Mrtvé moře a metropole Izraele

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Izrael
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 43 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Léčebné účinky Mrtvého moře, nejníže položeného místa na Zemi, budete mít umocněny bohatou a složitou historií města Jeruzalém.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – TEL AVIV

Sraz na letišti Praha již 3 hodiny před odletem, odbavení a odlet do Tel Avivu.

2. den - JERUZALÉM

Prohlídka Jeruzaléma (Chrá mo vá hora, Skalní dóm, Zeď nářků, hora Sión, Olivetská hora, Getseman ská za hra da, chrám Národů, Křížová cesta Via Dolorosa se 14 zastaveními, chrám Božího hrobu). Do Zdi nářků, nejsva tějšího místa na naší planetě, budete moci vložit své přání. Tři velká nábožen ství (judaismus, křesťanství, islám) považují Jeruzalém za „Svaté město“. Jeruzalém se rozkládá v Jud ských horách na hranici úmoří Středo - zemního a Mrtvého moře, na okraji Judské pouště. Snad žádné jiné město nemá tak barvitou a složitou historii, atmo sfé ra města je skutečně nepopsa telná a nepřenosná. Večeře. Nocleh.

3. den - JERUZALÉM – EIN BOKEK

Odjezd z Jeruzaléma Judskou pouští k Mrtvému moři do lázeňského střediska Ein Bokeku, koupání v léčivém Mrtvém moři. Večeře. Nocleh.

4.-5. den - EIN BOKEK

Možnost koupání v Mrtvém moři. Každý by měl alespoň jednou za život navštívit Mrtvé moře, nejníže položené místo na naší planetě (408 metrů pod úrovní světového oceánu), a přesvědčit se, že zeměpisci ani lékaři nelžou. Zdejší prostředí s vodou plnou minerálů, se sluncem bez škodlivého záření a s ovzduším bohatým na kyslík se osvědčilo při léčbě mnoha kožních, revmatických, dýchacích a svalových chorob. Zejména nemocní lupénkou mluví o Mrtvém moři jako o zázraku a nejefektivnějších lázních světa. Hotely poskytují svým hostům nejen plné pohodlí, ale i výborné stravování odpovídající danému klimatu a zdravotním potížím. Na plážích je k dispozici černé léčivé bahno. Nebe je zde téměř celý rok bez mraků a sluneční záři se můžete vydávat bez strachu z ozónové díry. Večeře. Nocleh v Ein Bokeku.

6. den - EIN BOKEK

Pobyt u Mrtvého moře.

7. den - EIN BOKEK – JAFFA - TEL AVIV

Odjezd z Ein Bokeku do Tel Avivu. Okružní jízda po Tel Avivu s několika zastávkami. Tel Aviv se nachází na břehu Středozemního moře, jméno Tel Aviv znamená v hebrejštině kopec (tel) a jaro (aviv). Možnost koupání ve Středozemním moři. Prohlídka starobylé Jaffy, která leží pouhých 5 km od Tel Avivu. Večeře. Nocleh.

8. den - TEL AVIV – PRAHA

Transfer na letiště, odlet z Tel Avivu do Prahy. Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.