Poznávací zájezd Keňa, Tanzánie - Mt.Kenya, safari v 4np, ostrov Zanzibar

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Tanzanie
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 81 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Poznejte to nejlepší, co země východní Afriky nabízí při této okružní cestě. Několikadenní přechod masivu Mt. Kenya a možnost výstupu na vrchol Pt. Lenana 4 986 m vedoucí fascinující přírodou V národních parcích Lake Manyara, Tarangire a Ngorongoro nahlédnete do světa divokých zvířat a života Masajů. Zanzibar, ostrov exotiky, koření a vůní, jehož slunečné pláže nabízí koupání nebo šnorchlování a překrásnou tropickou přírodu.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1. - 23.den

Po příletu do Nairobi se přesunete do hotelu a následně si prohlédnete město a jeho koloniální domy, mrakodrapy, pestré orientální tržnice a jiné obchody či navštívíte muzea a hadí park. Následující den odjedete na pětidenní trek do oblasti NP Mt.Kenya. V tuto chvíli se k Vám připojí místní průvodce a sním i nosiči, kteří převezmou část vašich zavazadel. Dále džípy absolvujete přesun k severu na hranici parku. Kde Vás čeká první krátká etapa. Celou cestu obklopuje bujná vegetace, projdete několika vegetačními pásy, až se dostanete do výšky 3 300m, místa kde strávíte prví noc.

.den

Další etapa vede náhorní planinou, příroda se zde později mění v rašeliniště a vřesoviště. Krajině zde dominují sloupovité lobélie a stromovité senecie. Tato etapa končí až pod ledovcem Mt. Kenya. Zde strávíte noc v kempu ve výšce 4 300M. Cesta dále vede do sedla Simby Col, které leží ve výšce 4620m. n. m. Náročnější účastnící budou mít možnost pokusit se o výstup na vrchol Pt. Lenana 4 986m. Po výstupu na vrchol Vám bude odměnou pohled na překrásně modrá jezera, ve kterých se zrcadlí hluboká údolí. Naskytne se Vám také pohled na celý horský masiv.

.den

Druhá skupina hlubokým kaňonem sestoupí až do kempu, ležícím na hranici národního parku. Další den Vás čekají ještě asi dvě hodiny chůze pralesem, teprve poté absolvujete cestu džípem do obce Chogoria a dále do hotelu v Nairobi. Cestou shlédnete skutečně překrásnou krajinu. Dálkovým autobusem se podél NP Nairobi dostanete k nekonečné savaně. Z autobusu budete moci spatřit červené postavy Masajů ve vesnicích, které cestou autobus míjí. Za Tanzanijskou hranicí spatříte hory a později to bude Mt. Meru a následně Kilimandžáro.

.den

Přijedete do Arushi, centra safari východní Afriky. Čeká Vás návštěva hadí farmy, budete zde moci spatřit mamby,kobry, pythoni, krokodýli a jiné plazi. Spolu s doprovodným týmem odjedeme na čtyřdenní safari. První zastávka je v Národním parku Tarangire proslulém rozmanitostí své fauny. Krajinu působivě zdobí baobaby, mohutné stromy. Tímto národním parkem protéká stejnojmenná řeka, která je domovem mnoho druhů zvěře, která se zde shromažďuje. Můžeme zde spatřit ohromná stáda zvířat a jejich predátory. Pohybují se zde početné rodiny slonů a ve větvích stromů číhají levharti a lvi. Nikde jinde není možné vidět, sledovat a fotografovat tolik divoké zvěře, jako právě tady.

.den

Po vyčerpávající prohlídce společně odjedeme do kempu Mto Wa Mbu. Tato obec je známá především svou pestrostí obyvatel, která čítá až 100 etnik. Závěr dne zpestří produkce večerní folklorní hudby. Navštívíte tržnice s tradičními výrobky a ovocem. Ranní přesun do NP Lake Manyara, který je typický svým jiným rázem krajiny. Převládají zde husté lesy, které z jedné strany svírá hřeben hor a z druhé je lemuje stejnojmenné jezero. Je zde možné pozorovat slony, nosorožce, lvy, žirafy, antilopy, zebry a kolonie vodního ptactva. Naším dalším cílem bude proslulý kráter Ngorongoro '260 km2' s jeho největší koncentrací zvěře světa.

.den

Právě tento kráter je domovem početných stád zeber, pakoní dále hyen i lvů a mnoho dalších živočišných druhů. Jezera zde obývají hroši, krokodýli a vodní ptáci. Během návštěvy safari budete mít také možnost nahlédnout do života kmene hrdých pastevců a bojovníků, kmene Masajů. Dále se navrátíte do Arushe odkud odjedete do Dar es Salaamu. Čekají vás zde koloniální stavby, muslimské mešity a uslyšíte zpěv muezinů. Přejezd trajektem na ostrov Zanzibar, který je svou otrokářskou minulostí pověstný.

.den

Můžete zde spatřit sultánův palác, Palác zázraků, dům a kostel Livingstona a mnoho jiných historických staveb nebo rybí tržnice. Řadu aktivit zde nabízejí nádherné pláže – koupání, šnorchlování nebo plavání s delfíny. Spice Tour – vyrazíte na výlet za kořením a ochutnávkou exotického ovoce. Tento výlet patří k oblíbeným programům. Nakonec se navrátíte zpět do Arushe a zpět do Nairobi a odletíte do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.