Jižní Korea a Japonsko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Japonsko, Jižní Korea
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 42 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jižní Korea je možná jedním z nejpřehlíženějších států v Asii. Dlouhá historie plná výrazných vůdců a silné národní sebevědomí však pomohly této méně navštěvované zemi, krčící se mezi obří Čínou a Japonskem, udržet si i do 21. století svoji unikátní kulturu. V kontrastu s Koreou se pak její východní soused, Japonsko, profiluje jako lídr regionu, kde se tisícileté tradice a zvyky neustále střetávají s tou nejmodernější technikou a vynálezy. S naším kombinovaným zájezdem budete mít možnost poznat dva zcela odlišné kouty východní Asie. Vypravíme se tam v jednom z nejkrásnějších období v roce - v čase, kdy prastaré chrámy a japonské zahrady ožívají pestrobarevnými barvami podzimního listí. V Seoulu si prohlédneme honosné královské paláce, ale i místa, která se v bedekrech často neobjevují. Projdeme se kouzelnou horskou krajinou největšího muzea pod širým nebem a zastavíme i u nejstřeženější státní hranice na naší planetě. Korejská kuchyně je vyhlášená a tak se i naučíme jak se vyrábí tradiční zelí kimchi a ochutnáme exoticky znějící pokrmy jako bibimbap či ddeokbokki. Z Japonska jsme zase pro vás vybrali ten nejlepší a nejzajímavější kout souostroví – prefekturu Kansai s ultramoderním velkoměstem Osakou, které může množstvím neonů a modernou směle soupeřit s Tokyem. Vedle Osaky pak strávíme dostatek času v Kyotu a jeho okolí – nejtradičnější japonské oblasti s nádhernýmichrámy, japonskými zahradami, ukrytými buddhistickými kláštery v horách či tajemnými gejšami. Pro cestovatele, kteří si chtějí zájezd prodloužit o další týden a poznat další zemi a kulturu, nabízíme rozšířený program o Taiwan viz zájezd č. 216393-2.

Popis lokality ubytování

Program1. Přílet do SOULU a první seznámení se s hlavním městem. Namdaemun - symbol města, slavná brána obklopená mořem moderních budov a širokých silnic. Prohlídka skanzenu Namsangol Hanok, odkud si vyšlápneme na kopec Namsan k další dominantě města - věži N SEOUL TOWER (možná je i návštěva Olympijské vesničky). Večer strávíme ochutnávání místních dobrot na trzích ve čtvrti Myeong-dong.

2. Po ránu se zastavíme u památníku Korejské války, odkud přes náměstí Gwanghwamun budeme pokračovat k paláci GYEONGBOKGUNG . Kromě prohlídky tradičního sídla králů shlédneme i velkolepé střídání stráží. Starou čtvrtí Bukchon Hanok s úzkými uličkami a dřevěnými domy dojdeme až ke svatyni Joseonských vládců JONGMYO  a s místním průvodcem prozkoumáme i tajnou zahradu Biwon, která je součástí paláce CHANGDEOKGUNG . Den zakončíme prohlídkou moderního centra Insa-dong a starým buddhistickým chrámem Jogye-sa či katolickou katedrálou.

3. Jednodenní výlet do Suwonu. Po nejzachovalejších hradbách  v Korei obejdeme celé staré město. U paláce a Konfuciova chrámu Hwaseong Haenggung spatříme ukázku korejských bojových umění a na závěr projdeme typický korejský trh Yeongdong. Po návratu do Soulu zastavíme u nádherně osvětleného DEOKSUGUNGU a v universitní čtvrti Hongdae ochutnáme tradiční pokrm Bibimbap.

4. Exkurze na hranice se Severní Koreou. Na nejstřeženějším a nejděsivějším místě na zemi spatříme vojenskou základnu UN, jediný hraniční přechod mezi oběmi Korejemi, vyšplháme na strážní věž, odkud je výhled daleko na území severního souseda a odvážlivci si bodou moci projít i 265 metrů dlouhý tunel prokopaný v 70. letech severokorejskými vojáky pro invazi na jih. Pobyt v Soulu zakončíme večerní návštěvou známého nočního trhu GWANGJANG a v okolí brány Dongdaemun.

5. Opouštíme Soul a čeká nás přejezd rychlovlakem do GYEONGJU , největšího muzea pod širým nebem na světě. Na začátek navštívíme prastarou jeskyni SEOGKURAM , uvnitř které se nachází unikátní socha Buddhy Sakyamuni, strážce Koreje. Malebnou lesnatou krajinou sejdeme ke klášteru BULGUK-SA  s krásnými dřevořezbami, tichými svatyněmi a krásnými zahradami.

6. Túra v kopcích Namsan v národním parku Gyeongju. Čeká na nás krásná příroda a výhledy do krajiny, jak vystřižené z obrazů prastarých mistrů. Budeme se procházet hustými lesy protkanými strmými pískovcovými útesy, jeskyněmi a divokými říčkami. Sem tam narazíme na malý klášter, tisíc let starou sochu Buddhy či posvátné obrazy vyškrábané do skály. Odpoledne zajdeme na prohlídku hrobek vládců SHILLA , k nejstarší astrologické observatoři v Asii a zbytek času strávíme v zajímavém muzeu Gyeongju.

7. Dopoledne přejedeme do BUSANU, druhého největšího města a největšího přístavu v Jižní Koreji. Projdeme se  podél divokého pobřeží Východočínského moře v parku Igidae a zastavíme na vyhlídku na město z pláže Gwangalli. Otužilci se mohou i vykoupat. Večeře v rušné čtvrti Gukje s typickými stanovými hospůdkami.

8.–9. Nejznámější pláž v Korei - slavná HAEUNDAE a zajímavá moderní architektura v centru se slavnou budovou Busan Cinema Center. Vyhlídka na největší korejský námořní přístav a bloudění úzkými uličkami umělecké vesničky Gamcheon. Nezapomeneme také projít rybí trh Jagalchi – největší, nejživější a zaručeně nejvoňavější v Koreji. Druhý den po poledni přeletíme do Ósaky v Japonsku, odkud budeme pokračovat dál do Kjóta...

10.–11. Dva dny (a tři noci) strávíme v KJÓTU , nejkrásnějším a nejtradičnějším městě Japonska. Projdeme se čtvrtí Gyon, kde s trochou štěstí narazíme i na pravou geishu. Prastarými, kamením vydlážděnými uličkami dojdeme pod pagodu Yasaka a shlédneme chrám Eikan-do. Na staré město se podíváme od dalšího známého chrámu Kiyomizu-dera s krásnými japonskými zahradami a barevnými stromy a na závěr zajedeme k "liščímu" chrámu Fushimi-Inari, kde projdeme dva kilometry dlouhou stezku lemovanou tisíci červenými branami. Druhý den nás čeká  příjemná dopolední procházka Cestou Filozofů s prohlídkou stříbrného chrámu Ginkakuji a prastarého dřevěného chrámu Nanzen-ji. Odpoledne se přesuneme ke zlatému chrámu Kinkakuji, jednomu ze symbolů Japonska, a do oblasti Arashimaya, která je známá pro svoji klidnou atmosféru u řeky Hozu-gawa. Zlatým hřebem však bude procházka známým bambusovým lesíkem, kde si budete připadat jak někde v pohádce.

12. Jednodenní výlet vlakem do prefektury SHIGA-KEN. Horskou železnicí vyjedeme od největšího japonského jezera Biwa-ko na horu Hiei-zan, kde prozkoumáme pralesní stezky protkané svatyněmi a budhistickými kláštery a chrám Enriaku-ji.

13. Ranní přesun Šinkansenen do ÓSAKY, po Tokyu nejznámějšího a nejmodernějšího města Japonska. Z těch tradičních míst navštívíme například 15. století starý chrám SHITENNO-JI a nádherný hrad Osaka-jo.  Na město se podíváme z vrcholku futuristické budovy Umeda Sky Building a v oblasti Dotombori a okolí slavného mostu Ebishu Bashi osvětleného neony a obklopeného desítkami světelných reklam ochutnáme pravý noční život futuristického velkoměsta.

14. Městečko NARA , hlavního města prvních vládců Japonska. Nara je známá pro svoje posvátné jelínky, kteří se jen tak potulují v okolí nádherných chrámů obklopených bukovými lesy. Navštívíme zde areál Kofuku-ji s druhou nejvyšší pagodou v Japonsku, zahrady Isui-en s tradiční čajovnou a hlavně DAIBUTSU-DEN, největší dřevěnou stavbu na světě s 16 m vysokým bronzovým Buddhem a stovkami modlících se Japonců.

15. Jednodenní výlet do prefektury Wakayama na horu KOYA-SAN , posvátné místo Shingonské školy esoterického buddhismu. Projdeme se zde po tajuplném hřbitově Oku-no-in, kde pod tisíciletými stromy vedle sebe odpočívají samurajové, japonští feudálové i obyčejní lidé. V hale TORO-DO spatříme stovky luceren hořících nepřetržitě několik stovek let a v komplexu GARAN pak nádherné pagody Dai-to a Sai-to. Zpět v Osace zakončíme den večeří v tradiční sushi restauraci.

16. Zbytek času před odletem strávíme v Ósace v "retro-zábavní" čtvrti Shin-Sekai se 103 m vysokou věží TSUTEN-KAKU. Poslední nákupy suvenýrů, poslední tako-yaki či okonomiaki a odpoledne odlet zpět do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.