Izrael a Jordánsko – Starověké Klenoty

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael
Název ubytování Izrael a Jordánsko – Starověké Klenoty
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte svatou zemi, odkud vzešla velká náboženství i kulturní tradiceJordánsko a Izrael jsou země, kde se setkává křesťanství, židovství a islám, země Bible a neskutečných starověkých památek. Jsou to země , které mají takové geografické zvláštnosi jako je Mrtvé moře, kráter ramon, Wadi Rum, města jako Jeruzalém, Jericho či Petru, země mimořádného mysticismu.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Ammanu, nocleh.

2. den

Nejprve navštívíme Madabu – město mozaiek - slavné byzantské a Umayadské mozaiky. V řeckém ortodoxním kostele nejstarší dochovaná mozaiková mapa Svaté země. Hora Nebo – jedno z nejposvátnějších míst Jordánska, kde je údajně pohřben Mojžíš. Původně zde byl prvními křesťany postaven malý kostelík, který byl rozšířen v rozlehlý komplex. Přejezd do Keraku – města s mohutnou zříceninou křižáckého hradu – prohlídka. Aqaba – nocleh.

3. den

Návštěva Wadi Rum – unikátní přírodní fenomén s bizardními skalními útvary v nádherné pouštní krajině – 2 hodinová projížďka džípy. Odjezd do Petry – nocleh.

4. den

Celodenní návštěva Petry (UNESCO) – nabatejské město vytesané do růžového pískovce před 2.600 lety. Přístupná tajemnou rozsedlinou (Siq) na jejímž konci se otevře úžasný komplex nabatejských hrobek s nejslavnější „pokladnici“ a s mimořádným celkem, kde se prolínají nabatejské a římské památky (amfiteátr, chrámy, paláce, „monastýry“). Fantastické vyhlídky. Odjezd do Ammanu.

5. den

Amman – návštěva Citadely a Archeologického muzea, krátká prohlídka nového Ammanu, poté Jerash – fantasticky zachované antické město – urbanismus jednoho z nejkrásnějších římských provinčních měst, která se zachovala na středním východě (brány, chrámy, hlavní ulice, lázně, fontány, amfiteátr...). Aljun – zázrak přírody a geniality středověké arabské vojenské architektury. Přírodní raritou jsou rozlehlé borové lesy v oblasti Aljun – Dibbine a hrad Ayyibid v Aljunu, který pomohl porazit křižáky před 8 staletími. Nocleh.

6. den

Odjezd do Allenby na hranice s Izraelem, přes Allenby most do Izraele. Přejezd do Qumranu – místu, kde byly u Mrtvého moře nalezeny Qumranské svitky. Užijete si zážitek koupání v Mrtvém moři. Jericho - poled na horu Pokušení (možnost lanovky - není v ceně) – uvidíte město, které soutěží o označení nejstarší město světa. Odjezd do Betléma, nocleh.

7. den

Betlém - prohlídka města včetně chrámu Narození Páně a Pastýřských polí. Pokračování na prohlídku Západního Jeruzaléma včetně Parlamentního návrší, zastávka u Knessetu – izraelského parlamentu, památník holocaustu Yad Vashem. Odpoledne odjezd do Ein Kerem, rodiště sv. Jana Křtitele – shlédnete chrám sv. Jana Křtitele a projdete se touto malebnou vesnicí. Zpět na nocleh.

8. den

Prohlídka Jerusaléma: z Hory Olivetské budete obdivovat úžasný panoramatický pohled na Staré město a Chrámovou horu. Navštívíte Getsemanskou zahradu, kde Ježís strávil noc před svým zatčením, hradbami projdeme do Starého města a půjdeme k Západní zdi – Zdi nářků. Přes Muslimskou čtvrť na Chrámovou horu – půjdete po Via Dolorosa (Křížová cesta), kudy Ježíš kráčel a upadal pod svým křížem až k chrámu Sv. Hrobu. Dále přes Arménskou a Židovskou čtvrť na horu Sion, kde je síň Poslední večeře a hrob krále Davida. Neopakovatelná atmosféra města, které je pro tři velká náboženství (judaismus, křesťanství a islám) „Svatým městem“. Zpět na nocleh.

9. den

Odjezd do Tel Avivu – okružní jízda, návštěva starobylé Jaffy s její několikatisíciletou historií, např. král Šalamoun zde postavil svůj středozemní přístav. Odjezd na letiště, odlet a přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.