JAR - diamant Afriky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika
Název ubytování JAR - diamant Afriky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 53 234 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely nebo lodge (kategorie ***) - nacházející se v areálu národního parku nebo v jeho blízkém okolí.
Pokoje: jsou ve všech hotelích vybaveny vlastním sociálním zařízením a často také mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

VízaCestovní pas
Podle změn v imigračním zákoně JAR cestovní pasy, kterými se budou klienti legitimovat, musí být vydány po 24. listopadu 2005, na dobu nejméně 10 let (děti min. 5 let) a musí mít alespoň 2 prázdné stránky. V případě, že program, na který se klienti vydají, vyžaduje dodatečné vízum, jsou povinni mít dostatečné množství prázdných stránek v cestovním pase a pasových fotografií.

Upozornění! Informace o pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny v rezervaci nejpozději 7 pracovních dnů před datem odletu.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Johannesburg (s přestupem) a z Kapského Města do Varšavy, vnitřní přelet na trase Durban - Port Elizabeth (20 kg + 7 kg), letištní taxy, 12x ubytování v hotelích nebo v tzv. lodge kategorie *** (možnost ubytování také ve stanových lodge), strava - snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program viz. níže, pojištění TU Europa - standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety. Orientační náklady na účast v programu (vstupné a spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel) cca 550 USD/os. (povinný poplatek průvodci formou balíčku).

Upozornění! Výše uvedená cena za balíček účasti v programu je aktuální ke dni 1.3. 2016 a může se změnit.ProgramKrugerův národní park - safari v největším parku v Africe • plavba po ústí řeky Svatá Lucie • Hluhluwe • Johannesburg - diamanty a zlato • přejezd po malebné Panorama Route • sloni a pštrosi • Kapské Město - Stolová hora • Mys Dobré naděje a afričtí tučňáci 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě na odbavovacím stanovišti Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální řád odletů sledujte na r.pl\rozklady. Přímý let do Johannesburgu pravidelnou linkou.

Den 2
Přílet do JAR podle letového řádu. Následně se vydáme na poznávání Johannesburgu. Při průjezdu městem uvidíme budovy z období první burzy a univerzitu Witwaterswand, kde studoval první černošský prezident JAR Nelson Mandela. Následuje přejezd do malé soukromé lví rezervace - Lion Park, která se nachází na předměstí Johannesburgu. Pojedeme jeepy 4x4 a uvidíme několik lvích rodin i s mláďaty. Dále uvidíme gepardy, psy hyenovité a surikaty a krmení žiraf (krmivo pro žirafy si můžete zakoupit na místě). Ubytování v hotelu, večeře.

Den 3
Po snídani si projedeme jednu z nejkrásnějších cest v Jižní Africe - "Panorama Route" v Dračích horách. Uvidíme: Blyde River Canyon - jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kruhových domorodých chýší, Bourke's Luck Pot Holes - impozantní válcové útvary vymleté řekou Blyde, Boží okno (God´s Window) - odtud se Vám naskytne fascinující výhled do kaňonu, který leží až o 900 metrů níže a za dobré viditelnosti je vidět Mozambik i Krugerův národní park. Navštívíme také tropický deštný prales, a pak se zastavíme na focení u vodopádu Lisbon. Přejezd do Krůgerova národního parku. Ubytování na okraji národního parku. Večeře.

Den 4
Časně ráno výjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku, což nám poskytne možnost pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarší a největší národní park v Africe. Má délku 352 km (od řeky Limpopo na severu po Krokodýlí řeku na jihu) a jeho plocha přesahuje 2 milióny hektarů. Je domovem pro 150 druhů savců a 500 druhů ptáků. Kruger National Park je také místo, kde můžete spatřit tzv. "velkou pětku" afrických zvířat, do které patří lev, buvol, leopard, slon a nosorožec. Návrat okolo 16:00. Večeře a nocleh.

Den 5
Po včasné snídani a check out a přejezd do Nelspruit. Návštěva v šimpanzím ústavu Jane Goodall, kde probíhá výzkum těchto fascinujících zvířat. Mnoho let výzkumu, láska ke zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou raněná zvířata i sirotci. Procházka s průvodcem, který nám popíše zvyky šimpanzů. Budeme i svědky jejich krmení. Poté cesta pokračuje do jednoho ze dvou království v Jižní Africe - do Svazijska. Je to jedna z nejmenších zemí afrického kontinentu a nachází se na východním svahu Dračích hor. Svazijsko se může pochlubit krásnou krajinou, tradicemi a řemeslnými výrobky. Je známé výrobou ekologického skla a svíček různých tvarů a barev. Cestou budou zastávky. Večeře. Ubytování v okolí Národního parku Hluhluwe. 

Den 6
Brzy ráno výjezd na safari do Národního parku Hluhluwe (snídaňové balíčky). Hluhluwe je jeden z nejstarších národních parků v Africe (od r. 1985). V současné době se rezervace může pochlubit největší populací bílého nosorožce na světě (odtud jsou také zařazováni do jiných parků), ale můžete se zde setkat se všemi zástupci velké "pětky" - se lvem, slonem, leopardem a buvolem, stejně jako se vzácnými černými nosorožci. Přejezd do hotelu v Saint Lucia. Odpoledne pro zájemce (za poplatek) plavba po estuariu řeky Saint Lucia, které se nachází na seznamu UNESCO. Estuarium je rozšířené nálevkovité ústí řeky, vytvořené vlivem přílivu a odlivu, který zabránil vzniku delty. V Saint Lucia je na tomto území cca 800 hrochů i vzácné želvy karety obrovské. Hnízdí zde také cca 500 druhů ptáků (pelikáni, plameňáci, orli jasnohlasí, atd.). Večeře a nocleh.

Den 7
Po snídani odjezd z hotelu. Dopoledne strávíme na divoké pláži v blízkosti Saint Lucia. Budete mít čas na relax, procházku po pláži, opalování či koupání (na pláži je sprcha, budete tak mít možnost se před další cestou osprchovat). Přejezd do Durbanu, který je mixem kultury Zulu, barevné tradice a orientálních vlivů přicházejících z obrovské komunity indického původu. Město je vyhlášeno krásnými plážemi a subtropických klimatem - je to ideální místo pro odpočinek. Panoramatická proghlídka města. Večeře, nocleh.

Den 8
Snídaně. Přelet do Port Elizabeth. Odpoledne safari v Národním parku Addo.
Je to třetí největší národní park v JAR a je známý především díky stádům slonů. Můžete zde vidět také prase savanové, surikaty, zebry, buvolce a kudu (ohrožený druh, dnes se jeho největší populace nachází právě na území JAR a v Namibii). Pokud bude dostatek času, bude krátká panoramatická prohlídka Port Elizabeth. Večeře. Nocleh v okolí Národního parku Addo.

Den 9
Po snídani přejezd do Národního parku Tsitsikamma. Národní park chrání ústí Stomové řeky do Indického oceánu. Byly zde vybudovány vysací mosty pro usnadnění přechodu z jednoho břehu na druhý. Po jednom z mostů přejdeme a uvidíme z něj nádherné panorama. Do ústí řeky vede dřevěná stezka, část trasy je po dřevěných schodech. Tsitsikamma v jazyce Khoisam znamená "místo, kde se nachází množství vody". 30% parku pokrývá fynbos a je to ráj pro pozorovatele vodního ptactva. Území je součástí Národního parku Garden Route, který se táhne podél jižního pobřeží JAR a je jedním z nejkrásnějších pobřeží na světě. Další zastávkou bude Tsitsikamma Big Tree - tady nás zaujme největší a nejstarší strom Yellowwood (Podocarpus falcatus), který pamatuje časy, kdy zde dorazil objevitel Bartolomeu Dias (první Evropan, který se dostal na území dnešní Jihoafrické republiky). Strom měří 36,6 m a je starý cca 1000 let. Přejedeme přes nejvyšší most na světě, z kterého se skáče bungee jumping - ve výšce 126 m nad řekou Bloukrans. Přejezd do městečka Knysna, které se nachází u krásné laguny a je známé svým charakteristickým vstupem do přírodního přístaviště nazývaného "dvě hlavy" a především lahodnými ústřicemi (za poplatek). Večeře. Nocleh v Knysna nebo v okolí.

Den 10
Po snídani přejejezd do malebného městečka Mossel Bey. Bartolomeu Dias se zde dostal jako první Evropan v roce 1488 během výpravy podél Afrického pobřeží. Na jeho počest zde bylo založeno Bartolomeu Dias museum, kde můžete vidět repliku jeho karavely (plachetnice) v životní velikosti. Přejezd do Oudtshoorn na území Malé Karroo. Je to oblast známá díky chovu pštrosů. Uvidíme jednu z místních farem, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o chovu těchto zajímavých ptáků. Zájemci si můžou pštrosy pohladit nebo si pštrosem nechat namasírovat šíji. Odvážní se můžou na pštrosovi projet nebo si ověřit tvrdost skořápky pštrosích vajec. Večeře a nocleh na pštrosí farmě.

Den 11
Po snídani přejezd vyhlášenou panoramatickou cestou R62 přes Malé Karroo do Kapského Města. Nádherná krajina, měnící se terén, různé barvy horských pásem, flóra Malého Karroo - to jsou důvody, proč je tako cesta tak oblíbená. Navštívíme místní vinařství BOPLASS s tradicí od roku 1880. Potomci francouzských Hugenotů zachovávají umění svých předků a díky ideálním podnebním podmínkám, produkují vyniající víno. Mimo jiné také slavné portugalské víno Porto, opakovaně hodnocené na prestižních vinařských soutěžích. Budeme mít příležitost místní vína ochutnat. Navštívíme také termální prameny, ve kterých se budeme moci vykoupat. Večeře a nocleh v Kapském Městě.

Den 12
Po snídani přejezd přes historickou část města: Zámek Dobré naděje, městská radnice, Náměstí Grande Parade. Následuje procházka v indické zahradě a malajské čtvrti Bo-Kaap. Výjezd na Stolovou horu (1086 m n.m.), která patří mezi 7 přírodních divů světa. Na její úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Nahoru vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem vlastní osy. V případě nepříznivého počasí můžeme tento bod programu zaměnit za výjezd na Signal Hill. Den zakončíme plavbou katamaránem, abychom viděli západ slunce. Návrat do hotelu. Večeře.

Den 13
Snídaně. Volný den pro odpočinek nebo mohou zájemci využít fakultativní výlet na Mys Dobré naděje (za poplatek). V programu je přejezd podél nejpěknějších plážích Atlantiku: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí k ostrovu tuleňů - Duiker Island. Následuje přejezd podél pobřeží Atlantiku přes jednu z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Champman’s  Peak (10 km úsek trasy je vytesaný ve strmých svazích) na Mys Dobré naděje. Mys je jedním z nejzajímavějších úseků pobřeží, kde se setkají dva oceánské proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud. Za slunečného počasí je možné vidět různé odstíny těchto oceánských proudů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (zpět dolů po schodech). Zpáteční cesta povede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky (False Bay). Uvidíme pláže Boulders, kde žije několik tisíc afrických tučňáků. Návrat na večeři do hotelu.

Den 14
Do odjezdu na letiště volný čas pro odpočinek nebo využití různých atrakcí. Možnost využití následujících fakultativních výletů: Plavba na Robben Island (realizace výletů záleží na aktuálním počasí), Stellenbosch a Franschoek nebo dekustace místního vína, potápění se žraloky, potápění (šnorchlování) s tuleni v Hout Bay.

Den 15
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu:
- realizace a pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno
- v JAR jsou akceptovány pouze americké dolary vydané po roce 2001
- očkování - není povinné žádné očkování. Doporučeno je očkování proti žloutence typu A a B, tyfu, záškrtu a tetanu. 
- doporučeny jsou repelenty!

Obecná doporučení:
Krugerův Národní park
- doporučujeme vám teplé oblečení, šátek / šálu a klobouk. Při jízdě otevřeným autem může být chladno.
- během safari se nedoporučuje používat parfém, ale pouze repelenty proti hmyzu s vysokým obsahem DEET.​Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.