Japonsko - od Hokkaida po Kjúšú

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Japonsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 85 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největší lákadla země vycházejícího slunce. Šinkanzeny ze severu na jih.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do Japonska, Tokio. Přejezd vysokorychlostním šinkansenem do severní části Honšú – Tóhoku, zázračně rychle obnovené po katastrofální zkáze způsobené zemětřesením a tsunami na jaře 2011. Moderní Sendai - největší velkoměsto severní poloviny Honšú.

3. - 4. den

Přejezd až na úplný sever Honšú. Po nejnovější trati šinkansenu (od 26.3. 2016) a do nedávna"nejdelším podmořským tunelem na světě Seikan (53 850 m) pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate. Lanovkou na vyhlídku nad městem, považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Ruský pravoslavný chrám. Rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků."

5. - 6. den

Vulkanický"NP Šikocu-Tója -"kalderové jezero"Tója-ko,"Šówa"Šinzan"- sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na"Usuzan"(704 m). Vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru."Noboribecu Onsen"- lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město"Hokkaidó. Sapporo"- dějiště ZOH´72, návštěva sportovišt. „Ledový" bulvár"Ódóri, TV věž, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s"ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972: vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s"trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z"můstků.

7. - 8. den

Zpět na"Honšú."Aomori"- slavný „ohňový“ festival"Nebuta"- karneval alegorických vozů s"obřími figurami a tančícími davy. Jeden ze tří přírodních divů Japonska -"Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarně vyerodovanými ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. Návrat do"Tokia.

9. den

Hlavní město"Tokio. Mrakodrapy v"Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“"Kabuki-čó.

10. - 11. den

Šinkansenem Hikari na"Honšú."Hirošima"- muzeum A-bomby, Mírový park i ruiny Průmyslového paláce,"Kapří hrad,"zahrady"Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov"Mijadžima. Svatyně"Icukušima"se slavnou „plovoucí branou“, torii. Lanovkou či pěšky na horu"Misen"(530 m) - japonský opičí „Gibraltar“. Vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

12. - 13. den

Přejezd na ostrov"Kjúšú. „Japonská Neapol“"Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska"Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů a muzeum kamikadze v"Čiranu. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních"Ibusuki"- jediných svého druhu na světě.

14. - 15. den

Lodí na poloostrov"Sakuradžimu"s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově"Torišima,"koupání. Fakultativně okružní výlet po"Sukuradžimě"s vyhlídkami na krátery."Kumamoto"- věhlasné zahrady"Suizendži"s"miniaturní Fudži. Celodenní výlet do kaldery sopky"Aso"- pěší výlety uvnitř nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa."Možnost"výhledu do jícnu kráteru"Naka-dake"se zeleným jezírkem (návštěva je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú v roce 2016, případný alternativní program dle dané situace).

16. - 18. den

Návrat na"Honšú. Velkoměsto byznysu a jídla -"Ósaka. Hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město"Umeda, neonový bulvár"Dótombori."Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu."První hlavní město Japonska -"Nara. Chrám"Tódaidži"- největší dřevěná stavba světa,"16 m"vysoká bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s krotkými jelínky. Festival luceren u svatyně"Kasuga"(v srpnu)."Kjóto. Zádušní festival"Daimondži Okuribi"s velkými ohni, na lodičkách mezi plovoucími lampióny (v"srpnu). Festival"Džidai"- několikatisícové procesí v historických kostýmech v centru"Kjóta"(v říjnu).

19. - 21. den

Historická metropole"Kjóto. Zámek"Nidžó"šógunů"Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada"Rjóandži. Zlatý pavilon, chrám"Kijomizu"v"horách nad Kjótem. Magická svatyně tisíců torií FušimiInari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó. Starosvětská čtvrť"Gion, ulička"Pontočó. Fakultativně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ -"3,5 km"dlouhá písečná kosa"Amanohašidate. Park"Kasamacu"s"nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama,"procházky, koupání. Alternativně pobyt v"Kjótu. Superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3 776 m) zpět do Tokia.

22. - 23. den

NP Nikkó"v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně"Tóšógú"s mauzoleem šóguna"Tokugawy."Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během 2. sv. války ukrýván dnešní císař Akihito)."Středověká metropole země a pacifické letovisko"Kamakura"-"Velký Buddha, chrám"Hasedera"bohyně"Kannon. Přístav"Jokohama"– druhý nejvyšší mrakodrap Japonska"Landmark Tower (296 m), čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

24. - 25. den

Tokio"– vstupní most"Nidžúbaši"do císařského paláce."Asakusa"- chrám Sensódži. Nebeský strom (634 m) - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa (z"r. 2012). Možnost fakultativních aktivit: plavba po řece"Sumidě, „břicho Tokia“ - rybí trh"Cukidži, kontroverzní svatyně Jasukuni,"popř. „břicho Tokia“ - rybí trh Cukidži (Tojosu), Tokijská věž"(333 m), obchodní čtvrť"Ginza, parky a muzea v"Uenu, monorailem na"Odaibu"- ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky,"Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v elektrickém městě"Akihabara."Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s"nezapomenutelnou bláznivou show."Letecký návrat domů.

25. - 26. den

Odjezd"autobusem"z Tokia do"Kawagučiko"a dále na 5.stanici (2 305 m). Pěšky dvě hodiny na horskou chatu (7. stanice,"2"700 m), kde nocujeme. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska"Fudžisan"(5-6 hodin). Východ slunce na vrcholu (3 776 m)"s"možností obejít kráter. Sestup zpět do 5.stanice a sjezd do"Kawagučiko. Pro zájemce možnost fakultativního výletu do zábavního parku"Fudži-Q Highland"s"projížďkou na"Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě.

27. - 28. den

Přejezd do oblasti"Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole"Ówakudani"s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Návštěva" Ówakudani je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016)."Procházky, projížďka lodí po jezeře"Aši"s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na sopku"Fudži."Stará celnice a"cedry na historické cestě"Tókaidó"mezi Edem (Tokiem) a Kjótem."Návrat do"Tokia. Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.