Řeka řádí - Jar, Zimbabwe a Botswana

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Název ubytování Řeka řádí - Jar, Zimbabwe a Botswana
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 55 730 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely / Logde - *** standard (10 nebo 11 započatých nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na území nebo v blízkosti národních parků (možnost ubytování ve stanových lodgiích).

Pokoje: ve všech hotelech vybavené sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Vybavení: hotelová restaurace, bar, v některých hotelech také bazén.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

VízaVízum do Zimbabwe
- pro vstupo do Zimbabwe je zapotřebí vízum, které můžete získat na hranicích.
- vízum pro jeden vstup: 30 USD, vízum pro dva vstupy: 45 USD (toto vízum je zapotřebí pokud využijete fakultativní výlet do rezervace Chobe v Botswanie) a vízum pro více vstupů: 55 USD

Vízum do Botswany
- občané ČR nepotřebují vízum (platí pro pobyt za turistickým účelem, který nepřekročí dobu 90 dní).

Vízum do JAR
- pro vstup do Jihoafrické republiky nepotřebují občané ČR vízum (platí pro pobyt za turistickým účelem, který nepřekročí dobu 90 dní).

Upozornění! Cestování nezletilých!
Nezletilé osoby cestující do Jihoafrické republiky jsou povinny mít následující dokumenty:
- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s oběma rodiči, je nutno mít rodný list dítěte a jeho překlad do angličtiny.
- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s jedním z rodičů, budete potřebovat písemný souhlas druhého rodiče s cestováním dítěte do/z JAR. Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen (v případě dokumentu vydaného v České republice). Je vhodné použít obsah a formu dokumentu, které poskytujeme v informacích na Travelle. Osvobození od souhlasu druhého rodiče s cestováním s malým dítětem bude možné pouze tehdy, pokud máte výhradní rodičovskou povinnost (bude nezbytné předložit konečný rozsudek rodinného soudu, v tomto případě přeložený do angličtiny), nebo smrt druhého rodiče (je nutno předložit úmrtní list přeložený do angličtiny).CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Johannesburgu (s přestupem), vnitřní přelety na trase Johannesburg - Viktoriiny vodopády - Johannesburg (20 kg + 7 kg), letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - o kvalitě *** (možné ubytování ve stanových lodgiích) 9 nocí; stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, povinné spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného - cca 550 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), vízum do Zimbabwe - cca 30 nebo 45 USD, další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 3. 2016 a mohou být změněny.ProgramViktoriiny vodopády • plavba po řece Zambezi • safari v Krugerově národním parku • přejezd malebnou Panorama Route • safari v Botswaně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. Následně se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz, University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Poté přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města v Jižní Africe. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justiční palác, radnici a Unijní budovy, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme: Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902 a Památník Voortrekker - prvních osadníků. Přejezd do hotelu. Ubytování. Večer večeře v hotelu, přenocování. (Trasa asi 100 km).

Den 3
Po snídani se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Navštívíme dům Nelsona Mandely (vnitřek).  Uvidíme také nejznámější taxi centrum Barawanagh a jednu z největších a nejlepších nemocnic v Jižní Africe. Odpoledne navštívíme vesnici světla, skanzen Lesedi. Poznáme zvyky pěti hlavních kmenů Jižní Afriky: Zulu, Pedi, Ndebele, Basotho a Xhosa. Na závěr budeme účastníky rituálního tance. Návrat do hotelu. Večeře. (Trasa asi 100 km).

Den 4
Po snídani transfer na letiště a odlet do Zimbabwe. Návštěva rezervace Viktoriiných vodopádů ze zimbabwské strany. Vodopády, jedny z největších na světě, byly objeveny cestovatelem a misionářem Davidem Livingstonem. Viktoriiny vodopády jsou považovány za jeden ze sedmi přírodních divů světa. Odpoledne plavba po stojatých vodách řeky Zambezi (nápoje jsou zahrnuty v ceně). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Viktoriiných vodopádů. (Trasa asi 100 km).

Den 5
Snídaně. Volný den určen k odpočinku nebo možnost využít výlet do rezervace v Chobe (Botswana) - za příplatek. Návštěvu rezervace v Chobe začneme plavbou lodí, během níž můžeme vidět krokodýly a hrochy. Chobe je jediným místem, kde hroši během dne mohou pobývat na souši. Kromě toho je řeka domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně orla jasnohlasého. Po obědě (v ceně) safari otevřenými džípy 4x4. Bude příležitost pozorovat četná stáda slonů. Odpoledne návrat do Zimbabwe. Návštěva centra města na místním trhu s lidovým uměním. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 100 km).

Den 6
Snídaně. Volný den určen k odpočinku nebo možnost využití zajímavých fakultativních výletů: Projížďka na slonech; Přelet helikoptérou; Rafting na řece Zambezi; Procházka s mladými lvy v buši. Detaily Vám uvede delegát výletu. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Viktoriiných vodopádů.

Den 7
Snídaně. Kolem poledne transfer na letiště a odlet do Johannesburgu. Večer večeře v hotelu, přenocování. V závislosti na hodinách letu možnost prohlídky botanické zahrady v Johannesburgu nebo Sterkfonteinských jeskyní.

Den 8
Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší "zelený" Canyon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše asi 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme u vodopádu Lisbon (možnost fotografování). Ubytování v lodgii  v areálu Krugerova národního parku. Večeře. (Trasa asi 450 km).

Den 9
V brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce asi 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem asi 150 druhů savců a asi 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, nosorožce, levharta a buvola. Návrat kolem 16:00 hodiny do lodgie, večeře a přenocování.

Den 10
Volný den určen k odpočinku v lodgiích. Doporučujeme relax u bazénu nebo jeden z výletů po okolí (fakultativní výlety za příplatek). Plavba po Da Gama Dam; Večerní safari; Návštěva jeskyní Sudwala Caves; Návštěva kmene Shangaan (Upozornění! Pouze v angličtině). Detaily Vám uvede delegát výletu.

Den 11
Po snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat. Mnoho let výzkumu, velká láska k zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou zraněná a osiřelá zvířata. Procházka s průvodcem, který nás seznámí se zvyky šimpanzů, uvidíme jejich krmení. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden, kde se lze setkat s hrochy. Procházka deštným pralesem a poznávání různých druhů dřevin vyskytujících se v této oblasti. Návrat do Johannesburgu. Transfer na letiště, večer odlet do Polska.

Den 12
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.
- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Všeobecné pokyny:
Krugerův národní park
- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.
- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.