Keňa, Tanzánie a Zanzibar - safari s odpočinkem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Název ubytování Keňa, Tanzánie a Zanzibar - safari s odpočinkem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 72 924 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

MOMBASA: 
Hotel *** - (1 noc po příjezdu), Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Hotel se nachází na pláži.
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, balkonem/terasou.
K dispozici: restaurace, bar a bazén.
Stravování: Snídaně a večeře.
 
SAFARI:
Lodge - (6 nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodge často jsou postaveny u napajedel, kde můžete pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují.
Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefon). Možnost přistýlek.
Stravování: Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se někdy jídla podávají u stolu (možný oběd v podobě balíčků).
K dispozici: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod s dárkovým zbožím.
 
ZANZIBAR:
Hotely - (7 nocí) ve zvoleném hotelu.

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

ProgramSloni, žirafy, antilopy a lvi • Tsavo West a prameny Mzima Springs • Lake Manyara - území hrochů • Serengeti - království divokých zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • Amboseli a střecha Afriky - Kilimandžáro • vnitrostátní přelet v ceně

Den 1
Sraz na letišti u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Večerní přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové kontrole následuje přivítání delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel). Večeře a nocleh.

Den 2
Po časné snídani (případně ve formě balíčku) transfer minibusem do národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začíná po příjezdu k bráně parku. V parku najdeme hlavně keře a akácie, které jsou domovem pro tisíce divokých zvířat: slony, lvy, buvoly, pakoně a žirafy, a dokonce i levharty a nosorožce. Oběd, pak odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde můžete vidět také obrovská hejna stěhovavých ptáků, stejně jako tzv. červené slony z Tsava. Ubytování, večeře a nocleh v lodge v Tsavo. (trasa cca  280 km).

Den 3
Po snídani cesta do národního parku Amboseli, který nabízí úchvatný výhled na majestátní "střechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Po cestě safari, uvidíte také malebné prameny Mzima (dva rybníky spojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli) a obrovská černá lávová pole - Shetani. Pro zájemce návštěva Masajské vesnice (cca 25 USD/osoba). Uvidíte masajské chýše, poznáte místní tance a zvyky a budete mít možnost zakoupit suvenýry. Oběd, pak safari v parku Amboseli, známém především jako "země slonů", ale často se můžete setkat i s ostatními zvířaty jako jsou: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Večeře a přenocování v lodge v Amboseli (trasa cca 200 km).

Den 4
Po snídani transfer do oblasti Namanga na hranicích s Tanzánií, kde přesedneme do jeepů, pak cesta pokračuje do národního parku Lake Manyara, zapsaného na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Po cestě zastávka na oběd. V odpoledních hodinách safari v Lake Manyara, který je známý pro své krásně umístěné jezera a bohatou faunou. Během safari budeme moct sledovat: paviány, gazely, hrochy. V oblasti vysoké vegetace, blíže k bráně do parku, můžeme vidět četné populace paviánů. Kromě toho se můžete setkat s více než 350 druhy ptáků. Večeře a přenocování v lodge v Parku Lake Manyara. (trasa cca 400 km).

Den 5
Po časné snídani jízda do Národního parku Serengeti. Oběd ve formě pikniku a odpolední safari v parku, který je známý po celém světě, a má rozlohu srovnatelnou s rozlohou severního Irska. Večeře a přenocování v lodge v Serengeti. (trasa cca 250 km).

Den 6
Po snídani dopolední safari v národním parku Serengeti, který je známý pro svou bohatou populaci gazel a zeber, ale můžete zde s trochou štěstí vidět slavnou "velkou africkou pětku" volně žijících zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola a více než 500 druhů ptáků. Pozorování zvířat je zde snadné vzhledem k nízké vegetaci - park pokrývá savana s akáciemi. Snídaně a oběd v lodgi, během dne čas na odpočinek. Možnost celodenního safari (v závislosti na umístění lodže) - odjezd po snídani, oběd formou pikniku v parku, odpoledne čas na odpočinek. Večeře a přenocování v lodge v Serengeti (trasa cca 120 km).

Den 7
Po časné snídani přejezd na nezapomenutelné safari v kráteru Ngorongoro. Park je známý především díky obrovskému kráteru Ngorongoro, tzv. div Afriky, který je považován za jeden z osmi přírodních divů světa. Kráter se nachází západně od slavné Great Rift Valley (velké příkopové propadliny). Byl vytvořen po výbuchu sopky před 2 miliony let, kdy vznikl kráter o rozloze cca 312 km2 a průměru až 22 km. Na dně kráteru jsou stovky divokých zvířat a ptáků: sloni, nosorožci, pakoni, buvoli, antilopy a plameňáci. Během safari krátké přestávky na oběd - ve formě pikniku. Ve večerních hodinách přejezd do lodge na večeři a přenocování (trasa cca 200 km).

Den 8
Po snídani cesta směrem k Arusha (oběd ve formě pikniku) (trasa cca 200 km).
Transfer na letiště v Arusha a přelet na ostrov Zanzibar. Transfer do vybraného hotelu. Ubytování a nocleh.

Den 9-14
Pobyt v hotelu na ostrově Zanzibar.

Den 15
Check-out z hotelu a transfer na letiště Zanzibar. Let do Mombasy a čas na odpočinek. Přelet charterovým letem do Polska.

Den 16
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Přílet do Polska.

Upozornění!
- Pořadí realizace programu může být změněno či obráceno.

- Celková trasa okruhu cca 2400 km.CenaZákladní cena zahrnuje: letecká doprava chrterovým letem s technickým mezipřistáním, letištní taxy, ubytování: 7 nocí v hotelích a v tzv. lodge ***, transfery minibusem a transfer z letiště - hotel - letiště (může být bez polské asistence), strava jako v programu a popisech hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče (anglicky), pojištění TU Europa (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky pro řidiče atd. cca 660 USD (platí se po příletu průvodci jako balíček) neobsahuje: spropitné pro nosiče a zaměstnance lodge, další jídla a pití, fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/osoba), vízum do Keni (50 USD - žádost se podává elektronicky), vízum do Tanzanie (50 USD - platí se na keňsko-tanzanské hranici).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz  a poplatku za účast v programu jsou aktuální ke dni 28.2.2016 a mohou se změnit.JinéOčkování: vyžadováno očkování proti žluté zimnici, doporučené očkování - žloutenka A+B.

Všeobecné pokyny:
- Na safari byste měli mít brašnu spíše než pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase, vzhledem k letu na Zanzibar.
- Doporučujeme vzít si s sebou své šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme pevnou obuv, vyhněte se prosím sandálům. 
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je variabilní (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům a adaptér pro Velkou Británii (nemusí být k dispozici ve všech ubytovacích kapacitách).
- V oblasti parků nemusí být mobilní síť. Možno telefonovat z recepce, placené (obvykle drahé).
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2005.VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD
- vyřízení víza do Keni trvá 2 pracovní dny

Vízum do Tanzánie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzánie vízum
- vízum je  možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacícho průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzánie je cca 50 USD/os.Tip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.