Keňa – Mt. Kenya, safari v Národních parcích, Victoriino jezero

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 79 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Vaše dovolená Keňa pokračuje podél NP Nairobi, k nekonečné savaně se dostanete dálkovým autobusem. Z autobusu je možné vidět červené postavy Masajů ve vesnicích, které autobus cestou míjí. Začátek našeho poznávacího okruhu začneme v oblasti velkého Východoafrického příkopu. Zde zhlédneme jezero Bogoria. Díky pozůstatku sopečné činnosti lze zde na vlastní oči vidět nezměrnou sílu uvnitř Země. V těchto místech budete mít pocit, jako byste se nacházeli přímo v ,horoucím pekle´, všude kolem syčí pára, bublá a tryská voda. Na světě největší kolonii plameňáků lze spatřit na slaném jezeru Lake Nakuru, přes které naše cesta pokračuje. Při cestě do rezervace Masai Mara, hrdých pánů této oblasti, se zastavíme u největšího jezera Afriky, které nese jméno po královně Viktorii. Průzračné prameny Mzima Spring lze obdivovat v národním parku Tsavo West. Toto místo je rájem zdejší fauny. Noc strávená v korunách strom? Odtud přímo pozorovat zvěř? Ano i to je možné v nádherném hotelu v parku Shimba Hills. Hotel je postaven přímo v korunách stormů a odtud je možné pozorovat opravdu neobvyklým způsobem místní zvěř. I toto místo budeme muset opustit a přesunout se do letoviska Watamu, které je přímo na pobřeží. Překrásné letovisko je postaveno stranou od velkých turistických center. V Mombase následuje prohlídka pevnosti Fort Jesus a tajumolného rozpadlého města Gedi.

Fakutativně Zanzibar Zájemcům nabízíme možnost prodloužení pobytu o fakultativní výlet na ostrov Zanzibar. Délka prodlouženého pobytu je 5 - 7 dní 'v závislosti na letovém plánu'. Cena cca 250-300USD.

Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1. - 7.den

Přílet do Nairobi, přesun do hotelu. Následuje prohlídka města, mrakodrapů, koloniálních domů, hadího parku,muzei a pestrých tržnic. Dále je naplánován odjezd na trek do oblasti NP Mt. Kenya, trvající 5 dní. Od té chvíle Vás bude provázet místní průvodce a část vašich zavazadel převezmou nosiči. Džípy se dostanete na hranici parku na severu. Čeká vás první krátká etapa. Cesta vedoucí bujnou vegetací, několika vegetačními pásy podhůří vás přivede do místa první noci '3300m'. Další etapa vede skrz náhorní planinu a později přes vřesoviště a rašeliniště. Dominantou jsou zde sloupovité lobélie a stromovité Seneci. Dojedete tudy až pod ledovec Mt. kenya. V kempu ve výšce 4 300m strávíte noc. Dále půjdete do sedla Simby Col ležícího v 4 620m. n. m. Ctižádostivý a vytrvalý účastníci budou mít možnost pokusit se o výstup na vrchol Mt. Lenana 4 986m. Po výstupu Vám bude odměno pohled na hluboká údolí, která se zrcadlí v překrásně modrých jezerech. Ostatní hlubokým kaňonem s jezerem sestoupí až do kempu na hranici národního parku. Čekají Vás ještě asi dvě hodiny chůze pralesem, než se dostanete k džípům. Těmi se dopravíte do obce Chogoria, cestou zhlédnete nádhernou krajinu. Autobusem se přesunete do hotelu V Nairobi.

8. - 16.den

Dálkovým autobusem se dostanete k nekonečné savaně podél NP Nairobi. Po cestě budete moci spatřit vesnice a postavy Masajů. Poznávací okruh začneme v oblasti velkého Východoafrického příkopu. Leží zde jezero Bogoria. Nezměrnou sílu uvnitř Země zde můžete vidět díky pozůstatku sopečné činnosti. Budete si připadat jako v ,horoucím pekle´ atmosféru umocňuje syčící pára, bublající a tryskajíci voda. Cesta pokračuje přes slané jezero Lake Nakuru, na kterém lze spatřit největší kolonii plameňáků na světě. Cestou do rezervace Maasaj mara, pánů této oblasti, zastavíme u největšího jezera Afriky pojmenovaném po královně Viktorii. V národním parku Tsavo West lze obdivovat průzračné prameny Mzima Spring. Je to ráj místní fauny. Strávit noc v korunách stromů? Pozorování zvěře? Ano i to je možné, díky nádhernému hotelu v parku Shimba Hills. Ten je postaven v korunách stromů a je odtud možné pozorovat místní zvěř opravdu neobvyklém způsobem. I toto fascinující místo ale budete muset opustit a přesunout se do letoviska Watamu, ležící přímo na pobřeží. Toto úchvatné letovisko je postavenou stranou od velkých turistických center. Následuje prohlídka pevnosti Fort Jesus a tajuplného rozpadlého města Gedi, v Mombase.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.