Magická zákoutí Japonska

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Japonsko
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 106 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vypravte se s námi odhalit další krásy a tajemství Japonska. Poznejte tradiční rituály i strhující souboje nejlepších zápasníků sumó. Uvidíte překrásné přírodní scenérie Japonských Alp a historické město Macumoto s majestátním Vraním hradem. Přímo do srdce vás zasáhne po staletí neměnná stoická krása hrdého a spirituálního polostrova Izu. Navštívíte Nagoju, kde se tradice statečných samurajů potkávají se stejně slavným symbolem japonské ekonomické síly reprezentované slavnou firmou Toyota. Navštívíme také méně známá, ale o to magičtější zákoutí Kjóta a čeká vás i skvělým jídlem proslavená Fukuoka a ostrov Kjúšú s okouzlujícím národním parkem Aso. A pokud se vám nebude chtít ještě s Japonskem rozloučit, můžete si na závěr přidat individuálně několik dní v tropickém ráji okinawských ostrovů.Poznámka:Možnost individuálního prodloužení na okinawských ostrovech – více informací v kanceláři.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Tokio: procházka malebnou čtvrtí Kagurazuka, která nás vrátí zpět časem a ukáže nám Tokio před sto lety; dle času příletu možný další program.

3. den

Tokio – Izu Hantó: šinkansenem na historický poloostrov Izu – cestou po scénickém východním pobřeží navštívíme půvabná přístavní městečka Itó a Šimoda; přenocujeme v tradičním japonském hotelu rjokan v chrámovém komplexu Rendaidži, kde se osvěžíme a uvolníme koupelí v přírodním horkém vřídle.

4. den

Izu Hantó – Tokio: procházka nádhernou přírodou poloostrova – Sedm vodopádů Kawazu; odpoledne prohlídka chrámového městečka Šúzendži – hlavní chrám před 1200 lety založil slavný buddhistický mnich Kóbó Daiši; příjemná koupel v termálních lázníchonsen a návrat do Tokia.

5. den

Tokio: dopoledne procházka romantickou retročtvrtí Janaka s chrámy Gjokurin-dži a Endžu-dži; odpoledne strhující atmosféra slavného turnaje sumó, včetně příchodu nejvyšší třídy jokozuna, hlavních zápasů a ceremonie s luky; večer slavná čtvrť Ginza s elegantní krásou mrakodrapů Šiodome.

6. den

Tokio – Fudži : superexpresem do oblasti Pěti jezer Fudži – procházka přírodou kolem jezera Kawaguči-ko, lanovka a výhledy na posvátnou horu, relaxace uprostřed přírody; nocleh v Kawaguči-ko.

7. den

Fudži – Macumoto: úžasný květinový festival Šibazakura – pohled na Fudži přes svahy pokryté lány květin; malebné jezero Motosuko a asi nejlepší pohled na posvátnou horu (zobrazený na 1000jenové bankovce); přejezd do historického města Macumoto. 

8. den

Macumoto – Kamikóči: celodenní výlet do srdce Japonských Alp – den v překrásné přírodě podél horské řeky Azusa s mosty Kappa a Mjódžin; odpočinek v idylické svatyni Hotaka proslavené svým křišťálově čistým horským jezírkem. 

9. den

Macumoto – Nagoja: původně dochovaný stejnojmenný hrad (s hradem Himedži považovaný za nejkrásnější v Japonsku) – slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači; odpoledne vyhlídkovým expresem do moderního energického města Nagoja – milovníky moderní architektury potěší fascinující Spiral Towers či Sky Promenade na vrcholu 247 m vysokého mrakodrapu, kde sídlí legendární firma Toyota.

10. den

Nagoja – Ise: celodenní výlet na do oblasti Ise – slavná svatyně, nejsvětější místo tradičního japonského náboženství šintó, založeného ve 3. stol.; procházka historickou ulicí Kawasaki Kaiwai s tradičními japonskými domy a obchody s uměleckými suvenýry.

11. den

Nagoja – Kjóto: šinkansenem do Kjóta – srdce japonské kultury; odpoledne procházka nádherným hustým bambusovým lesem Arašijama s mnoha chrámy, historickým mostem a obchody s tradičními japonskými řemesly a uměním; večer „lov“ gejš v historické čtvrti Gion, nádherně osvětlená svatyně Jasaka a jedinečná atmosféra zábavní čtvrti Pontočó. 

12. den

Kjóto – Hiei: celodenní výlet na posvátnou horu – magická procházka prastarým chrámovým komplexem Enrjakudži, odlehlé zahrady, tichá zákoutí, mechem porostlé chrámové budovy a mohutné pagody v tichu, které porušuje jen občasný úder vzdáleného gongu. 

13. den

Kjóto – Fukuoka: přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú – projedeme i téměř 19 km dlouhým podmořským tunelem Šin-Kanmon; odpoledne vyhlídkovou lodí na rybářský ostrůvek Šikanošima – příjemná procházka a koupání v moři na romantické písečné pláži, možnost povečeřet nejčerstvější mořské speciality.

14. den

Fukuoka – Aso: nadpřirozená krása sopečného pohoří – přejdeme rozlehlou horskou louku Kusasenri, podíváme se na dokonale kónickou a svěže zelenou horu Komezuka, a pokud nám geotermální aktivita dovolí, vystoupíme i na nejaktivnější japonskou sopku a nahlédneme do jejího kráteru. 

15.–16. den

Fukuoka – Ósaka – Praha: prohlídka města – procházka parkem Óhori, vyhlídka na město z místa, kde původně stál fukuocký hrad; možnost ochutnat slavnou místní specialitu tonkocu rámen; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na mezinárodní letiště Kansai a odlet, přílet do ČR 16. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.