Fotoexpedice Keňa 2016

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Safari a Diani Beach
Název ubytování Fotoexpedice Keňa 2016
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 61 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spojili jsme se s expertem na fotografování divoké zvěře, nositelem ocenění National Geographic, panem Silvestrem Szabó a společně jsme připravili jedinečnou fotoexpedici v Keni. První termín se setkal s obrovským zájmem a všichni účastnící byli nadšení. Proto jsme se rozhodli expedici zopakovat a program neměnit. Příští rok na jaře pak můžete čekat program fotoexpedice jiný. Silvestr je fotograf, který má Keňu (stejně jako my) opravdu v malíčku. Strávil tam opakovaně několik měsíců a rád se s Vámi podělí o své zkušenosti s focením a touto magickou zemí. Fotoexpedici se zúčastní omezený počet max. 15 fotografů, abychom měli jistotu, že se odborná rada dostane opravdu každému z Vás. Budete mít možnost zdokonalit se ve fotografování krásné přírody a hlavně divoké zvěře a alespoň z části procestovat opravdu krásnou Africkou zemi. Uvidíme parky jako Amboseli, Tsavo East, rezervaci Ngutuni. Druhou část expedice strávíme na jižním pobřeží, na nejkrásnější pláži v Africe,  Diani Beach, kde budete mít příležitost fotit například místní modelky na soukromé pláži. Bližší informace o panu Silvestru Szabó nalezenete na www.naturess.net .

 

Lokalita: přírodní rezervace Ngutuni, národní park Amboseli a Tsavo East, Mombasa, Diani Beach


Den 1. Praha - Mombasa - 8. 11. 2016
V dopoledních hodinách se sejdeme na letišti v Praze a započneme naše dobrodružství přeletem do Mombasy s krátkým přestupem v Istanbulu. Zájemcům zajistíme svoz na letiště.


Den 2. Mombasa - rezervace Ngutuni - 9. 11. 2016
Po přistání v Mombase si vyřídíme víza (za asistence CK), protáhneme si nohy a pokračujeme rovnou do soukromé rezervace Ngutuni, kde se ubytujeme na následující 2 noci. Dnešní den je určen zejména pro aklimatizaci, seznámení se a odpočinek po cestě. Samozřejmě možnost focení je již dnes, jsme uprostřed rezervace s výhledem na napajedlo a máme v plánu také 1. odpolední safari! Po západu slunce nás čeká večeře, povídání, odpočinek.


Den 3. Ngutuni - 10. 11. 2016
Celý dnešní den strávíme v přírodní rezervaci Ngutuni a na ranní safari vyrazíme již po brzké snídani. V průběhu safari bude Silvestr neustále k dispozici s odbornou radou. Poté se vrátíme na oběd do lodge, odpočineme si a odpoledne po kávičce safari pokračuje. Po večeři si projdeme naše první úlovky, ukážeme a zhodnotíme chyby v nastavení fotoaparátu, kompozici apod, řekneme si jak se chybám propříště vyhnout, tak aby další den byly fotky již lepší. Pro zájemce budeme toto dělat každý den po obědě a večeři – nepovinné
Snídaně, oběd, večeře v lodgi.


Den 4. Ngutuni - Amboseli - 11. 11. 2016
Opět vstáváme brzy, abychom po snídani vyjeli do prémiového parku v Keni, tentokrát to bude tzv. země slonů - Amboseli, které leží ve stínu nejvyšší hory Afriky, Kilimandžára. Cestou budeme mít zastávky na protáhnutí, kávu nebo čaj, WC. Po příjezdu do kempu se ubytujeme a následuje oběd a odpočinek po cestě. V kempu je k dispozici bazén s lehátky, a za příznivého počasí, bude možnost vidět i zasněžený vrchol Kilimandžára. Po odpolední kávě a odpočinku navštívíme pravou masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nahlédnout do jejich domu. Focení je samozřejmostí. Do kempu se vrátíme včas na večeři. Večer posedíme s masaji u ohně pod otevřeným africkým nebem plným hvězd.


Den 5. Amboseli - 12. 11. 2016
Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí fotit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.


Den 6. Amboslei – Tsavo East - 13. 11. 2016
Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, bohatá na železo, díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři, probereme naše fotky a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.


Den 7. Národní park Tsavo East – Diani Beach - 14. 11. 2016
Po snídani nás čeká naše poslední safari v parku. Nasbírané zkušenosti se pokusíme dostat na poslední snímky - budou to ty nejlepší, uvidíme smečku lvů nebo gepardů? Uvidíme :-). Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu naší výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge.


Den 8. - 11. Diani Beach - volno v hotelu u pláže - 15. - 18. 11. 2016
V těchto dnech již bude program malinko volnější. Silvestr nám naplánoval další úžasné scenérie na fotografování. Jeden den budeme mít k dispozici místní krásky, které nám budou pózovat v ranním a večerním slunci na pláži. Budeme mít možnost se podívat do laguny řeky Kongo river, která se vlévá do Indického oceánu a rozděluje pobřeží na pláž Tiwi a Diani Beach. Můžeme se kánoí projet po deltě a fotit  širokou škálu ptáků, nebo se podívat do místní vesnice, kde poznáme život místních obyvatel opravdu zblízka. Víte například, jak se zpracovávají kešu oříšky, jak vypadá ordinace místní šamana, jak se zdejší děti učí nebo jak bydlí většina místních? Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi, společně s návštěvou Mamba Village kde je až 15 tis krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžeme zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.


Den 12. Mombasa – Praha - 19. 11. 2016
Naše výprava končí. Odjíždíme na letiště a odlétáme zpět domů promazávat ty tisíce fotek :-)


Cena na osobu: 61 900,- Kč


Letový řád:

1 TK1768  TU 08NOV  PRGIST HK11  1005 1345
2 TK 675 TU 08NOV  ISTMBA HK11  1745 0330*

3 TK 571  SA 19NOV  MBAIST HK11  0430 1040
4 TK1771  SA 19NOV  ISTPRG HK11  1245 1425

 

Cena zájezdu obsahuje:
Mezinárodní letenka Praha- Mombasa - Praha včetně letištních poplatků a tax od společnosti Turkish Airlines. 
Služby českého průvodce a lektora focení p. Silvestra Szabó (nositel ocenění Geographic International Photography Contest 2007).
Služby anglicky hovořícího průvodce a řidiče po celou dobu safari.
5x nocleh a strava dle itineráře na safari (kempy 3* a 4*, plná penze).
5x nocleh na Diani Beach, Diani Sea Lodge, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari. 
Vybavení vozu.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v Amboseli.
Transfer z hotelu na letiště v Mombase.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.


Cena zájezdu neobsahuje:
Vstupní víza do Keni (online formulářem za 50 USD/osoba - budeme nápomocni).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje, nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.
    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.