Nejlepší z Jižní Afriky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Jižní Afrika
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 63 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty mající zájem o kratší, avšak velmi intenzivní poznávací program.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny z Prahy do Johannesburgu.

2. den - JOHANNESBURG

Dopoledne přílet do Johannesburgu. Následuje krátká okružní jízda městem s několika zastávkami a vyhlídkovými body a návštěvou černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Cestou do Pretorie, metropole Jižní Afriky, prohlídka Voortrekker Monument – památníku bitvy u Blood River. Nocleh v Pretorii. 80 km I hotel *** (S)

3. den - JOHANNESBURG – PRETORIA

Po snídani prohlídka hlavních zajímavostí metropole JAR Pretorie. Zastavíme kupříkladu na náměstí Church Square či u vládních budov Union Buildings. Pak se vydáme typickou krajinou Východního Transvaalu k NP Kruger. Cestou navštívíme zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh v Graskop. 390 km I hotel *** (S)

4. den - BLYDE RIVER CANYON

Putování pohořím Drakensberg. Návštěva Three Rondavel’s, vyhlídky na ohromující Blyde River Canyon – třetí největší kaňon světa. Následuje Božské okno a výhled do hlubiny pod svahy Drakensberg, návštěva Bourke’s Luck Potholes s výtvory řeky Treur a zastávka u vodopádů Lisboa či Berlin. Ubytování v rezervaci Karongwe 250 km I hotel *** (SV)

5. den - SAFARI V KARONGWE/KRUGER

Brzy ráno safari v rezervaci Karongwe, která je součástí tzv. Velkého Krugerova národního parku. Při troše štěstí uvidíte Velkou pětku a pochopitelně i řadu dalších zvířat. Následuje snídaně, volno, oběd. Odpolední čaj a další safari v terenních vozech s rangerem. Po večeři si vychutnáte africkou divočinu v atmosféře praskajícího ohně. Nocleh v Karongwe. cca 80 km I hotel *** (SOV)

6. den - JOHANNESBURG – KAPSKÉ MĚSTO

Před úsvitem další safari v rezervaci a po snídani přejezd do Johannesburgu a odlet do Kapského Měst 480 km I hotel *** (S)

7. den - MYS DOBRÉ NADĚJE

Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. Pak se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, Vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na zpáteční cestě čeká ještě zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.) Nocleh v Kapském Městě. 160 km I hotel *** (S)

8. den - ZEMĚ VÍNA

Dopoledne prohlídka města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap. Vyjedeme lanovkou (fakult.) na Stolovou horu , odkud spatříte Kapské Město z jiné perspektivy. Odpoledne výlet na vinice v okolí Stellenbosch s ochutnávkou skvělého vína. 150 km I hotel *** (S)

9. den - KAPSKÉ MĚSTO

Volné dopoledne budete moci strávit nákupy na promenádě Victoria & Alfred Waterfront. Odpoledne transfer na letiště v Kapském Městě a odlet do Prahy.

10. den - PŘÍLET DO PRAHY

(S = snídaně / O = oběd / V = večeře)Tip z okolí
Otestujte si, kolik z 10 nejkrásnějších míst světa poznáte z fotek Žádný stres nebo strach ze špatné známky, jen pohoda, jako byste seděli přímo v tiché krajině nejvyššího pohoří světa nebo na jedné ze slavných pláží, které uvidíte na obrázcích. Některá z míst na fotkách patří mezi 7 přírodních divů světa, další sbírají tituly například v anketách o nejkrásnější koupání. A co vy, poznáte slavné přírodní útvary? Projděte si náš obrazový test.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.