Jihoafrická republika a Namibie - s lyžemi na černý kontinent

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Namibie
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 72 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zatímco ostatní jezdí do Afriky obdivovat lvi, slony a nosorožce, Vy můžete získat fantastické zážitky na úbočí Ben Mac Dhui '3 001 m' při lyžování na pravém jihoafrickém sněhu. Pokud se Vám zdá jihoafrický sníh málo exotický, dáme Vám možnost vyzkoušet si své lyžařské schopnosti na rozlehlých písčitých pustinách poušti Namib. Jestli však toužíte po opravdu extrémním zážitku, stoupněte si na hranu Bloukrans Bridge '216 m' s bungee lanem kolem kotníků.

Ale nebojte se, nezapomněli jsme ani na fantastickou přírodu a divokou zvěř, tohoto koutu, navštívíme i národní parky a čekají nás i pěší treky divočinou.

Zájezd je připraven tak, aby každý měl dostatek volna a prostoru pro vlastní program.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Přílet do Kapského města, vyhlídka Lions Head nebo Signal Hill, nocleh v Kapském městě.

2.den

Po setkání se členy skupiny a místním průvodcem se vydáme na cestu ke kolonii afrických tučňáků do přírodní rezervace Cape Point. Tito robustní tučňáci, známí také jako Jackass nás vesele uvítají v jižní Africe a to jejich nepředvídatelným chováním a legračním hýkáním. Naše cesta Kapským městem pokračuje do srdce Cape - pláž v zálivu Hout. Později můžeme vyzkoušet uvařit si sami tajemství místní kuchyně na pobřeží Viktoria a Alfred. Návrat do hotelu, přenocování.

3.den

Hermanus – zastávka na pozorování velryb, Hermanus nabízí dech beroucí scenerie velmi dramatického pobřeží a je ideálním výchozím bodem pro pozorování velryb, obzvlášť atraktivní jsou výpravy za velrybami na sea kayaku, kdy se dostáváte opravdu do nejtěsnějšího kontaktu s těmito obrovskými savci. Následuje cesta na Střelkový mys – místo, kde se potkávají Atlantický a Indický oceán, nocleh Mosselbay.

4.den

Knysna – sandboarding, užijte si netradiční formy lyžování a snowboardingu na písečných dunách začátek Garden Route zvané také jako zahrada jižní Afriky, nocleh na pláži v Bufalo Bay.

5.den

Bloukrans Brigde – 216 m bungee! Pokud jste se dosud nudili, tak tady to dozajista přejde, skok, kde zažijete několik vteřin volného pádu než zaberou lana a pak katapult střemhlav vzhůru, tenhle zážitek Vás několikrát probere ze sna… a dále nás čeká Národní park Tsitsikamma.

6.den

Národní park Tsitsikamma je znám pro svou divočinu, husté lesy a nádherné, dramatické pobřeží, a to vše si bohatě užijete během fantastického treku divočinou i po hraně až 300 metrových útesů.

7.den

Celodenní přesun do Tiffindelu.

8. - 10.den

Lyžování na jihoafrickém sněhu alternativou jsou skitouringové nebo i pěší túry v krásných horách.

11.den

Přesun směrem do Springbok, bude to dlouhý a náročný přesun.

12.den

Springbok je městečko sevřené horami a nás tu čeká nejen odpočinek, ale je možné se průvodcem vydat i na trek v okolí, kde routou pro zdejší kraj typické Aloe, ale ne jako kytky známé od nás, ale vzrostlé stromy

13.den

Fish River Canon – 2. největší kaňon na světě, hledáte Grand canyon jižní Afriky, vítejte zde, fantastické výhledy, krkolomné stěny kaňonu i romantická zákoutí pro fotografy tu máte jako na dlani

14.den

Sossusvlei Neustále měnící se krajinou se přesuneme severně na okraj národního parku Namib-Naukluft, největší safari park v Africe '50 000 km2'. Zde také najdeme ikonické duny Sossusvlei. Tyto nejvyšší duny na světě nabízí díky svým neustálým změnám barev úžasnou příležitost pro pořizování fotografií a to po celý den od východu po západ slunce. Po příjezdu k Sossusvlei půjde průvodce se skupinou zhruba 3-4 km. Pro ty, kteří nechtějí jít po svých, je zde možnost se svézt vozidlem s pouštní výbavou. Později dorazíme k našemu ubytovacímu zařízení, kde se svlažíme v bazénu a necháme se fascinovat skutečnou africkou pouštní oblohou.

15.den

Swakopmund Adrenalin všemi smysly – další místo kde můžeme zkusit sandboarding nebo jiné aktivity: skydiving, vyhlídkové lety nad pouští, projížďky na čtyřkolkách do pouště.

16.den

Swakopmund. Prohlídka města.

17.den

Přesun Swakopmud – Windhoek. Město se nachází v kotlině mezi vrchovinou Khomas a horami Eros a jeho šarm vyniká ve spojení afrických a evropských kultur. Z africké buše pojedeme přímo do srdce německé koloniální éry. Město nabízí spoustu příležitostí k jeho prozkoumání, k nákupu suvenýrů nebo k obdivování novobarokní věže katedrály a koloniální architektury.

18.den

Windhoek, návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.