Keňa a Tanzánie - hledání pramene Nilu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Název ubytování Keňa a Tanzánie - hledání pramene Nilu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 46 552 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování:

MOMBASA:
Hotely *** - (2 noci v hotelu) - Hotel Mombasa Beach nebo podobný hotel u pláže. Možnost doplatku za jiný hotel po safari.
Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky) s klimatizací, vlastním sociálním zařízením, většina pokojů má balkon nebo terasu.
SAFARI:
V Serengeti je možné absolvovat 2 safari nebo jedno celodenní (v závislosti od položení lodge).
Lodge *** - 5 nocí v tzv. lodge - komfortní ubytování, často postavené v místním stylu, které se nachází přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodge jsou často postaveny u napajedla, kde se často shromažďuje zvěř, zejména ve večerních hodinách. Možnost ubytování v kempech.
Pokoje: jednoduše zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu).

Upozornění: Pro zájemce je zde možnost prodloužení pobytu o týden odpočinku v Mombase nebo Malindy.

Vybavení:

MOMBASA:
restaurace, bar a bazén
SAFARI:
recepce, restaurace, bar nebo často zahrada, bazén a obchod se suvenýry

Strava:

MOMBASA:
polopenze
SAFARI:
Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, v některých lodgích jsou jídla podávána dle jídelního lístku (případně ve formě balíčků na cestu).

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, vnitřní přelet Nairobi - Mombasa (váhový limit zavazadel 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování v hotelech a lodgiích - o kvalitě *** (7 nocí); přejezdy mikrobusy, transfery: letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence polského průvodce), stravování dle programu a popisů hotelů, služby polského rezidenta v Mombase, služby polského delegáta během safari (1 osoba na skupinu, přesedá se mezi autobusy) a místního řidiče - specialisty během safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatky za vstupné do národních parků, povinný poplatek za služby místních průvodců a řidičů (včetně nákladů na účast v programu cca 450 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, fakultativní výlety, keňské vízum (cca 50 USD/os., žádost se podává elekronicky) a vízum do Tanzanie (50 USD/os., platí se na hranici s Tanzanií).

Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 28. 2. 2016 a mohou být změněny.JinéDůležité informace
Očkování: je vyžadováno očkování proti žluté zimnici, doporučuje se očkování proti žloutence.

Všeobecné pokyny
Na safari byste měli mít spíše brašnu než pevný kufr. Existuje možnost přebalení zavazadel na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Zavazadla jsou vyzvednuta klienty po návratu ze safari nebo rozvážena do pobytových hotelů rezidenty (je potřeba to oznámit delegátovi během prvního dne safari). Na safari doporučujeme vzít si sebou šátek, který bude chránit obličej před prachem a větrem. Užitečný bude také klobouk proti slunci a opalovací krém s vysokým faktorem. Co se týče oblečení, teplota během dne je proměnlivá (ráno a večer je chladno, během dne je horko). Proto doporučujeme kalhoty s odepínatelnými nohavicemi a prodyšnou košili s dlouhými rukávy (ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo fleecovou bundu. V den safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nebrat oblečení v tmavě modré barvě, která může přilákat hmyz. Doporučujeme vzít dalekohled k pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgiích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům. V oblasti parků často nemají mobilní telefony pokrytí. V recepci je k dispozici placený telefon (obvykle dražší), ale často bývají také výpadky pevných telefonů. Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2005.VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
​- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců od data návratu
- žádost o vízum je nutno podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD
-  vyřízení víza do Keni trvá 2 pracovní dny

Vízum do Tanzánie
- vízum získáte na hraničním přechodu
- poplatek za vízum je 50 USD
- povinné je očkování proti žluté zimnici ProgramLake Manyara - „nejkrásnější jezero Afriky“ (E. Hemingway) • malebný kráter Ngorongoro - království volně žijících zvířat • Serengeti a Masai Mara - velká migrace a nejslavnější parky Afriky • Viktoriino jezero - největší tropické jezero na světě • přelet Nairobi - Mombasa v ceně

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Katovic a Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasovém a vízovém odbavení přivítání delegáty na letišti a transfer do 3* hotelu (Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel). Večeře a přenocování.

Den 2
Po časné snídani (případně formou balíčku) transfer do města Taveta na hranicích s Tanzanií, kde přesedneme do terénních vozů. Následně přejezd do Národního parku Lake Manyara zapsaného na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace, nacházejícího se na úpatí hrany Velké příkopové propadliny. Během cesty přestávka na oběd. Park se rozkládá na ploše asi 329 km², je známý díky krásnému jezeru a bohaté fauně, kterou můžeme během safari vidět: prasata bradavičnatá, paviány, gazely, hrochy. Pozdě odpoledne příjezd na večeři a přenocování do lodgie v okolí parku Lake Manyara. (Trasa asi 475 km).

Den 3
Po snídani přejezd ke kráteru Ngorongoro. Sopka Ngorongoro byla aktivní před 2 miliony let. Zůstal po ní největší kráter na světě, o rozloze asi 260 km2 a průměru až 22 km. Na dně kráteru žijí stovky divokých zvířat a ptáků: lvi, sloni, nosorožci, pakoně, zebry, buvoli, antilopy a plameňáci. Ngorongoro je nazýván „rájem Afriky“ a podle přírodovědců osmým divem světa. Nachází se v západní části Velké příkopové propadliny, která se táhne od údolí řeky Jordán na Středním východě do Mosambiku. Oběd, večeře a přenocování v lodgii v okolí Ngorongoro. (Trasa asi 200 km).

Den 4
Po časné snídani přejezd do Národního parku Serengeti, který je známý po celém světě a má rozlohu srovnatelnou s rozlohou severního Irska. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu: prohlídka pastýřských domků, ukázka masajských tanců a zvyků, možnost nákupu masajských rukodělných výrobků. Oběd formou cestovních balíčků. Během cesty safari. V Serengeti je pozorování zvířat snadné díky nízkým porostům - park je porostlý savanou, sem tam se vyskytují akáty. Krajina je rozmanitá díky četným řekám, jezerům a močálům. V parku se lze setkat se slavnou „velkou africkou pětkou“ divokých zvířat: slonem, nosorožcem, lvem, levhartem a buvolem. Pozdě odpoledne příjezd do lodgie. Večeře a přenocování v okolí Serengeti. (Trasa asi 420 km).

Den 5
Po snídani přejezd přes Serengeti k Viktoriinu jezeru (během cesty safari). Viktoriino jezero je největším jezerem v Africe. Leží na hranici tří zemí: Keni, Tanzanie a Ugandy. Je také největším tropickým jezerem na světě. Do jezera vtéká řeka Kagera, která je pramenným tokem Nilu. Jezero je zahrnuto do tzv. Velkých Afrických jezer vytvořených v tektonické dutině tzv. Velké příkopové propadlině. Přestávka na odpočinek, oběd a fotografování, kdy bude příležitost k obdivování mnoha druhů bahenních ptáků. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme orla jasnohlasého nebo varana nilského. Volný čas v lodgii s výhledem na Viktoriino jezero. Večeře a přenocování v lodgii u Viktoriina jezera. (Trasa asi 250 km).

Den 6
Po snídani přejezd směrem k hranici s Keňou. Během cesty do lodgie safari v oblasti Masai Mara - nejslavnější rezervaci volně žijících zvířat v Africe, která je spolu s přilehlým parkem Serengeti (Tanzanie) považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory jako jsou např.: lvi, gepardi, hyeny nebo šakali. Oběd formou cestovních balíčků. Večeře a přenocování v lodgii v okolí Masai Mara. (Trasa asi 380 km).

Den 7
Po snídani ranní safari v Masai Mara. Následně přejezd do Nairobi, během cesty oběd. (Trasa asi 390 km). Transfer na letiště, přelet do Mombasy a následně:
- Klienti, kteří zůstávají na další týden pobytu - večeře a ubytování v 3* hotelu v Mombase (Hotel Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel) nebo za příplatek transfer a ubytování ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu (možnost doplatku za změnu tranzitního hotelu na pobytový hotel po safari - nutná rezervace před odletem).
- Klienti vracející se do Polska - transfer, večeře a ubytování v 3* hotelu v Mombase (Hotel Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel).

Den 8
Po snídani vystěhování z pokojů a volný čas. Možnost využití veřejné infrastruktury hotelu. Odpoledne transfer na letiště v Mombase a odlet charterovým letadlem do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Trasa celkem asi 2600 km.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Prezentovaný rámcový program se týká většiny termínů.
- Výlet v termínu 17.12 nemá v programu 8. den (8denní termín, chybí poslední noc v 3* hotelu Mombasa Beach). Výlet v termínu 30.12 je prodloužen o 1. den pobytu v hotelu Mombasa Beach (10denní termín), možnost doplatku za změnu tranzitního hotelu na pobytový hotel s vyšším standardem (v rezervačním systému, před odletem).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.