Světové dědictví UNESCO v Jižní Koreji

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jižní Korea
Název ubytování Světové dědictví UNESCO v Jižní Koreji
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 74 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

UbytováníJeju - Lotte Hotel *****
Velký luxusní, plně vybavený hotel (vč. vyhřívaných lehátek v zimním období, kasino) je součástí korejského hotelového řetězce. Prostorné pokoje.
Oficiální web: http://www.lottehoteljeju.com/en/

nebo KAL Hotel *****
Hotel s 225 pokoji se nachází cca 50 min. od letiště na ostrově Jeju, disponuje krytým i venkovním bazénem.
Oficiální web: http://www.kalhotel.co.kr/en/seogwipo/

Busan - Novotel Ambassador ****
Hotel má mj. vlastní obrazovou galerii moderního umění a vinný sklípek.
Oficiální web: http://www.novotelbusan.com

nebo Commodore Hotel ****
Hotel ve tvaru srpku měsíce, pro zajištění pěkného výhledu na moře.
Oficiální web: http://www.commodore.co.kr/english/main/main.php

Daegu - Inter-Burgo EXCO Hotel ****
Business hotel s 303 pokoji, 10 konferenčními sály, venkovním bazénem a několika restauracemi.
Oficiální web: http://eng.ibexco.net/

Sokcho - Maremons Hotel ****
148 pokojů s výhledem na moře či na hory, venkovní bazén, Wi-Fi zdarma.
Oficiální web: http://www.hotelmaremons.com/

nebo The Class 300 Hotel ****
Hotel postavený v r. 2010 má 322 pokojů, zdarma Wi-Fi.
Oficiální hotel: www.theclass300.com

Soul - Vabien Suites II ***
178 pokojů má vlastní kuchyňský kout, internet zdarma. Hotel leží v centru města, nedaleko paláce Gyeongbok.

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Popis lokality ubytování

PopisPři tomto okruhu zavítáte i na ostrov Jeju, ubytování v komfortních hotelech.PolohaDen 1: Jeju
Přílet přes Soul na vulkanický ostrov Jeju (UNESCO 2007). Transfer do hotelu, relaxace.

Den 2: Jeju (snídaně, oběd)
Po snídani v hotelu odjezd na celodenní prohlídku ostrova. Návštěva 3stupňového vodopádu Cheonjeyeon (nazývaný též Boží jezírko), k němuž vede krátká procházka cca 1 km, a mandarinkové farmy Gyulimseong. Fakultativně možnost vyhlídkové plavby podél pobřeží na lodi Pleasure Seogwipo (cca 18 USD/os.). Oběd v místní restauraci. Odpoledne si prohlédnete Spirited Garden, která bývá často nazývána nejkrásnější zahradou na světě a pyšní se proto řadou slavných návštěvníků, byla otevřena v r. 1992. Projdete se po některé z malebných turistických stezek "Olle" a nakonec i podél pobřeží Yongmeori Beach, kde hora Sanbangsan padá do moře a vytváří majestátní scenérii útesů. V případě jejího uzavřeného navštívíte jeskyni Sangbanggulsa s výhledem na pobřeží. Transfer zpět do hotelu, nocleh.

Den 3: Jeju (snídaně, oběd)
Po snídani vyrazíte do Seopjikoji, kde objevíte mystický kontrast nekonečné travnaté pláně na útesu a tmavě modrého oceánu tříštícího své vlny o skalnaté pobřeží při pěší turistice po další "Olle" cestě. Další zastávkou na pobřeží bude úchvatný vulkanický kužel Seongsan Ilchulbong, který vypadá jako obrovský starobylý hrad či jako mísa. Prohlédnete si taktéž vesnici Seongeup, která je proslulá nejen dokonale zachovanými korejskými tradicemi, ale i kulturními památkami, jako je kunfuciánská svatyně a škola, mlýnské kameny apod. Oběd v místní restauraci. Pokud čas dovolí, navštívíte Přírodovědné museum. Poté se zastavíte v obchodě s korejskými šperky z ametystu a dalšími místními produkty. Pozdě odpoledne transfer na letiště k cestě do Busanu, což je druhé největší město v Jižní Koreji. Po příletu transfer do hotelu.

Den 4: Gyeongju (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu a odjezd cca v 8:30 h do historického města Gyeongju (UNESCO 2000), hlavního města království Sila po 1000 let. Navštívíte zde Národní muzeum a astronomickou observatoř. Neopomenete ani další památky v okolí: na vrcholu hory Toham úchvatná jeskyně Seokguram, kde se nachází uvnitř hlavního sálu kulatého tvaru socha Buddhy a jeho učedníků, a buddhistický chrám Bulguksa pocházející už z z r. 528 (obooje UNESCO 1995). Přejezd do města Daegu, ubytování a nocleh.

Den 5: Haeinsa, Hahoe (snídaně, oběd)
Po snídani se přesunete k chrámu Haeinsa (UNESCO 1995) v národním parku Gayasan. Klášter zde byl založen již na počátku 9. století a je v něm uložen slavný poklad "Tripitaka Koreana", což je více než 81 tis. tiskařských dřevěných desek z 12. st. s úplným překladem kanonických buddhistických textů. Jedná se nejen o dějinnou a náboženskou památku, ale i umělecko-řemeslnou. Následuje prohlídka historické klanové vesnice Hahoe (UNESCO 2010), která si zachovala architekturu a strukturu odrážející konfuciánskou aristokratickou kulturu z dynastie Joseon. Byla založena na přelomu 14.-15. st. a lidé zde žijí doposud. Známou se stala především po návštěvě královny Alžběty II. před několika lety. Odjezd do přístavního města Sokcho. Ubytování v hotelu v blízkosti pobřeží.

Den 6: Seoraksan (snídaně, oběd)
Dnes zamíříte do nejslavnějšího korejského národního parku - Seoraksan (biosférická rezervace UNESCO 1982). Skalní formace (nejvyšší vrchol 1708 m n.m.), vodopády a zvláště na podzim krásně zbarvené lesy sem lákají místní i zahraniční turisty. Navštívíte buddhistický chrám Sinheungsa ze 7. století (nejstarší chrám zenbuddhismu na světě). Fakultativně možnost vyjet lanovkou na Gwongeumseong, kde se nacházejí hradní zříceniny na strmém svahu a především ohromující výhled (15 USD/os.). Přejezd do hlavního města Soul, příjezd cca v 18 h. Ubytování.

Den 7: Soul, Korean Folk Village (snídaně, oběd)
Po snídani odjezd z hotelu cca mezi 8:30-9:00 h. Dopoledne si v Soulu prohlédnete královský palác Gyeongbokgung (v Út palác Deoksu), vč. ceremonie střídání stráží Královské gardy a Národního lidového muzea. Navštívíte taktéž Korejské ženšenové centrum s možností nákupu produktů. Po obědě cca 1,5 hodiny cesty do skanzenu Korean Folk Village, kde se nachází na obrovské ploše nejen cca 260 různých typů domů ze všech korejských provincií, ale i pravidelné ukázky tradičních zvyklostí (svatba apod.) korejské Folk Village (hodinu a půl jízdy od Soulu ) - zažijete kulturu pozdní dynastie Joseon , je to obrovská vesnice, která má asi 260 různých typů domu každé provincii . Návrat do Soulu, nocleh.

Den 8: Soul (snídaně)
Individuální program. Odlet zpět do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.