Keňa - přivítání s Afrikou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Mombasa
Název ubytování Keňa - přivítání s Afrikou
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 25 292 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Tento luxusní a intimní hotel se nachází na jižním pobřeží. Neptune Palm Beach Resort byl postaven v listopadu 2007 v jedinečném rustikálním stylu. Celý resort je postaven ve stylu malé idylické africké vesnice a je obklopen svěží zahradou. Jeden z nejlepších hotelů na jižním pobřeží Keni, velmi vysoký standard služeb a dobré služby. Vzdálenost od letiště v Mombase je asi 45 km.

Pláž
Neptune Palm Beach Resort se nachází podél krásné, bílé, písečné pláže Galu. Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži zdarma.

Pokoje
Hostům je k dispozici 60 pěkně zařízených deluxe pokojů (cca 34 m²), pokoje se nachází v jednopodlažních domcích s doškovými střechami s výhledem na Indický oceán nebo do zahrady. Každý pokoj má k dispozici: koupelnu se sprchovým koutem a vysoušečem vlasů, telefonem, TV-Sat, trezor (za poplatek), klimatizace, moskytiéry, stroje na přípravu čaje a kávy, mini lednice, velká terasa. Všechny pokoje mají 1 velkou manželskou postel a menší jako přistýlku, v hotelu nejsou pokoje se dvěma samostatnými lůžky. Hotel má také pokoje typu Deluxe, položené blíže k oceánu s bočním výhledem na oceán a deluxe Ocean Front s částečným výhledem na oceán.

Vybavení
Recepce, internetová kavárna (za poplatek cca 100 KSH/3 min), TV místnost, butik s originálními šperky a suvenýry, prádelna. Velký bazén - lehátka, slunečníky a plážové osušky k dispozici zdarma u bazénu. V rekreační oblasti je hlavní restaurace "Mnazi", restaurace "Mawimbi Deck" se nachází u bazénu s krásným výhledem na Indický oceán, kde se podává během dne káva, čaj a občerstvení, a večer se promění v romantickou rybí restauraci (za příplatek). 2 bary: hlavní a bar u bazénu, nealkoholické nápoje a místní lihoviny, shisha bar. Během pobytu v hotelu mohou hosté využívat hotelové zázemí hotelu Neptune Paradise Resort a Neptune Village (animace).

Strava
All Inclusive: snídaně 07:00-09:30, oběd 12:30- 5:30 a večeře 19:00-22:00 se podává formou bufetu v hlavní restauraci "Mnazi". Nápoje během stravování: džus, voda, čaj, káva, místní víno a pivo. Nealkoholické nápoje a místní destiláty se podávají v barech (10:00-24:00). Neptune Palm Beach Resort je známý pro svou velmi dobrou kuchyň a výborná jídla.

Sport a zábava, SPA
Hotelové animace jsou k dispozici v hotelu Neptune Village, který se nachází ve stejném komplexu. Kromě toho jsou zde 2 osvětlené tenisové kurty, stolní tenis, lukostřelba, golf, windsurfing, potápění, plážový volejbal. Některé služby jsou za příplatek. Hosté mohou také využít luxusního salonu krásy nabízejícího masáže, vlasový styling a nehty v africkém stylu - vše za příplatek. Hotel se nachází v blízkosti 18-ti jamkového golfového hřiště.

Internet
Internet Wi-Fi ve veřejně dostupných částech hotelu zdarma.

Místní kategorie
**** +

Jiné
www.neptunehotels.com

Náš názor
Neptune Palm Beach Resort je výborný hotel pro romantickou dovolenou a pro lidi, kteří hledají klid a ticho. Standard a hotelový servis na velmi vysoké úrovni. Velmi dobrá kuchyně.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramSloni, žirafy, antilopy a lvi • střecha Afriky - Kilimandžáro • Tsavo - největší národní park v Keni • prameny Mzima • černý čert Shetani • pláže indického oceánu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Večerní přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové kontrole následuje přivítání delegátem na letišti a transfer do vybraného hotelu. Večeře a nocleh.

Den 2-4
Pobyt v hotelu na pobřeží Indického oceánu. Volný čas k odpočinku, moře a opalování. Možnost využít místní výlety.

Den 5
Po časné snídani (případně ve formě balíčku) transfer minibusem do národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začíná po příjezdu k bráně parku. V parku najdeme hlavně keře a akácie, které jsou domovem pro tisíce divokých zvířat: slony, lvy, buvoly, pakoně, žirafy a dokonce i levharty a nosorožce. Oběd, pak odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde můžete vidět také obrovská hejna stěhovavých ptáků, stejně jako tzv. červené slony z Tsava. Ubytování, večeře a nocleh v lodge v Tsavo. (trasa cca  280 km).

Den 6
Po snídani cesta do národního parku Amboseli (cca 250 km, cca 4,5 hodiny jízdy). Po cestě safari, uvidíte také malebné prameny Mzima (dva rybníky spojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli), a obrovská černá lávová pole - Shetani. Z parku Amboseli lze vidět úchvatný výhled na majestátní "střechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Oběd, pak safari v parku Amboseli, známém především jako "země slonů", ale často se můžete setkat i s ostatními zvířaty jako jsou: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Pro zájemce návštěva Masajské vesnice (cca 25 USD/osoba). Uvidíte masajské obydlí, poznáte místní  tance a zvyky a budete mít možnost zakoupit suvenýry. Večeře a přenocování v lodge v Amboseli (trasa cca 300 km).

Den 7
Po časné snídani ranní safari v národním parku Amboseli, a pak výjezd směrem na Mombasu (oběd za příplatek) (trasa cca 475 km).
Ve večerních hodinách příjezd do Mombasy:
- Zákazníci, kteří se rozhodli zůstat další týden - večeře a ubytování v hotelu *** v Mombase (Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel) nebo za příplatek transfer a ubytování v hotelu na pobřeží Indického oceánu (možnost doplatku za změnu tranzitního hotelu v Mombase na hotel u oceánu - rezervaci je nutné udělat ještě před odjezdem).
- Zákazníci, kteří se vrací do Polska - transfer, večeře a ubytování v hotelu *** v Mombase (Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel).

Den 8
Po snídani check out z hotelu a volný čas, možnost využití infrastruktury hotelu. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Mombase a přelet charterem zpět do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Přílet do Polska.

Upozornění!
- Pořadí realizace programu může být změněno či obráceno.
- Celková trasa cca 1350 km.

Uvedený program platí pro většinu termínů. Změna v termínu 17.12. - nebude 8. den programu (jedná se o termín 8 denní, nebude noc v hotelu Mombasa Beach***). Změna v termínu 30.12. - tento termín je prodloužen o 1 noc pobytu v hotelu Mombasa Beach (jedná se tedy o termín 10 denní) - možnost doplatku za hotel vyšší kategorie (rezeraci je zapotřebí udělat ještě před odletem).CenaZákladní cena zahrnuje: letecká doprava charterovým letem s technickým mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (7 nocí) v hotelích a tzv. lodge ***, transfery minibusem a transfer z letiště - hotel - letiště (transfery možné bez polsky mluvícího doprovodu), strava dle programu a popisu jednotlivých hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče (anglicky), pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

 Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky pro řidiče atd. cca 170 USD (platí se po příletu průvodci jako balíček) neobsahuje: spropitné pro nosiče a zaměstnance lodge, další jídla a pití, fakultativní výlety (masajská vesnice cca 25 USD/osoba), vízum do Keni - žádost se podává elektronicky (poplatek cca 50 USD).

 Upozornění! Výše uvedené ceny víz a vstupné do parku jsou aktuální ke dni 28. 2. 2016 a mohou se změnit.JinéVšeobecné pokyny:
- Na safari byste měli mít brašnu spíše než pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase.
- Doporučujeme vzít si s sebou své šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme pevnou obuv, vyhněte se prosím sandálům. 
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je variabilní (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům a adaptér pro Velkou Británii (nemusí být k dispozici ve všech ubytovacích kapacitách).
- V oblasti parků nemusí být mobilní síť. Možno telefonovat z recepce, placené (obvykle drahé).
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2006.Víza- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dnyTip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.