Kambodža na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kambodža
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 49 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kambodža se pravděpodobně každému propojí s tajuplnými chrámy Angkoru, největšího sakrálního areálu na světě. Archeologové ještě ani nestačili objevit všechny stavby a vykutat je z příkrovu džungle. Ale pouze na kole si budeme moci vychutnat také kambodžský venkov. Vesnice a vesničky obydlené nesmírně přátelskými lidmi nás osloví svou malebností, dospělí i děti na nás mávají a zdraví nás, nemůžete odolat se každou chvilku zastavit a koupit si u nich banán nebo kokosový ořech. Samozřejmě nelze vynechat ani odpočinek na plážích Thajského zálivu. Za tímto účelem navštívíme přímořský národní park Kep, kde najdeme jedny z nejkrásnějších pláží v této zemi.Povrch a profil:Asi polovina etap vede po asfaltu a polovina po šotolinových cestách. Na kole ujedeme celkem asi 300 km, avšak pro nenasyty je možné až 500 km. Převýšení je minimální. Pro tento zájezd vám stačí trekové kolo.Průvodce:Petr ZáchaPoznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

Na tomto zájezdu využíváme dlouhodobě vyzkoušené hotely střední třídy. Většina hotelů má vlastní soukromý bazén, bezplatnou wifi a restauraci s barem. Pokoje jsou až na výjimky dvoulůžkové. 
První 4 noci strávíme v hotelu v Siem Reap, dále po jedné noci v Battanbangu a Kampong Chhnang. Následují dvě noci v hotelu v Phnom Penhu, 2 noci v Kampotu a 2 noci v Kepu.
V hotelech se jednotlivé pokoje mohou lišit velikostí, vybavením či výhledem, a tudíž se může stát, že všichni klienti nemohou bydlet ve stejném typu pokoje.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha - Siem Reap; ubytování a sestavení kol; nákup vstupenek do všech památek v okolí; v podvečer první vyjížďka do areálu Angkor Watu (podle času příletu).

3. den

Cyklistický výlet k Tonle Sap, největšímu sladkovodnímu jezeru v jihovýchodní Asii: nejdříve navštívíme skupinu chrámů Rolous, které patří mezi nejstarší khmerské památky Angkoru, datující se do 9. století; dále si prohlédneme místní plovoucí vesnice vybudované na lodích a kůlech až deset metrů vysokých, obklopené zaplaveným mangrovým pralesem, který je domovem pro různorodou flóru a faunu, včetně makaků živících se kraby (50-70 km).

4. den

Celodenní výlet na kole džunglí a prohlídka chrámů Angkoru, jednoho ze sedmi divů světa: Angkor Thom městský areál z období 1180-1220; chrám Ta Prohm s gigantickými kořeny stromů, které chrámem prorůstají; Angkor Wat - největší chrámový komplex na světě (30-40 km).

5. den

 Na kole do NP Koulen Mountain: kromě návštěvy "růžového chrámu" Bantey Srei budeme obdivovat i vzácné druhy ptáků a krásy džungle (25-50 km).

6. den

Transfer do Battambangu a odpolední výlet tropickou zemědělskou krajinou k pahorkům Phnom Sampou s chrámy a pagodami; pozorování makaků a v podvečer netopýří rej před jeskyní ukrytou v džungli (30-45 km).

7. den

Volné dopoledne v Battanbangu: odpočinek v hotelu s bazénem, prohlídka rustikálního centra města se zajímavou koloniální architekturou nebo cyklistická etapa po okolí; odpoledne transfer do Kampong Chhnang (0-35 km). 

8. den

Dopoledne na kole mezi zemědělskými farmami a hrnčířskými vesnicemi; návštěva letiště z doby vlády Rudých Khmerů; odpoledne transfer do Phnom Penhu se zastávkou pod horou Oudong s buddhistickým klášterem a stúpami na vrcholu (45 km).

9. den

Dopolední výlet na Koh Dach, ostrůvek uprostřed Mekongu, který si zachoval původní kambodžskou kulturu a kouzelnou jednoduchost: ženy ručně tkají jemné hedvábí a mniši odění do šafránových oděvů vybírají ranní almužnu; pojedeme po nezpevněných cestách kolem ovocnářských a zelinářských farem a malými vesničkami na konec ostrova k malé pláži s bílým pískem (30-50km); odpoledne volná prohlídka Královského paláce a Národního muzea, případně procházka po Phnom Penhu.

10. den

Den bez cyklistiky: prohlídka muzea genocidy Tuol Sleng a památného místa Killing Fields; odpoledne transfer do koloniálního městečka Kampot a podvečerní relax v lodži na řece nedaleko města.

11. den

Cyklistický výlet v podhůří Elephant Mountains nebo výlet na seakajacích po řece do "Zelené katedrály" (meandry řeky zarostlé bambusem); pro cyklistické nenasyty možnost celodenní cyklistiky s výjezdem na vrchol Phnom Bokor (1079 m) v NP Bokor (0-80 km).

12.–13. den

Z  Kampotu pojedeme ve volném tempu podél pobřeží do NP Kep, kde strávíme závěrečné dva dny v Kambodži; pláže, koupání, ochutnávka krabích specialit, návštěva krasových jeskyní, projížďka mezi vesničkami lovců krabů, fakultativně výlet lodičkou na Králičí ostrov (0-40 km).

14.–15. den

Na kole podél moře: prohlídka salin - odpařovacích lagun na těžbu mořské soli a návštěva vesnic lovců krabů (40 km); odpoledne zabalení kol a podvečerní transfer do Phnom Penhu; noční odlet a přílet do ČR následující den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.