Ve stínu Stolové hory

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jihoafrická republika, Johannesburg
Název ubytování Ve stínu Stolové hory
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 37 364 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely / Logde - *** standard (10 nebo 11 započatých nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na území nebo v blízkosti národních parků (možnost ubytování ve stanových lodgiích).

Pokoje: ve všech hotelech vybavené sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Vybavení: hotelová restaurace, bar, v některých hotelech také bazén.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase: Varšava - Johannesburg, Kapské Město - Varšava, vnitřní přelet na trase Johannesburg - Kapské Město (20 kg + 7 kg), letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - o kvalitě *** (možné ubytování ve stanových lodgiích) 8 nocí; stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, povinné spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného - cca 500 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 3. 2016 a mohou být změněny.ProgramKapské Město - Stolová hora • Mys dobré naděje a afričtí tučňáci • safari v Krugerově národním parku • Johannesburg - diamanty a zlato • přejezd malebnou Panorama Route

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. Následně se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz, University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Poté přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města v Jižní Africe. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justiční palác, radnici a Unijní budovy, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme: Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902, Památník Voortrekker - prvních osadníků. Přejezd do hotelu. Ubytování. Večer večeře v hotelu, přenocování. (Trasa asi 100 km).

Den 3
Po snídani se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Navštívíme dům Nelsona Mandely (vnitřek).  Uvidíme také nejznámější taxi centrum Barawanagh a jednu z největších a nejlepších nemocnic v Jižní Africe. Odpoledne navštívíme vesnici světla, skanzen Lesedi. Poznáme zvyky pěti hlavních kmenů Jižní Afriky: Zulu, Pedi, Ndebele, Basotho a Xhosa. Na závěr budeme účastníky rituálního tance. Návrat do hotelu. Večeře. (Trasa asi 100 km).

Den 4
Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší "zelený" Canyon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše asi 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme u vodopádu Lisbon. Ubytování v lodgii v areálu Krugerova národního parku. Večeře. (Trasa asi 450 km).

Den 5
Po snídani, v brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce asi 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem asi 150 druhů savců a asi 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je také domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, bílého nosorožce, levharta a buvola. Návrat kolem 16:00 hodiny do lodgie, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani volný den k odpočinku v lodgii. Doporučujeme relax u bazénu nebo jeden z výletů po okolí (fakultativní výlety za příplatek):
Plavba po Da Gama Dam; Večerní safari; Návštěva jeskyní Sudwala Caves; Návštěva kmene Shangaan (Upozornění! Pouze v angličtině). Detaily Vám uvede delegát výletu. Večeře v hotelu.

Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat. Mnoho let výzkumu, velká láska k zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou zraněná a osiřelá zvířata. Procházka s průvodcem, který nás seznámí se zvyky šimpanzů, uvidíme jejich krmení. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden, kde se lze setkat s hrochy. Procházka deštným pralesem a poznávání různých druhů dřevin vyskytujících se v této oblasti. Návrat do Johannesburgu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Johannesburgu. (Trasa asi 450 km).

Den 8
Po snídani přelet do Kapského Města. Následně přejezd historickou částí města: hrad Dobré naděje, městská radnice, náměstí Grande Parade, následně procházka v zahradách Indické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Výjezd na Stolovou horu (1086 m n. m.), která patří mezi 7 přírodních divů světa. K jejímu úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Na vrcholek vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem své osy. V případě nepříznivého počasí možnost změny tohoto bodu programu na výjezd na Signální horu (Signal Hill). Ubytování a večeře v hotelu. (Trasa asi 100 km).

Den 9
Po snídani přejezd podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor) na Mys dobré naděje. Mys je jednou z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud, což způsobuje za plného slunce různé odstíny vod každého z oceánů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (sestup je po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky. Navštívíme pláž Boulders, obývanou několika tisíci afrických tučňáků. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa asi 300 km).

Den 10
Po snídani volný čas na odpočinek a další atrakce - do doby odjezdu na letiště. Možnost využití následujících výletů: Plavba na ostrov Robben Island (realizace výletu závisí na počasí); Stellenbosch + Franschoek a ochutnávka místního vína; Potápění se žralokem; Potápění (se šnorchlem) s tuleni v Hout Bay. Detaily o výletech uvede delegát. Odpoledne transfer na letiště a večerní let do Polska.

Den 11
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.
- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Všeobecné pokyny:
Krugerův národní park
- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.
- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.