Keňa Classic (de luxe)

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Nairobi
Název ubytování Keňa Classic (de luxe)
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 49 047 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování:

MOMBASA:
Hotely **** / **** - (2 noci v hotelu) - Hotel Voyager Beach nebo podobný hotel u pláže. Možnost doplatku za jiný hotel po safari.
Pokoje: dvoupokojové (možnost přistýlky) s klimatizací, vlastním sociálním zařízením, většina pokojů má balkon nebo terasu.

SAFARI:
V Masai Mara je možné absolvovat 2 safari nebo jedno celodenní (v závislosti od položení lodge).

Lodge **** / ***** - 5 nocí v tzv. lodge - komfortní ubytování, často postavené v místním stylu, které se nachází přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodge jsou často postaveny u napajedla, kde se často shromažďuje zvěř, zejména ve večerních hodinách. Možnost ubytování v kempech.
Pokoje: Jednoduše zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu).

Upozornění: Pro zájemce je zde možnost prodloužení pobytu o týden odpočinku v Mombase nebo Malindy.

Vybavení:

MOMBASA:
restaurace, bar a bazén

SAFARI:
recepce, restaurace, bar nebo často zahrada, bazén a obchod se suvenýry

Strava:

MOMBASA:
polopenze

SAFARI:
Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, v některých lodgích jsou jídla podávána dle jídelního lístku (případně ve formě balíčků na cestu).

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: letecká doprava charterovým letem s technickým mezipřistáním, vnitrostátní přelet Nairobi - Mombasa (váhový limit zavazadel 20 kg + 5 kg příruční) letištní taxy, ubytování: 7 nocí v hotelích a v tzv. lodge **** / *****, transfery jeepem 4*4 (1 jeep na skupinu), transfer z letiště - hotel - letiště (může být bez asistence polského průvodce), strava jako v programu a popisech hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče - specialisty na safari (anglicky mluvící), polského delegáta v Mombase, pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky pro řidiče atd., dohromady cca 470 USD/os. (platí se po příletu průvodci jako balíček) neobsahuje: spropitné pro nosiče a zaměstnance lodge (cca 35 USD), další strava a nápoje, fakultativní výlety a vízum do Keni.

Fakultativní výlety: návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os), let balonem v Masai Mara (cca 450 USD/os), vízum do Keni - žádost se podává elektronicky (poplatek 50 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a vstupů do parků jsou platné v den 28.2.2016 a mohou se měnit. JinéVšeobecné pokyny
- Na safari byste měli mít spíše brašnu spíše pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu, vzhledem k odletu z Mombasy.
- Doporučujeme vzít si s sebou své šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme pevnou obuv, vyhněte se prosím sandálům. 
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je variabilní (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům a adaptér pro Velkou Británii (nemusí být k dispozici ve všech ubytovacích kapacitách).
- V oblasti parků nemusí být mobilní síť. Možno telefonovat z recepce, placené (obvykle drahé).
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2005. Starší bankovky nejsou akceptovány!Víza- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD
-  vyřízení víza trvá 2 pracovní dnyVýlety v okolíBalónové safari v rezervaci Masai Mara
Hodinový let balónem nad rezervací není jen velké dobrodružství, ale vzpomínka na celý život. Začátek je brzy ráno, abyste mohli obdivovat úchvatný východ slunce nad pláněmi a savanami. Po letu si můžete pochutnat na snídani a relaxovat v lodgi. Vemte si prosím ssebou pokrývku hlavy. Let balónem je možné zrealizovat během programu Keňa Classic (KKO) v rezervaci Masai Mara místo ranního safari. Cena cca 450 USD / osoba.ProgramSloni, žirafy, antilopy a lvi • Střecha Afriky - Kilimandžáro • Masai Mara • Lake Nakuru • Nairobi a Karen Blixen • pláže indického oceánu • ubytování v hotelích a lodgích ****/***** • přelet Nairobi - Mombasa v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti u stánku Rainbow Tours, 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min. bez vystupování z letadla). Večerní přílet do Mombasy. Po pasové kontrole vás přivítá delegát a následuje transfer do hotelu **** / ***** (Hotel Voyager Beach nebo podobný). Večeře a nocleh.

Den 2
Po časné snídani (může být ve formě balíčku) transfer jeepem 4x4 do národního parku Amboseli (cca 440 km - cca 7 hodin, v období dešťů cca 9 hodin), který nabízí úchvatný výhled na majestátní "střechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Oběd a odpolední safari v parku Amboseli, známém především jako "země slonů", ale často se můžete setkat i s ostatními zvířaty jako jsou: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Večeře a přenocování v lodge v okolí Amboseli (trasa cca 495 km).

Den 3
Ranní safari v parku Amboseli. Návrat na snídani a čas na odpočinek. Po poledni další safari v parku a pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os). Prohlídka masajských domků, tzv. Boma, masajské tance a tradice, možnost nákupu suvenýrů. Oběd, večeře a nocleh v lodgi v okolí Amboseli (trasa cca 120 km).

Den 4
Po časné snídani přejezd do národního parku Lake Nakuru (cca 300 km, cca 6 hod), který se nachází v rozlehlém geologickém útvaru Velké příkopové propadliny (Great Rift Valley). Návštěva jezera obývaného stovkami druhů vodních ptáků, známý především jako velká bašta růžových plameňáků. Na místě můžete také vidět bílé nosorožce, zebry, buvoly a gazely. Oběd, večeře a nocleh v okolí parku Lake Nakuru. (Trasa cca 450 km).

Den 5
Po časné snídani přejezd do Masai Mary (cca 320 km, cca 5,5 hod), která se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.) Masai Mara. Tato nejslavnější rezervace v Africe je spolu s přilehlým parkem Serengeti (Tanzanie), považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory jako jsou lvi, gepardi, hyeny, šakali atd. Brzy odpoledne příjezd do lodge a oběd. Odpolední safari v parku. Ubytování v lodgi v okolí Masai Mara, večeře a nocleh. (Trasa cca 345 km).

Den 6
Ranní safari v rezervaci Masai Mara. Po safari návrat na hlavní snídani a chvíle odpočinku. V odpoledních hodinách další safari v parku. Možnost celodenního safari (v závislosti na položení lodge) - výjezd po snídani, oběd ve formě balíčku, odpoledne čas na odpočinek. Oběd, večeře a nocleh v okolí Masai Mara. (Trasa cca 120 km).

Den 7
Po snídani transfer do Nairobi (cca 280 km - cca 5 hod) na oběd. Následuje přejezd přes Nairobi do muzea Karen Blixen - domu, ve kterém bydlela spisovatelka, známá z filmu "Vzpomínky na Afriku". V muzeu uvidíme památky ze života spisovatelky a také rekvizity z filmu (trasa cca 335 km).
Transfer na latiště a přelet do Mombasy. Následně:
- Klienti, kteří zůstávají další týden na odpočinek u oceánu - večeře a ubytování v hotelu **** / ***** v Mombase (Voyager Beach nebo podobný) nebo za doplatek transfer a ubytování ve vybraném hotelu na pobřeží indického oceánu (možnost doplatku za změnu tranzitního hotelu po safari).
- Klienti vracející se do Polska - transfer, večeře a ubytování v hotelu **** / ***** v Mombase (Voyager Beach nebo podobný).

Den 8
Po snídani check out z pokoje a volný čas pro opalování a koupání. Možnost využití zázemí hotelu. Po poledni přejezd na letiště v Mombase. Noční charterový let do Varšavy.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min. bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Trasa celkem cca 2600 km.

Upozornění
- pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno.

Výše uvedený rámcový program zájezdu se týká většiny termínů. Zájezd v termínu 17.12. nemá v programu den 8 (jedná se o 8 denní zájezd, bez poslední noci v hotelu Mombasa Beach ***). Zájezd v termínu 30.12. je prodloužena o 1 den pobytu v hotelu Mombasa Beach (jedná se o 10 denní zájezd). Možnost doplatku za změnu tranzitního hotelu na hotel pobytový vyšší kvality (v rezervačním systému, rezervaci je nutné provést ještě před termínem zájezdu). 

Zájezd ve verzi de luxe to jsou mimo jiné nezapomenutelné zážitky z památek a cestování. Navíc s celou řadou dalších výhod jako je maximálně 6 osob v džípu 4x4 a ve skupině a ubytování v kvalitních 4* - 5* hotelích. Jako vždy garantujeme profesionální služby pečlivě vybraných průvodců a řidičů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.