Nashledanou v Keni

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Mombasa
Název ubytování Nashledanou v Keni
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 39 285 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Mombasa - 2 noci v hotelu *** (Mombasa Beach nebo hotel podobného standardu). Možnost prodloužit pobyt po Safari za příplatek v jiném hotelu. Komfortní hotel se nachází na pláži.
Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky) s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, balkonem / terasou.
Vybavení
Restaurace, bar a bazén.
Stravování
Snídaně, oběd a večeře.
V Masai Mara možnost 2 samostatných safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lóže).

Safari - 5 nocí v hotelu v tzv. lodge - komfortní, často postavený v místním stylu v hotelové kategorii ***. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, často s možností pozorovat všechna tato zvířata z terasy nebo pokoje. Lodge jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata ve večerních hodinách shromažďují. Možnost stanové lodge.
Pokoje
Jednoduše zařízené pokoje s koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu), možná přistýlka.
Stravování
Snídaně, obědy a večeře převážně v bufetu, ačkoli v některých chatách jsou podávány někdy jídla u stolu (možnost snídaní či obědů formou balíčků).
Vybavení 
Recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod s dárkovým zbožím. V některých chatách je k dispozici elektřina jen v určitých hodinách. Při platbě kartou v lodge může být připočítán poplatek až 5% z hodnoty účtu.

Možnost za příplatek proloužit pobyt o týden (7 nocí v hotelu) v Mombase nebo Malindi. Popisy hotelů na stránkách "Možnost ubytování v hotelu".

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

JinéVšeobecné pokyny
- Na safari byste měli mít spíše brašnu spíše pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu, vzhledem k odletu z Mombasy.
- Doporučujeme vzít si s sebou své šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme pevnou obuv, vyhněte se prosím sandálům. 
- Pokrývka hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem. 
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je variabilní (rána a večery jsou chladné, horko během dne). Proto navrhujeme odepínatelné kalhoty, prodyšné tričko s dlouhým rukávem (dodatečná ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikina.
- Doporučujeme sebou: dalekohled, svítilna (některé lodže jsou špatně osvětlené), repelent proti komárům a adaptér pro Velkou Británii (nemusí být k dispozici ve všech ubytovacích kapacitách).
- V oblasti parků nemusí být mobilní síť. Možno telefonovat z recepce, placené (obvykle drahé).
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2005. Starší bankovky nejsou akceptovány!VízaVízum do Keni
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum lze podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD CenaCena zahrnuje: letecká doprava charterovým letem, letištní taxy, ubytování: 7 nocí v hotelích a v tzv. lodge ***, transfery jeepem a mikrobusem, transfer letiště - hotel - letiště (může být bez asistence polského průvodce), strava jako v programu a popisech hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče a specialisty na safari (anglicky mluvící), polského delegáta v Mombase, pojištění TU Europa - verze standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky pro řidiče atd., dohromady cca 460 USD/os. (platí se po příletu průvodci jako balíček) neobsahuje: spropitné pro nosiče a číšníky, další strava a nápoje, fakultativní výlety: návštěva Masajské vesnice (cca 25 USD/OS.), plavba po jezeře Naivasha (cca 35 USD/os.), let balonem v Masai Mara (cca 450 USD/os.), vízum do Keni - žádost se podává elektronicky (poplatek 50 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a balíčku jsou platné v den 28.02.2016 a mohou se změnit.ProgramNárodní rezervace Samburu • Národní park Aberdare • Jezera v regionu Velké příkopové propadliny: Nakuru, Elementaita a Naivasha • plavba po jezeře Naivasha • Masai Mara - nejznámější rezervace divokých zvířat • Nairobi a Karen Blixen • přelet Mombasa - Nairobi - Mombasa v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 min, bez přestupu). Večerní přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové kotrole následuje přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel). Večeře a nocleh.

Den 2
Po časné snídani (případně ve formě balíčku) transfer na letiště Moi v Mombase a přelet do Nairobi. Pak cesta směrem k Mount Kenya National Park, po cestě oběd v místní restauraci. Transfer do rezervace Samburu, která se nachází v severní části země, na úpatí Mount Kenya. Cestou safari, během kterého uvidíme jedinečné druhy jižní části země, t.j.: Grévyho zebry, žirafy síťované, somálské pštrosy a vzácné gerenuki - antilopy, které mohou stát na zadních nohách, aby dosáhly na vyše rostoucí listy. Rezervace byla vytvořena v 60. letech, v oblastech, kde nikdy nevysychající řeka Uaso Nyiro a rostoucí lesy na jejích březích lákají velké množství divoké zvěře v období sucha a po celý rok poskytují útočiště mnoha druhům méně náchylným k migraci. Večeře a přenocování v lodge v Samburu. (Trasa cca 360 km)

Den 3
Po snídani safari v rezervaci Samburu, kde budete mít příležitost setkat se s celou řadou živočišných druhů, tj. sloni, lvi, leopardi, gepardi, hyeny, buvoli, hroši, zebry, žirafy, gazely, přímorožci a impaly a krokodýli. V Samburu není těžké spatřit mnoho zajímavých a různorodých druhů ptáků jako například: orly, sokoly, zoborožce či egyptské husy. Návrat do lodge na brzký oběd. Krátký odpočinek a pak cesta na jih do národního parku Aberdare, jehož lesy jsou pokryty četnými kopci a horami. Můžete zde obdivovat především fenomenální vodopády, potoky, a četné rokle. Příjezd do hotelu, zanechání hlavních zavazadel a v odpoledních hodinách přejezd speciálními vozy do lodgy Ark, kde bude příležitost k obdivování různých druhů ptáků a ve večerních hodinách z terasy lóže bude možnost sledovat osvětlené napajedlo, ke kterému přijdou mimo jiné sloni, nosorožci či leopardi. Večeře a přenocování v lodge. (Trasa cca 220 km)

Den 4
Po snídani transfer do hotelu s cílem získat hlavní zavazadla a oběd ve formě balíčků. Pak cesta do národního parku Lake Nakuru, který se nachází v rozlehlé geologické pánvi známé jako Velký africký příkop, který se táhne od údolí řeky Jordán na Střední východ Keni, Tanzanii, až do Mosambiku. Cestou safari, během kterého uvidíme m.j.: bílé nosorožce, Rothschildovy žirafy, zebry, buvoly, gazely a pelikány. Při zastávce u vodopádů Thomson bude příležitost k udělání velkolepých fotek okolní přírody. Pak cesta ve směru na jezera Elementaita, dalšího jezera tvořícího vodní systém v oblasti Great Rift Valley. Večeře a přenocování v lodgy v blízkosti jezera Elementaita (Trasa cca 300 km)

Den 5
Po snídani cesta směrem k Masai Mara, na cestě zastávka u jezera Naivasha, za poplatek hodinová plavba na jezeře, během níž uvidíte mimo jiné hrochy a mnoho druhů ptáků. Následuje odpolední safari nacházející se na náhorní plošině v rezervaci Masai Mara, nejslavnější přírodní rezervace v Africe, která spolu s přilehlým Serengeti (Tanzánie) je považována za nejkrásnější park na světě. Přejezd do lodgy, večeře a nocleh v blízkosti Masai Mara. (Trasa cca 350 km)

Den 6
Možné jedno dlouhé safari (v závislosti na umístění lodgy) - odjezd po snídani, oběd ve formě balíčku, v odpoledních hodinách pro zájemce návštěva vesnice Maasaiů (cca 25 USD/os.), v programu prohlídka domů pastýřů, masaiské tance a zvyky, možnost nákupu rukodělných výrobků Masajů. Masai Mara je převážně rovinatá savana se vzácnými dřevinami a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a pronásledujícími je predátory, jako jsou lvi, levharti, gepardi, hyeny a šakali. Volitelně za příplatek let balonem. Návrat do lodge, večeře a nocleh. (Trasa cca 120 km)

Den 7
Po snídani odjezd směr Nairobi. Oběd v restauraci v keňském hl. městě a poté návštěva Muzea Kareen Blixen - dům, kde žila spisovatelka, známá z filmu "Out of Africa". V muzeu uvidíme memorabilia ze života spisovatelky a rekvizity z filmu "Out of Africa". (Trasa cca 335 km). Transfer na letiště v Nairobi, odlet do Mombasy a poté:

- Klienti, kteří se rozhodli zůstat další týden - večeře a ubytování v hotelu *** v Mombase (Mombasa Beach nebo podobném skromném hotelu) nebo za poplatek transfer a ubytování ve vybraném hotelu během prodloužení na pobřeží Indického oceánu (možnost příplatku za záměnu tranzitního hotelu na pobytový hotel v poslední den po safari - je potřeba rezervace před odjezdem do Keni).

- Klienti vracející se do Polska - transfer, večeře a ubytování v hotelu *** v Mombase (Mombasa Beach nebo podobném skromném ​​hotelu).

Den 8
Po snídani check out z hotelu a volný čas, možnost komunální infrastruktury v hotelu. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Mombase a let charterovým letadlem do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě (cca 45 minut, bez přestupu).
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
Celková trasa cca 2200 km.

Pořadí provádění programu může být změněno nebo převráceno.

Představený rámcový program se vztahuje na většinu termínů. Dovolená v termínu 17.12. nemá v programu den č. 8 (termín 8 denní, bez poslední noci v hotelu *** Mombasa Beach). Zájezd v termínu 30.12. je prodloužen o 1 den pobytu v hotelu Mombasa Beach (termín 10 denní), je zde možnost příplatku za změnu hotelu tranzitního na hotel pobytový s vyšším standardem (v rezervačním systému, nutno rezervovat před odjezdem).Výlety v okolíBalónové safari v Masai Mara
Hodinový let balónem nad rezervací není jen velké dobrodružství, ale vzpomínka na celý život. Začátek je brzy ráno, abyste mohli obdivovat úchvatný východ slunce nad pláněmi a savanami. Po letu si můžete pochutnat na snídani a relaxovat v lodgi. Vemte si prosím s sebou pokrývku hlavy. Let balónem je možné zrealizovat během programu Keňa Classic (KKO) v rezervaci Masai Mara místo ranního safari. Cena cca 450 USD/osoba.Tip z okolí
Keňskou savanou za velkou pětkou Z vysoké trávy koukala chlupatá hlava a oči nás pátravě sledovaly. Zakrátko se objevilo několik dalších hlav. Noční lov byl zřejmě úspěšný a lví rodina odpočívala v ranním slunci. Několikadenní výprava keňskou savanou úspěšně pokračovala. Jako všichni, kteří se vydají na safari do Afriky, měli jsme ambiciózní cíl: uvidět a vyfotit velkou pětku obyvatel savany. Tvoří ji lev, levhart, slon, nosorožec a buvol.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.