Keňa - Co to píská v buši? (jeden let pravidelnou linkou, druhý let charterov...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Mombasa
Název ubytování Keňa - Co to píská v buši? (jeden let pravidelnou linkou,...
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 35 986 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část:
NAIROBI:
Hotel:  ***, skromný - (1 noc).
Pokoje: Dvoulůžkový (s možností přistýlky) s vlastním sociálním zařízením. Klimatizace, balkon / terasa.
Vybavení: Restaurace, bar.
Stravování: Snídaně.

SAFARI:
Hotely: *** - 5 nocí v tzv. lodgích - komfortní, často postavené v místním stylu, které se nachází přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodge jsou často postaveny u napajedla, kde se často shromažďuje zvěř, zejména ve večerních hodinách. Možnost ubytování v kempech.
Pokoje: Jednoduše zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu).
Stravování: Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, v některých lodgích jsou jídla podávána dle jídelního lístku (případně ve formě balíčků na cestu).
Vybavení: Recepce, restaurace, bar, obchod se suvenýry, často se zahradou a bazénem. Na recepci telefon (placený - obvykle drahý), ale také časté výpadky pevné linky.

Upozornění! V parcích nemají mobilní telefony pokrytí.

Pobytová část:
Hotel: *** - (3 noci v hotelu na pobřeží v Mombase - Hotel Reef Beach Resort nebo podobný). Za příplatek možný pobyt v hotelu **** (Kaskazi Beach, Amani Tivi Beach, Neptune Beach nebo podobný) - útulný a intimní hotel se nachází na severním pobřeží Mombasy (Reef) nebo jižním pobřeží - Diani Beach (Kaskazi, Neptune). V blízkosti obchody, restaurace a další zábava.
Pokoje: Všechny pokoje jsou vybaveny: klimatizací, TV, vlastním sociálním zařízením, většina pokojů má balkon nebo terasu.
Vybavení: Bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a na trávníku na pláži, bar, restaurace, recepce. Trezor na recepci (za poplatek). Za příplatek také vodní sporty.
Stravování: All Inclusive: snídaně (7: 30 - 09: 30), oběd (12:30 - 14: 30) a večeře (19: 30 - 21: 30) a občerstvení. Všechna jídla jsou formou bufetu a ve standardu mezinárodní kuchyně. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici ve vybraných barech během otevírací doby.
Místní kategorie: *** nebo **** za příplatek

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

JinéVšeobecné pokyny

- Na safari byste měli mít brašnu spíše než pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu, vzhledem k odletu z Mombasy.
- Doporučujeme vzít si s sebou své šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme pevnou obuv, vyhněte se prosím sandálům. 
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je variabilní (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům a adaptér pro Velkou Británii (nemusí být k dispozici ve všech ubytovacích kapacitách).
- V oblasti parků nemusí být mobilní síť. Možno telefonovat z recepce, placené (obvykle drahé).
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2005. Starší bankovky nejsou akceptovány!ProgramKeňa - "Co v buši píská" - jeden let pravidelnou linkou, druhý let charterovým spojem • sloni, žirafy, antilopy a lvi • Masai Mara - nejznámější rezervace divokých zvířat • Lake Nakuru a Lake Elementaita - scenérie Velké příkopové propadliny • Tsavo West a Tsavo East • pláže Indického oceánu

Den 1 záhezd KKS1006
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stánku Rainbow Tours, 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Let do Nairobi se společností KLM s mezipřistáním v Amsterdamu.

Den 2 zájezd KKS1006
Přílet do Nairobi. Po pasové a vizové kontrole snídaně a přejezd do Masai Mary (cca 250 km, cca 3,5 hod.), která se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.). Masai Mara - nejslavnější rezervace v Africe, je spolu s přilehlým parkem Serengeti (Tanzanie), považován za nejkrásnější park na světě. Cestou přestávka na oběd ve formě obědového balíčku. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory jako jsou lvi, gepardi, hyeny, šakali atd. Odpolední safari v Masai Mara. Ubytování v lodgi v Masai Mara, večeře a nocleh. (Trasa cca 350 km).

Den 3 zájezd KKS1006
Ranní safari v rezervaci Masai Mara. Po safari návrat na hlavní snídani a chvíle odpočinku. V odpoledních hodinách další safari v parku, do kterého v letním období kopytníci ze Serengeti při hledání potravy (tzv. Velká migrace). Masai Mara je také domov pro slavnou africkou velkou pětku: slon, nosorožec, lev, leopard a buvol. Oběd, večeře a nocleh v okolí rezervace  Masai Mara. Možné jedno dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge) - odjezd po snídani, oběd ve formě balíčků, odpoledne čas na relaxaci, ve večerních hodinách večeře v lodgi. (Trasa cca 150 km).

Den 4 zájezd KKS1006
Po časné snídani přejezd k jezeru Elementaita. V krásném okolí jezer jsou k vidění vyhaslé sopky připomínající ležící lidskou postavu. Po cestě zastávka na oběd. Odpolední safari v národním parku Lake Nakuru, které se nachází v rozlehlém geologickém útvaru Velké příkopové propadliny (Great Rift Valley). Na místě můžete vidět: bílé nosorožce, žirafy Rotschildovy, zebry, buvoly, gazely a pelikány. Oběd, večeře a nocleh v okolí Lake Nakuru. (Trasa cca 400 km).

Den 5 zájezd KKS1006
Po snídani transfer minibusem do národního parku Tsavo West. Po obědě odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde se můžete setkat obrovskými hejny stěhovavých ptáků. Park je z větší části pokryt savanou a akáciovými keři, kde žijí tisíce volně žijících zvířat: sloni, lvi, buvoli, pakoni hřivnatí a žirafy. Ubytování, večeře a nocleh v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 520 km).

Den 6 zájezd KKS1006
Po snídani transfer do východní části parku, Národního parku Tsavo East. S výjimkou nepříliš vysokých skal a kopců blízko města Voi, ho tvoří rozlehlá pláň pokrytá křovinami, ze které tu a tam trčí do nebe obrovské baobaby. Oběd po cestě. Odpolední safari v parku. Večeře a nocleh v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 200 km).

Den 7 zájezd KKS1006
Po časné snídani transfer do Mombasy a ubytování v hotelu vybraného standardu. (Trasa cca 260 km).

Den 8 - 9 zájezd KKS1006
Volný čas pro relaxaci a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 10 zájezd KKS1006
Po snídani check out z hotelu. Volný čas pro opalování a koupání. Okolo poledne přejezd na letiště v Mombase. Noční charterový let do Polska (Trasa cca 40 km).

Den 11 zájezd KKS1006
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min. bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Den 1 zájezd KKS 0318
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
F. Chopina ve Varšavě u stánku Rainbow Tours, 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady.
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min. bez vystupování z letadla).
Večerní přílet na letiště Moi v Mombase. Po vyřízení víz vás přivítá průvodce a následuje transfer do tříhvězdičkového hotelu (Mombasa Beach nebo podobně skromný hotel). Večeře a nocleh.

Den 2 - 3 zájezd KKS0318
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží indického oceánu. Volný čas na odpočinek, opalování a koupání. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 4 zájezd KKS0318
Po snídani transfer do národního parku Tsavo East. S výjimkou nepříliš vysokých skal a kopců blízko města Voi, ho tvoří rozlehlá pláň pokrytá křovinami, ze které tu a tam trčí do nebe obrovské baobaby. Oběd po cestě. Odpolední safari v parku. Večeře a nocleh v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 200 km).

Den 5 zájezd KKS0318
Po snídani transfer minibusem do národního parku Tsavo West. Po obědě odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde se můžete setkat obrovskými hejny stěhovavých ptáků. Park je z větší části pokryt savanou a akáciovými keři, kde žijí tisíce volně žijících zvířat: sloni, lvi, buvoli, pakoni hřivnatí a žirafy. Ubytování, večeře a nocleh v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 520 km).

Den 6 zájezd KKS0318
Po časné snídani přejezd k jezeru Elementaita. V krásném okolí jezer jsou k vidění vyhaslé sopky připomínající ležící lidskou postavu. Po cestě zastávka na oběd. Odpolední safari v národním parku Lake Nakuru, které se nachází v rozlehlém geologickém útvaru Velké příkopové propadliny (Great Rift Valley). Na místě můžete vidět bílé nosorožce, žirafy Rothschildovy, zebry, buvoly, gazely a pelikány. Oběd, večeře a nocleh v Lake Nakuru. (Trasa cca 400 km).

Den 7 zájezd KKS0318
Ranní safari v rezervaci Masai Mara. Po safari návrat na hlavní snídani a chvíli odpočinku. V odpoledních hodinách další safari v parku, do kterého v letním období migrují kopytníci ze Serengeti při hledání potravy (tzv. Velká migrace). Masai Mara je také domov pro slavnou africkou velkou pětku: slon, nosorožec, lev, leopard a buvol. Oběd, večeře a nocleh v okolí rezervace Masai Mara. Možné jedno dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge) - odjezd po snídani, oběd ve formě balíčků, odpoledne čas na relaxaci, ve večerních hodinách večeře v lodgi. (Trasa cca 150 km).

Den 8 zájezd KKS0318
Snídaně a safari v Masai Mara, která se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.). Masai Mara - nejslavnější rezervace v Africe, je spolu s přilehlým parkem Serengeti (Tanzanie), považován za nejkrásnější park na světě. Cestou přestávka na oběd ve formě obědového balíčku. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory jako jsou lvi, gepardi, hyeny, šakali atd. Odpolední safari v Masai Mara. Ubytování v lodgi v okolí Masai Mara, večeře a nocleh. (Trasa cca 350 km).

Den 9 zájezd KKS0318
Po snídani transfer do Nairobi (cca 250 km - cca 3,5 hod), ubytování v hotelu a čas na odpočinek a osvěžení se před zpáteční cestou. Večerní transfer na letiště a přelet do Polska pravidelnou linkou s přestupem v jednom z evropských měst.

Den 10 zájezd KKS0318
Přílet do Varšavy.

Upozornění
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno.CenaZákladní cena zahrnuje: letecká doprava pravidelnou linkou s přestupem (jedním směrem) a charterovým letem s technickým mezipřistáním (druhým směrem), letištní taxy, ubytování: 8 nocí v hotelích a v tzv. lodge, transfery minibusem a transfer z letiště - hotel - letiště (může být bez asistence polského průvodce), strava dle programu a popisu hotelů, služby polského průvodce - delegáta (1 osoba pro celou skupinu, přesedá mezi jednotlivými autobusy) a místního řidiče - specialisty na safari (1 osoba v autobuse, anglicky hovořící), turistický program, pojištění TU Europa verze standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky za řidiče a místní průvodce (430 USD/osoba, platí se po příletu průvodci jako balíček), Neobsahuje: spropitné pro nosiče a zaměstnance lodge, další jídla a pití, osobní výdaje, místní výlety, vízum do Keni (cca 50 USD/os., žádost se podává elektronicky). Místní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/osoba), let balonem v Masai Mara (cca 450 USD/os.).

 Upozornění! Výše uvedené ceny víz a ceny balíčku účasti v programu jsou platné ke dni 28.02.2016 a mohou se změnit.Víza- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD
-  vyřízení víza trvá 2 pracovní dnyVýlety v okolíSafari balonem přes Masai Mara

Hodinový let balónem nad rezervací je nejen velkým dobrodružstvím, ale vzpomínkou na celý život. Začíná se časně ráno, abyste mohli obdivovat úchvatný východ slunce nad pláněmi a savanou. Po cestě si můžete vychutnat snídani a relaxovat v lodgi. Prosíme, vezměte si s sebou pokrývku hlavy. Výlet je možné realizovat během safari Kenia Classic v Rezervaci Masai Mara, zaměnitelný za ranní safari autobusem. Cena cca 450 USD/osoba.Tip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.