Kamerun - Barevná Afrika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kamerun
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 83 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pouště i tropická džungle, usměvaví lidé, živé tržnice a šamani ovládající magii.

Program zájezdu

1. den

Letecky do střední Afriky, do nejživějšího města KAMERUNU, Doualy. Zajímavou krajinou do městečka Buea. Krátká zastávka a dále směr Melong. Cestou možnost ochutnávky tropických plodů. Kaučukové plantáže. Mohutné kaskády pohádkových vodopádů Ekom – místo natáčení filmu Tarzan. Procházka k"vodopádům. Nocleh v"Melong.

3. den

Po cestách a stopách náčelníků západních oblastí. Dschang – muzeum civilizace. Baham a Bandjoun – návštěva královského muzea. Bafoussam. Palác sultána Bamouma (chráněno UNESCO). Nocleh v Koutaba.

4. den

Bamessing. Vyhlášená hrnčířská lokalita, seznámení se se zručností místních obyvatel. Prohlídka paláce v Bafut, jednoho z nejstarších paláců v zemi. Během prohlídky vás doprovodí jedna z manželek krále. Tradiční taneční představení princů a princezen. Nocleh v Bamenda.

5. den

Cestou do Yaounde návštěva vodopádu Métché. Podvečerní odjezd turistickým vlakem přes noc do Ngaoundéré. Nocleh v lehátkovém vlaku.

6. den

Ranní příjezd do Ngaoundéré. Dopolední návštěva a prohlídka paláce Lamido v Ngaoundéré. Magické fetiše. Strom oběšených. Tržnice amuletů, přírodní léčiva, kouzla rohů, parohů, kostí a kůží. Na sever do Garoua. Skvělá tržnice. Izolované lamido. Kouzelné kameny a rohy navěšené na stromech.

7. den

Přesun horskou krajinou přes Maroua k jezeru Maga.

8. den

Prohlídka unikátních hliněných domků v Pouss. Malebnější vesničku jste neviděli. Vyjížďka na kánoích po jezeře mezi hrochy. Rybáři zdobení rituálními jizvami. Bizarní rybářské chýše z kůží. Návštěva vesnice Bororo. Kočovní Bororo mají nejkrásnější ženy? Hry očí, pestré barvy kostýmů. Návrat do Maroua.

9. den

Jízda na extrémní sever. Hory Mandara plné přírodních divů a pestrých etnik. Homolovité skalní útvary, vesničky evokující včelíny. Cesta do Mora, kde se odehrála jedna z"významných bitev 1. světové války. Bývalá německá vojenská pevnost. Oudjilla. „Náčelník nadsamec“, který má 59 manželek a 180 dětí, opravdu žije! Krátký trek živoucí pohádkou. Centrum uměleckých řemesel. Koza - kamenné výspy na terasách. Přejezd do Rumsiki. Nocleh v plně vybavených stanech v oblasti Rumsiki.

10. den

Probuzení v ráji! Rumsiki se skalní kulisou. Brzy ráno možné pozorování východu slunce, nezapomenutelná podívaná. Pestrá tržnice. Pivo z prosa. Spřádání bavlny. „Witchdoctors“ - šamani ovládající magii. Hádání z minulosti i předpovídání budoucnosti. Návrat zpět do Maroua.

11. den

Hora Mindif existuje! Ano, legendární vrchol, o který zavadil koš v knize „Pět neděl v balónu“ Julese Verna. Přesun na letiště do Maroua. Přelet do Doualy tento den večer nebo další den ráno (dle aktuálního leteckého spojení).

12. den

Cesta na jih do Kribi. Příjemný rybářský přístav s"autentickou atmosférou. Zastávka u Pygmejů. Seznámení s jejich tradičním způsobem života.

13. den

Návštěva jedinečných vodopádů Lobé. Plavba na kánoi za Pygmeji z jihu.

14. den

Návrat do Doualy. Poslední nákupy. Večerní odlet domů.

15. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.