Dvojité safari

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika
Název ubytování Dvojité safari
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 25 591 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely/Logde - kategorie *** (10 nebo 11 započatých nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na území národních parků nebo v jejich blízkosti (možnost ubytování ve stanových lodgích).

Pokoje: všechny hotely vybavené sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Vybavení: hotelová restaurace, bar, v některých hotelech také bazén.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Johannesburgu (s přestupem), letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - o kvalitě ***, ubytování: 5 nocí, stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, povinné spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného - cca 350 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 4. 2016 a mohou být změněny.ProgramVelká pětka Afriky - lev​​, buvol, levhart, slon, nosorožec • safari v největším národním parku Afriky - Krugerův národní park • Panorama Route v Dračích horách - kaňon Blyde River, Boží okno (God's Window), Three Rondavels • Johannesburg • krmení žirafy • fotografie se lvem • Institut šimpanzů (Jane Goodall Institute)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. JAR je nejjižnější zemí v Africe, o rozloze téměř čtyřikrát větší než Polsko. Je obývána 52 miliony obyvatel, mluví se v ní 11 oficiálními jazyky (kromě Indie, nejvíce úředních jazyků na světě). Mnoho zdejších rostlin je endemických, čili vzácných druhů, jedinečných pro tento region. Po příletu se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz, University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Uvidíme nejznámější taxi centrum - Barawanagh. Ubytování v hotelu. Večeře. (Trasa asi 100 km).

Den 3
Po časné snídani přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města v Jižní Africe. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justiční palác, radnici a Unijní budovy, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme: Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902 a Památník Voortrekker - prvních osadníků. Následně se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). Odpoledne navštívíme vesnici světla, skanzen Lesedi. Poznáme zvyky pěti hlavních kmenů Jižní Afriky: Zulu, Pedi, Ndebele, Basotho a Xhosa. Na závěr budeme účastníky rituálního tance. Návrat do hotelu. Večeře.

Den 4
Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší "zelený" Canyon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše asi 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme u vodopádu Lisbon. Ubytování na okraji Krugerova národního parku. Večeře. (Trasa asi 350 km).

Den 5
V brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce asi 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem asi 150 druhů savců a asi 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, nosorožce, levharta a buvola. Tento den doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno. Kromě toho v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou. Návrat na večeři do lodgie, přenocování.

Den 6
Volný den určen k odpočinku v lodgiích (hostům je k dispozici bazén a bar). Doporučujeme také několik fakultativních výletů:
Plavba po řece až k přehradě Da Gama Dam (gravitační typ přehrady na řece Witwaters, která byla založena v roce 1971 pro účely zavlažování); Večerní safari v Krugerově národním parku; Návštěva jeskyní Sudwala Caves (vytvořeny před cca 240 miliony let, byly používány k úkrytu v prehistorických dobách, pravděpodobně částečně díky stálému proudění čerstvého vzduchu z neznámého pramene); Návštěva kmene Shangaan. Detaily Vám uvede delegát výletu. Večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat. Mnoho let výzkumu, velká láska k zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou zraněná a osiřelá zvířata. Procházka s průvodcem, který nás seznámí se zvyky šimpanzů, uvidíme jejich krmení. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden, kde se lze setkat s hrochy. Procházka deštným pralesem a poznávání různých druhů dřevin vyskytujících se v této oblasti. Návrat do Johannesburgu. Transfer na letiště, večer odlet do Polska. (Trasa asi 450 km).

Den 8
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.
- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.VízaCestovní pas
- Podle změn v imigračním zákoně JAR musí být cestovní pasy vydány po 24. listopadu 2005, na dobu nejméně 10 let (děti min. na dobu 5 let) a musí mít alespoň 2 prázdné stránky.
- V případě, že program, na který se klienti vydají, vyžaduje dodatečné vízum, jsou povinni mít dostatečné množství prázdných stránek v cestovním pase a pasových fotografii (v případě potřeby, informace v katalogu/na internetu).
- Upozornění! Informace o pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci nejpozději 10 pracovních dní před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.