatraktivnější částí města, a jejíž základy sahají až do doby neolitu. Pro nadšence archeologie stojí za doporučení Museo Eoliano, které vystavuje keramiku a sochy z doby bronzové a antiky.

5. den – ETAPA Č. 4: VÝSTUP NA SOPKU STROMBOLI

Čeká vás plavba na Stromboli, ostrov, který je ze všech Liparských ostrovů nejaktivnější a je proslulý permanentně činným vulkánem. Stromboli má nezaměnitelný, přímo ukázkový tvar sopečné pyramidy. V pravidelných intervalech tu lze pozorovat erupce. Za předpokladu příznivých klimatických podmínek vystoupáte k vrcholu s profesionálním průvodcem.

6. den – ETAPA Č. 5: OSTROV VULCANO A VÝSTUP KE GRAN CRATERE

Dnešní túra vás po prašné a úzké stezce bohaté na výhledy na všechny Liparské ostrovy zavede až k obrovskému Gran Cratere, který je hlavní dominantou celého ostrova Vulcano. Tento 80 m hluboký a až 200 m široký kráter je opravdovým velikánem a spatřit ho na vlastní oči pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkem. Po zdolání tohoto kráteru můžete odlehčit unaveným nohám a vydat se k unikátní černé pláži, kde si užijete relax. Další možností zdravého odpočinku bude koupel v bahenním jezírku.

7. den – ETAPA Č. 6: TAORMÍNA

Po ostrovním dobrodružství si užijete jedno z nejatraktivnějších měst Sicílie. Vedle turistů láká také světovou smetánku, celebrity a umělce. Každý si tu přijde na své. Jedni si dopřávají delikatesy v luxusních restauracích a nakupují ve značkových obchodech, druzí čerpají poetickou atmosféru v křivolakých uličkách, rozkvetlých zákoutích středověkých paláců, či kýčovitých výhledech na moře a Etnu. Podle časových možností ještě uděláte zastávku v přírodní rezervaci Alcantara, která je zajímavá svým kaňonem, jímž protéká křišťálově čistá říčka obklopená bujnou vegetací.

8. den - ODLET

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.