Kamerun - Gabon

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kamerun
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 196 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Setkání se západními nížinnými gorilami a dalšími zvířaty v hustých horských deštných pralesech, poznávání místní kultury a objevování panenské přírody.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – DOUAlA

Ráno odlet z Prahy, večer přílet do Doualy, přivítání zástupcem zahraniční partnerské agentury a transfer do hotelu Vallée de Princes 3* či podobného. Večeře a nocleh.

2. den - DOUAlA – MElONG (BOUROUKOU)

Po snídani v hotelu odjezd do Melongu. Cestou navštívíte květinové zahrady Njombe a ovocnářské plantáže v Penji, kde můžete ochutnat sezonní tropické ovoce. Zastávka u slavných vodopádů Ekom (místo, kde Christophe Lambert točil Tarzana). Pokračování cesty do Bouroukou, oběd ve Villa Kleber kempu 3*+. Odpoledne trek do blízkých domorodých vesniček, kde se seznámíte s místní výrobou másla, s místními farmáři a jejich životem. Večer návrat do kempu na večeři a přenocování.

3. den - MElONG – DSCHANG – VODOPÁDY METCHIÉ – BABUNGO - BAMENDA

Po snídani odjezd oblastí západních náčelnických stezek do Bamendy přes Dschang, kde navštívíte muzeum civilizace. Zastávka u vodopádů Metchié. Pokračování cesty do Bamendy, kde se ubytujete v hotelu Ayaba 2* či podobném. Oběd v hotelu. Odpoledne odjezd do Bamessingu, kde navštívíte hrnčířskou dílnu. Dále pojedete do Babunga, kde si prohlédnete královský palác „Tří tisíců masek“. Poté návrat do Bamendy, večeře a nocleh v hotelu Ayaba 3*.

4. den - BAMENDA – BAFUT – BANDJOUN – FOUMBAN – BAFOUSSAM

Po snídani odjezd do Bafutu, kde navštívíte muzeum. Zde se nachází jeden z nejstarších královských paláců v zemi. Prohlídka paláce. Možnost zhlédnutí vystoupení tradičních tanečníků, tancujících v paláci pro prince a princezny (fakultativně). Pokračování cesty do Bahamu, kde se si prohlédnete Národní muzeum a dále budete pokračovat do sousední vesnice Bandjounu, kde si prohlédnete muzeum „náčelnictví“. Cesta do Bafoussamu, kde je zajištěn oběd. Odpolední návštěva paláce a muzea Sultána Bamouma ve Foumbanu. Jedná se o památky pod ochranou UNESCO. Večer odjezd do Koutaby, ubytování v hotelu Paradise 1*, nebo do Bafoussamu do hotelu Talotel 1* či podobného, večeře a nocleh.

5. den - BAFOUSSAM - YAOUNDÉ

Snídaně a odjezd do Yaoundé, hlavního města Kamerunu. Cestou zastávka u vodopádů v Metche a v Bangoua, kde poctíte návštěvou nejmladšího krále Bamilekes (bude-li přítomen) a navštívíte muzeum. Oběd formou pikniku. Pokračování cesty do Yaoundé. Příjezd do města v pozdním odpoledni, ubytování v hotelu Luxtral 3* či podobném, večeře a nocleh.

6. den - YAOUNDÉ - KRIBI

Po snídani odjezd do přímořského Kribi. Ubytování v hotelu 3*+ - 4*, oběd. Odpoledne jízda dlabanými kánoemi po řece Lobé. Doplujete až do pygmejské vesničky, kde se setkáte s Pygmeji, prastarým pralesním kmenem. Pygmejové jsou známí zejména svou malou výškou a zvláštní kulturou. Po návštěvě Pygmejů návrat do Vašeho hotelu, večeře a nocleh.

7. den - KRIBI – DOUALA - LIBREVIILE

Snídaně, odjezd do Doualy se zastávkou na oběd. V Douale čas na poslední nákupy suvenýrů. Transfer na letiště a odlet do Libreville, hlavního města Gabonu. Po vyřízení hraničních formalit transfer do hotelu Sunset Beach 3* či podobného. Ubytování v hotelu se snídaní.

8. den - LIBREVILLE

Po snídani dopolední prohlídka města, kde jsou dodnes patrné stopy po „boomu“ těžby ropy a po dobách francouzské kolonizace. Navštívíte místní tržiště a centrum města, kde stále stojí historické budovy z 19. století, kdy zde sídlili misionáři, kteří měli za cíl rozšířit mezi místní kmeny Bantu křesťanství. V Gabonu jsou však dosud praktikovány tzv. rituály Bwiti, které je možno vidět o víkendech. Pokud to bude možné, návštěva animistických slavností Bwiti. Pokud ne, pohovoříte alespoň s „Ngangou“ (spirituálním vůdcem slavnosti), který Vám přiblíží tuto unikátní formu tradičního afrického náboženství. Nocleh v hotelu Sunset Beach 3* se snídaní.

9. den - LIBREVILLE - LAMBARENÉ

Po snídani odjezd do koloniálního městečka Lambarené. Cesta vede centrální částí Gabonu, kde se rozkládají tropické pralesy. Zastavíte v místní vesnici Bantu, kde se seznámíte s životem místních lidí. Pokračování cesty do Lambarené, v jehož okolí se nachází přírodní jezera, domov endemických druhů ptáků a ryb. Také zde najdeme slavnou nemocnici, založenou v roce 1913 německým doktorem Albertem Schweitzerem. Jedná se o přední vědeckou instituci, která se věnuje léčbě malárie a psychických potíží. Návštěva nemocnice a seznámení s provozem. Nocleh se snídaní v pokojích pod správou nemocnice.

10. den - LAMBARENÉ – JEZERA – ŘEKA OGOOUE - OMBOUE

Snídaně. Projížďka lodí po hlavních tropických jezerech obklopujících Lambarené. Jedná se o pravý ptačí ráj. Po skončení projížďky transfer do přístavu, kde přesednete na motorovou loď, kterou se budete plavit cca 7 hod. po řece Ogooué do města Omboue. Během této úžasné plavby budete obdivovat místní nádhernou přírodu a seznámíte se s tajemstvím navigace po tropických řekách. Po příjezdu do Omboue transfer do hotelu Olako 3*+, nocleh se snídaní.

11. den - OMBOUE – GORILÍ OSTROV EVENGUE - ENAMINO

Po snídani odjezd na ostrov Evengue, kde se nachází rezervace pro západní nížinné gorily. Plavba po nádherné řece Mpivié až do gorilí rezervace se zastávkou u „Mise svaté Anny“, která byla postavena v roce 1886 slavným Francouzem, Gustavem Eiffelem. Po skončení návštěvy gorilí rezervace odjezd do Enamina, nazývaného rajskou oblastí, ležící mezi NP Loango a Atlantickým oceánem. Procházka po panenských plážích Atlantiku. Nocleh ve stanovém kempu s plnou penzí.

12.-13. den - NP LOANGO

Snídaně v 06:00 hod. NP Loango budete objevovat pěšky a na pirogách. Ekosystém tohoto parku je jedním z nejbohatších a nejkomplexnějších ve střední Africe. Najdete zde mangrovy, pláže s kokosovými palmami (velmi oblíbenými místními slony), říční a lesní louky, pobřežní lesy a vnitrozemský prales s obrovskými stromy, zkrátka úžasnou krajinu s dechberoucí vegetací a divokými zvířaty. Budete následovat místní průvodce, kteří Vás zavedou na nejlepší místa parku. Na jeho plážích se jistě setkáte s menšími pralesními slony, lesními buvoly, červenými říčními prasaty a slavnými „surfujícími“ hrochy. Ve vnitrozemí pak jistě narazíte na krokodýly, sitatungy, malé antilopy a mnoho druhů opic. Žijí zde také nížinné gorily, šimpanzi a mnoho druhů ptactva. V období od poloviny července do poloviny září je také možné pozorovat keporkaky, kteří připlouvají až k pobřeží. Ubytování s plnou penzí ve stanovém kempu.

14. den - NP LOANGO – OMBUE – PORT GENTIL - LIBREVILLE

Po snídani odjezd lodí do Port Gentil, ekonomického centra Gabonu, kam připlujete kolem 13:00 hod. Čas na oběd a odpoledne plavba do Libreville. Po příjezdu transfer do hotelu Sunset Beach 3*, nocleh se snídaní.

15. den - ODLET Z LIBREVILLE

Po snídani návštěva tržiště s možností nákupů posledních suvenýrů. Čas na oběd a večeři v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. 16. den PŘÍLET DO PRAHY V ranních hodinách přílet do Prahy.

16. den - PŘÍLET DO PRAHY

V ranních hodinách přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.