Intenzivní Jihoafrická Republika se stanem a batohem

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 52 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Víno z prosluněných strání, výhled na Stolovou horu, a v dálce mys Dobré naděje. Takové uvítání Vám dokáže připravit jen Jihoafrická republika. Poznejte tuto zemi velmi intenzivně ,na vlastní kůži´ lépe než při běžném poznávacím zájezdu. Od hustých lesů Garden Route, přes vyprahlé pouště na hranicích Namibie až po skalnaté pobřeží Indického oceánu. Podívejte se do očí volně žijícím šelmám, jako jsou lvi, gepardi ale i velký bílý žralok. Vzdáme se kvůli tomu hotelů a luxusních lodgií a spát budeme spát přímo v rezervacích ve stanech a tím i těsném kontaktu se zvěří v okolí. Nezapomenutelné jsou pak noční túry s místními průvodci za pozorováním zvěře. Dlouho tak nezapomenete na zvuky noční divočiny, o kterých v hotelu nemáte ani tušení.
Zájezd je připraven tak, aby každý měl dostatek volna a prostoru pro vlastní program.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Popis lokality ubytování

Ubytování v hotelu Kapské město a Johanesburg, ostatní ubytování ve stanech, příležitostně v chatách

Program zájezdu

1.den

Přílet do Kapského města, vyhlídka Lions Head nebo Signal hill.

2.den

Po setkání se členy skupiny a místním průvodcem se vydáme na cestu ke kolonii afrických tučňáků do přírodní rezervace Cape Point. Tito robustní tučňáci, známí také jako Jackass nás vesele uvítají v jižní Africe a to jejich nepředvídatelným chováním a legračním hýkáním. Naše cesta Kapským městem pokračuje do srdce Cape - pláž v zálivu Hout. Později můžeme vyzkoušet uvařit si sami tajemství místní kuchyně na pobřeží Viktoria a Alfred.

3.den

Prozkoumáme vyhlášené Kapské vinice jsou krásné v kterékoli části navštívíme Paarl a Stellenbosch, a jak už bývá zvykem ochutnáme i místní vína, před tím ale , navštívíme okouzlující hugenotskou vesnici Franschhoek. A vrátíme se zpět na vinice, kde budeme pokračovat v ochutnávkách až do večera, spali už jste někdy přímo na vinici?....

4.den

Hermanus – zastávka na pozorování velryb, Hermanus nabízí dech beroucí scenerie velmi dramatického pobřeží a je ideálním výchozím bodem pro pozorování velryb, obzvlášť atraktivní jsou výpravy za velrybami na sea kayaku, kdy se dostáváte opravdu do nejtěsnějšího kontaktu s těmito obrovskými savci. Následuje cesta na Střelkový mys – místo, kde se potkávají Atlantický a Indický oceán, nocleh Mosselbay.

5.den

Knysna, fantastický trek po písečných dunách nebo si užijte sandboarding, netradiční formy lyžování a snowboardingu na písečných dunách. Začátek Garden Route zvané také jako zahrada jižní Afriky, nocleh na pláži v Bufalo Bay.

6.den

Tsitsikamma národní park. Národní park Tsitsikamma je znám pro svou divočinu, husté lesy a nádherné, dramatické pobřeží, a to vše si bohatě užijete během fantastického treku divočinou i po hraně až 300 metrových útesů.

7. - 8.den

Dnes nás čeká koupání a případně i surfování v legendární zátoce Jefferey´s Bay, přes Port Elizabeth, se přesuneme do národního parku Addo Elephant se skvělou kombinací pobřeží a pozorování divoké zvěře včetně lvů a slonů v divočině národní park.

8. - 9.den

Přesun do Durbanu. A dále do Santa Lucie. Spaní ve stanu v průběhu přesunu.

10.den

Santa Lucia – vyhlášený mokřadní národní park plný krokodýlů a hrochů.

11.den

Dnes nás čeká malé království Svazijsko a jeho nádherné vodopády Phophonyane, návštěva důlního městečka Pigg´s Peak. Den zakončíme návštěvou a kratším trekem v NP Malolotja, kde žije vzácné ptactvo a jsou tu nádherné vycházkové trasy.

12.den

Blyde river canyon, Pilgrim´s rest – zlatokopecké město.

13. - 15.den

Kruger národní park – setkání s pravou africkou divočinou opravdu na vlastní kůži, v parku máme absolutní volnost, budeme se zde pohybovat pěšky a stopovat zvěř s místním rangerem a pak také volně naším vozem, tady zažijeme tu pravou Afriku.

16.den

Přesun do Johanesburgu.

17.den

Přesun do Johanesburgu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.