Keňa a Tanzánie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Název ubytování Keňa a Tanzánie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 44 286 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

MOMBASA: 
Hotel *** - (1 započatý den po příjezdu), Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Hotel se nachází na pláži.
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, balkonem/terasou.
K dispozici: restaurace, bar a bazén.
Stravování: Snídaně a večeře.
 
SAFARI:
Lodge - (6 započatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodge často jsou postaveny u napajedel, kde můžete pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují.
Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefon). Možnost přistýlek.
Stravování: Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se někdy jídla podávají u stolu (možný oběd v podobě balíčků).
K dispozici: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod s dárkovým zbožím.

Upozornění! Pro ty, co chtějí, je zde možnost prodloužení pobytu o 7 dní na pláži v MOmbase nebo Malindy.

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: letecká doprava chrterovým letem s technickým mezipřistáním, letištní taxy, ubytování: 7 nocív hotelích a v tzv. lodge ***, transfery minibusem a transfer z letiště - hotel - letiště (může být bez polské asistence), strava jako v programu a popisech hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče (anglicky), pojištění TU Europa (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do národních parků, spropitné pro řidiče a místní průvodce (včetně nákladů na účast v programu cca 660 USD, povinné, dáva se průvodci jako balíček). Nezahrnuje: spropitné pro nosiče a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, výlety do okolí, keňské vízum (cca 50 USD/os. - vyřizuje se dopředu elektronicky) a vízum do Tanzanie (50 USD/os., platí se na hranicích s Tanzanií).
Fakultativní výlet: masajská vesnice (cca 25 USD/os.) 

Upozornění! Výše uvedené ceny víz  a vstupů do parků jsou platné k 28.2.2016 a mohou se měnit.JinéOčkování: povinné je očkování proti žluté zimnici, doporučené očkování: žloutenka A+B

Všeobecné pokyny
- Na safari byste měli mít brašnu spíše než pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase, vzhledem k letu na Zanzibar.
- Doporučujeme vzít si s sebou své šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme pevnou obuv, vyhněte se prosím sandálům. 
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je variabilní (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům a adaptér pro Velkou Británii (nemusí být k dispozici ve všech ubytovacích kapacitách).
- V oblasti parků nemusí být mobilní síť. Možno telefonovat z recepce, placené (obvykle drahé).
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2005.VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutno podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD
-  vyřízení víza trvá 2 pracovní dny

Vízum do Tanzánie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzánie vízum
- vízum je  možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacícho průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzánie je cca 50 USD/os.ProgramSloni, žirafy, antilopy a lvi • Střecha Afriky - Kilimandžáro • Serengeti - království volně žijících zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • biosférická rezervace UNESCO v parku Lake Manyara • Tsavo West a zdroje Mzima  • pláže indického oceánu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Večerní přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové kotrole následuje přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel). Večeře a nocleh.

Den 2
Po časné snídani (možné ve formě balíčku) transfer minibusem do města Taveta na hranicích s Tanzánií, kde přesedneme do jeepů. Pak cesta pokračuje do národního parku Lake Manyara, zapsaného na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Po cestě zastávka na oběd. Park se rozkládá na ploše cca 329 km2, je známý pro své krásné jezero a bohatý život, kde můžeme během safari vidět: divoká prasata, paviány, gazely, hrochy. Pozdě odpoledne příjezd na večeři a přenocování v lodge v okolí parku Lake Manyara (trasa cca 475 km).

Den 3
Po časné snídani jízda do Národního parku Serengeti. Oběd ve formě pikniku a odpolední safari v parku, který je známý po celém světě a má rozlohu srovnatelnou s rozlohou severního Irska. Večeře a přenocování v lodge v Serengeti (trasa cca 250 km).

Den 4
Po snídani dopolední safari v národním parku Serengeti, který je známý pro svou bohatou populaci gazel a zeber, ale můžete zde s trochou štěstí vidět slavnou "velkou africkou pětku" volně žijících zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola a více než 500 druhů ptáků. Pozorování zvířat je zde snadné vzhledem k nízké vegetaci - park pokrývá savana s akáciemi. Snídaně a oběd v lodgi, během dne čas na odpočinek. Možnost celodenního safari (v závislosti na umístění lodge) - odjezd po snídani, oběd formou pikniku v parku, odpoledne čas na odpočinek. Večeře a přenocování v lodge v Serengeti (trasa cca 120 km).

Den 5
Po časné snídani přejezd na nezapomenutelné safari v kráteru Ngorongoro. Por zájemce návštěva masájské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu navštívíme domky pastýřů, uvidíme masájské tance a zvyky, možnost koupit ruční práce Masajů. Park je známý především díky obrovskému kráteru Ngorongoro, tzv. div Afriky, který je považován za jeden z osmi přírodních divů světa. Byl vytvořen po výbuchu sopky před 2 miliony let, kdy vznikl kráter o rozloze cca 260km2 a průměru až 22 km. Na dně kráteru jsou stovky divokých zvířat a ptáků: sloni, nosorožci, pakoni, buvoli, antilopy a plameňáci. Park Ngorongoro se nazývá tzv. rájem Afriky, nachází se v západní části Velké příkopové propadliny, která se táhne od údolí řeky Jordán na Středním východě Mosambiku. Během safari krátké přestávky na oběd - ve formě pikniku. Ve večerních hodinách přejezd do lodge na večeři a přenocování (trasa cca 200 km).

Den 6
Po snídani pojedeme zpět do Keni. Překračování hranic v Namandze, přestávka na oběd ve formě paketů a přestavby vozidel na mini bus.Příjezd do Národního parku Amboseli, který nabízí úchvatný výhled na majestátní "střechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Odpolední safari v parku Amboseli, známém především jako "země slonů", ale často se můžete setkat i s ostatními zvířaty jako jsou lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Večeře a přenocování v lodge v Amboseli (trasa cca 250 km).

Den 7
Po snídani transfer minibusem do národního parku Tsavo West (cca 250 km, cca 4,5 hodiny). Pro zájemce návštěva Masajské vesnice (za poplatek cca 25USD/osoba). Podíváte se do masajských chatrčí Boma, poznáte místní  tance a zvyky, možnost zakoupit suvenýry. Po cestě safari, uvidíte také malebné prameny Mzima (dva rybníky spojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli) a obrovská černá lávová pole - Shetani. Oběd, pak odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde můžete vidět také obrovská hejna stěhovavých ptáků, stejně jako tzv. červené slony z Tsava. Ubytování, večeře a nocleh v lodge v Tsavo. (trasa cca 265 km).

Den 8
Po časné snídani další safari v národním parku Tsavo West. Následuje cesta směrem na Mombasu (oběd za příplatek). (trasa cca 250 km).
V odpoledních hodinách příjezd do Mombasy.
- zákazníci, kteří se rozhodnou zůstat další týden na pobyt - transfer do vybraného hotelu na pobřeží Indického oceánu.
- zákazníci vracející se do Polska - transfer na letiště a odlet.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Přílet do Polska.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Celková trasa okruhu cca 2400 km.

Změna v termínu 30.12. je prodloužen o 1 den pobytu v hotelu Mombasa Beach (10 denní termín, pro zájemce možnost doplatku za hotel vyšší kategorie (v rezervačním systému, před odletem).Tip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.