To Nejlepší z Jordánska

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Jordánsko, Petra
Název ubytování To Nejlepší z Jordánska
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 42 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

SLAVNÉ ANTICKÉ, BIBLICKÉ A ISLAMSKÉ PAMÁTKY, BÁJNÁ PETRA

S POBYTEM U MRTVÉHO A RUDÉHO MOŘE
Tento program zájezdu byl vyhodnocen jordánským vládním resortem pro turistiku jako nejlepší program na Jordánsko! Zájezd, který je svým námětem i sestavením programu opravdu mimořádný. Zavedeme vás do jedné ze zemí Blízkého východu za poznáním antických, biblických i islámských památek. Budeme putovat místy dávných biblických příběhů i křižáckých válek. Navštívíme nádherná starodávná pouštní města – nabatejskou Petru (jeden z nových divů světa), antický Jerash, uvidíte neskutečné přírodní scenérie Wadi Rum i Mrtvé moře. A při tom všem budete relaxovat u Mrtvého i Rudého moře a užívat si jejich blahodárných účinků.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy většinou přes Istanbul do Ammánu, nocleh.

2. den

Po pozdní snídani si pojedeme prohlédnout pouštní hrady. Na tzv. Zámecké cestě si prohlédnete záhadnou pevnost Qasr el Kharaneh, rezidenci kalifa Qasr Amra (UNESCO) s fantastickými lázněmi, místo pro Evropu znovuobjevené českým cestovatelem a spisovatelem Aloisem Musilem a oázu Azrag se stejnojmenným opevněným hradem v arabské poušti Nefoud. Návrat na nocleh.

3. den

Nejprve navštívíme Bethanii – místo křtu Ježíše Krista, ležící v zajímavé krajině na břehu Jordánu. Poté budeme pokračovat v cestě k nejnižšímu bodu naší planety – Mrtvému moři s extrémně vysokým obsahem solí a minerálů, který zamezuje jakýkoli život, na druhou stranu je ale také velmi léčivý. Ubytování, koupámí, odpočinek. Nocleh.

4. den

Volný den na koupání, opalování a relaxační aktivity. Na vlastní kůži vyzkoušíte, že plavat se zde dá s obtížemi, potápět se nelze a při pohupování na hladině si třeba přečtete noviny. Nocleh.

5. den

Madaba – slavné byzantské a Umayyadské mozaiky. V řeckém ortodoxním kostele překrásná nejstarší dochovaná mozaiková mapa Svaté země (vytvořena r. 560 př.n.l.). Hora Nebo, z které Mojžíš uviděl zaslíbenou zemi, a kde se má nacházet Mojžíšův hrob – nádherné mozaiky. Odtud překrásný výhled na údolí Jordánu a na Mrtvé Moře. Po Královské cestě se vydáme do Keraku – města s mohutnou zříceninou křižáckého hradu, a dále do Petry. Nocleh.

6. den

Celodenní návštěva pohádkového „růžového“ skalního města Petra – je to nabatejské město, vytesané do růžového pískovce před 2600 lety. Právě zde prý Mojžíš udeřil do skály, aby z ní vytryskla voda. Po dobytí Araby ve 14. století upadla na 5 století do zapomnění a znovu objevena byla až v r. 1812. Skrytá v drsné krajině je přístupná pouze úzkou rozsedlinou mezi rozeklanými skalními útesy. Za fantastickou pokladnicí – chrámem ve skále a vlastně vstupní branou do areálu Petry nás čekají amfiteátry, hroby, kláštery, chrámy, paláce a vítězné oblouky. Všechny tyto poklady poukazují na zručnost Nabatejců. Navštívíme klášter, velký palác, hrobky. Návrat do hotelu. Nocleh.

7. den

Přejezd do Wadi Rum – unikátní přírodní památka s bizarními skalními útvary v nádherné divoké pouštní krajině – projížďka džípy. Zde působil legendární hrdina Lawrence z Arábie a zde se také natáčel oskarový film Davida Leana. Měsíční krajina – starověká údolí obklopená pískovcovými stěnami tvarovanými místními povětrnostními podmínkami – úžasné skalní scenérie se zvedají z bílého, růžového a nafialovělého písku. Pokračování do Aqaby – Jordánského hlavního města na pobřeží Rudého Moře. Nocleh.

8. den

Odpočinek u Rudého moře – koupání, šnorchlování, možnost potápění. Nocleh.

9. den

Odpočinek, koupání, v pozdním odpoledni přejezd do Ammanu. Nocleh.

10. den

Po snídani půldenní prohlídka jordánského hlavního města Ammanu – návštěva moderních i starověkých částí města: návštěva ammánské citadely, vrcholu s ruinami Herkulova chrámu. Na úpatí citadely se pak nachází římské divadlo pro 5000 diváků. Odpoledne výlet do tajné perly jordánského města Jerash – nejkrásněji zachovaného a restaurovaného řecko-římského města: tři amfiteátry, dvoje římské lázně, Hippodrom, několik chrámů, „šeptající sloupy“, původní Cardo s obchody, kde se prodávalo hedvábí, šperky, víno a koření. Večer návrat do Ammánu. Nocleh.

11. den

Časně ráno odlet přes Istanbul do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.