Napříč Jižní Afrikou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Jižní Afrika
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 76 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla svádějící k cestě do jednoho z nejpoutavějších koutů planety.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny z letiště v Praze do Johannesburgu.

2. den - JOHANNESBURG

Dopoledne přílet do Johannesburgu. Následuje krátká okružní jízda městem s několika zastávkami a vyhlídkovými body a návštěvou černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Cestou do Pretorie, metropole Jižní Afriky, prohlídka Voortrekker Monument – památníku bitvy u Blood River. Nocleh v Pretorii.

3. den - JOHANNESBURG – PRETORIA

Po snídani prohlídka hlavních zajímavostí metropole JAR Pretorie. Zastavíme kupříkladu na náměstí Church Square či u vládních budov Union Buildings. Pak se vydáme typickou krajinou Východního Transvaalu k Národnímu parku Kruger. Cestou navštívíme zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh v Graskop.

4. den - PANORAMA ROUTE – BLYDE RIVER CANYON

Snídaně. Celodenní putování po Panorama Route v pohoří Drakensberg. Návštěva Three Rondavel’s, vyhlídky na ohromující kaňon Blyde River – třetí největší kaňon světa. Následuje vyhlídka Božské okno do hlubiny pod svahy Drakensberg, návštěva Bourke\\\'s Luck Potholes s malebnými výtvory řeky Treur a dále zastávka u vodopádů Lisboa nebo Berlin. Nocleh v těsné blízkosti NP Kruger.

5. den - SAFARI V KRUGER NP

Snídaně. Dnes Vás čeká celodenní safari v největším národním parku celé Afriky – světoznámé rezervaci Kruger. Na výpravné safari se vydáte v terénních vozech a v rukou zkušených rangerů a brzy budete plně vtaženi do divokého světa mnoha druhů afrických zvířat. Při troše štěstí spatříte i celou velkou pětku – tedy slona, nosorožce, lva, levharta a buvola. Nocleh v blízkoskti NP Kruger. (S)

6. den - SVAZIJSKO

Po snídani odjezd do Svazijského království, kde nás čeká Ngwenya Glass Factory, krátká zastávka v Ezulwini Valley – Údolí králů a návštěva vesnice Mantenga Village s ukázkou tradičních tanců. Nocleh ve Svazijsku.

7. den - HLUHLUWE & SAINT LUCIA

Brzy ráno snídaně. Ze Svazijska se vydáme dále na jih k pobřeží Indického oceánu. Cestou návštívíme rezervaci Hluhluwe, kde žije nejen “velká pětka”, ale zejména početná kolonie nosorožců, a kde nás čeká safari ve vozech 4x4. Po příjezdu do Santa Lucie fakult. výlet lodí po laguně, která je součástí rezervace Wetland (UNESCO), domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Fotoaparáty ve střehu! Setkání s hrochy je jisté. Nocleh v St. Lucia.

8. den - DURBAN – PORT ELIZABETH

Po snídani odjezd do Durbanu, přímořského letoviska na pobřeží Indického oceánu (podle časových možností krátká prohlídka města). Následuje přelet do Port Elizabeth. Ubytování, volný program, s možností posezení v některé z restaurací. Nocleh.

9. den - SAFARI V ADDO ELEPHANT NP

Po snídani výlet do NP Addo Elephant, kde žije jedno z největších stád slonů v JAR (safari busem, fakultativně pak ve vozech 4x4). Po návratu volný program, případně prohlídka centra.

10. den - GARDEN ROUTE

Snídaně. Odjezd po Garden Route – slavné přímořské cestě do překrásné rezervace Tsitsikamma. Procházka deštným pralesem k visutému mostu přes ústí řeky Storms River. Krátká zastávka v Plettenberg Bay a příjezd do půvabné Knysny (doporučujeme ochutnat místní ústřice). Nocleh v Knysna.

11. den - WILDERNESS – OUDTSHOORN

Přejezd do Mossel Bay s návštěvou muzea objevitele Bartoloměje Diase a přes 500 let starého „mléčného“ stromu, do něhož mořeplavci ukládali poštu (fakult). Pak opustíme Garden Route a vydáme se horskými pasy do vnitrozemského Oudtshoorn známého jako “hlavní město pštrosů”, dříve také “Malý Jeruzalém”, kvůli početné židovské komunitě. Návštěva pštrosí farmy, kde vedle jiného pochopíte, kdysi neuvěřitelně výnosný byznys s pery těchto obrovitých ptáků. Nocleh v Oudtshoorn.

12. den - ROUTE 62 – KAPSKÉ MĚSTO

Dopoledne možnost návštěvy přírodního zázraku semi pouště Little Karoo – totiž jeskyní Cango Caves (vstup fakult.). Pak nás čeká jízda po Route 62, jedné z nejkrásnějších cest Jižní Afriky s dramatickým horským terénem, úrodnými údolími řeky Breede River s bohatými farmami, rozsáhlými vinicemi a sady. Příjezd do Kapského Města, nocleh.

13. den - MYS DOBRÉ NADĚJE

Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. Pak se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, Vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na zpáteční cestě čeká ještě zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.) Nocleh v Kapském Městě.

14. den - ZEMĚ VÍNA

Výlet do okolí městeček Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinných farem jako kupříkladu Delheim nebo La Motte. Po návratu prohlídka města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo–Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a případně stihneme i návštěvu botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstup fakult.). Nocleh v Kapském Městě.

15. den - ODLET DO PRAHY

Návštěva přístavní promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchody a restauracemi. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den - PŘÍLET DO PRAHYTip z okolí
Otestujte si, kolik z 10 nejkrásnějších míst světa poznáte z fotek Žádný stres nebo strach ze špatné známky, jen pohoda, jako byste seděli přímo v tiché krajině nejvyššího pohoří světa nebo na jedné ze slavných pláží, které uvidíte na obrázcích. Některá z míst na fotkách patří mezi 7 přírodních divů světa, další sbírají tituly například v anketách o nejkrásnější koupání. A co vy, poznáte slavné přírodní útvary? Projděte si náš obrazový test.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.