Hotel Pontao

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kapverdy, Kapverdské ostrovy, Santa Maria
Ubytování Hotel Pontao
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem za 25 090 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Polopenze, snídaně bufetové, večeře servírované.

Popis ubytování

PolohaVýhodná poloha menšího moderního hotelu, cca 250 m od centra letoviska Santa Maria, obchody v okolí hotelu.VybaveníVstupní hala s recepcí, restaurace (pouze na snídaně), bar, venkovní bazén (lehátka a slunečníky zdarma). WIFI za poplatek.UbytováníPříjemně zařízené klimatizované pokoje s možností přistýlky s koupelnou/WC, telefonem, SAT/TV, minibarem (za poplatek), trezorem (za poplatek), balkonem. Rodinné pokoje na vyžádání.Sport a zábavaVodní sporty na pláži za poplatek.PlážPísčitá pláž vzdálená cca 250metrů od  hoteluTipy pro správnou volbu* menší hotel* výhodná poloha* v blízkosti centra

Popis lokality ubytování

StřediskaOstrov Sal
Z výšky, když přistáváte nad ostrovem Sal, máte dojem, že přilétáte na nehostinné místo - do pouště. Jakmile však přistanete, první co vás zaujme, budou Espargošské pyramidy - dva homolovité kopce vulkanického původu, které vás přesvědčí, že jste skutečně v Africe. Ostrov Sal je krásný - je krásný pro oči toho, kdo má rád originalitu a poušť. Projdete-li se v městečku Santa Maria, kde se nachází 99% všech hotelů, budete ohromeni azurově modrou vodou a zářivě bílými písečnými plážemi bez konce. Chcete-li se slunit, asi není lepší místo v Atlantiku. Uděláte-li si jen malinkou procházku za městečko východním směrem, objevíte místo, kde bílé písky náhle vystřídají černé, zakulacené lávové kameny a milióny lastur - tzv. „hřbitov mušlí“. Zahnete-li na sever podél pobřeží, černé lávové kameny náhle zmizí a vystřídají je desky růžového pískovce - 20 m dlouhé, jakoby vytesané do pobřeží. Pojedete-li ještě trochu severněji, dorazíte do oblasti Serra Negra - pohoří vulkanického původu, kde jsou mezi rozeklanými skalami skryty desítky „privátních plážiček“, ze všech stran pěkně chráněných. Kromě hřbitova mušlí je na Salu i hřbitov želví - obrovské krunýře karety obrovské tu výmluvně leží i s kostrou uhynulé želvy, Sal je atlantická želví líheň a i hřbitov. Každý rok tu rangeři „SOS Tartagua“ nasbírají pro své líhně kolem 200 tis. vajec! Na konci léta lze líhně navštívit a každý večer pozorovat nevídanou show: vypouštění čerstvě vylíhnutých želviček do moře, neuvěřitelný zážitek. Pojedete-li ze Serra Negra trochu do vnitrozemí, narazíte na další, pro nás zcela neobvyklý úkaz - na pole černého lávového skla. Vstoupíte-li do pole, teplota kolem vás se zvedne na 50 °C... Pár kilometrů více na sever, kousek od hl. města ostrova, je městečko Pedra de Lume se svým známým solným dolem vně sopečného kráteru. Na severu ostrova je velmi zajímavá oblast - kousek od Ponta Norte, kde v polích černého lávového popela trčí do výšky sloupy bílého pískovce. Sal je nejznámější a nejnavštěvovanější ostrov Kapverd, s kvalitními hotely a především výbornými podmínkami pro surfing, kiting a rybaření; s řadou fakultativních výletů.

Letovisko Santa Maria
Původně rybářská vesnička s pastelově omítnutými domy, typická africkou atmosférou, v blízkosti četných oblíbených hotelových resortů a nekončící 17 km dlouhé pláže s překrásným jemným světlým pískem. Řada restaurací, kaváren, barů, diskoték a obchůdků se suvenýry. Transfer z letiště – cca 30 min.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.