Safari okruh Keňou s pobytem u moře - Hotel Reef

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Afrika, Keňa
Ubytování Safari okruh Keňou s pobytem u moře - Hotel Reef
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 72 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Tipy pro správnou volbuTři nejkrásnější národní parky během jediného zájezdu, garance bohatství zvěře, přírodní panorama, svérázná kultura Masajů. Relaxace u moře po okruhu. Návštěva Mombasy, Nairobi a jezera Naivasha.

Popis lokality ubytování

StřediskaMá civilizovanější charakter, navazuje bezprostředně na severní předměstí města Mombasy, s níž je spojeno mostem přes mořskou úžinu. Tvoří jej pásmo na sebe navazujících přímořských pláží Nyali, Bamburi, Shanzu a Kikambala Beach, které jsou lemovány jednotlivými hotelovými resorty. Za hranicí hotelových areálů podél hlavní silnice vedoucí na sever země jsou situovány jednotlivé osady, které obývá místní obyvatelstvo. Výhodou pobytu v této oblasti je blízkost Mombasy a tím i snadná přístupnost večerní a noční zábavy i nákupních příležitostí.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy přes Istanbul do Mombasy.2. den: Přílet do Mombasy v časných ranních hodinách, transfer z letiště do hotelu na severním pobřeží, nocleh. 3. den: Po snídani odjezd z pobřeží do vnitrozemí po hlavní silnici směřující do Nairobi. Cesta vede vzhůru do náhorních plání největšího národního parku Keni – Tsavo. Příjezd do jeho západní části a první pozorování zvěře. Oběd v lodge, v níž bude organizováno i ubytování. Odpoledne pokračování safari a návštěva útočiště nosorožců. Večeře a nocleh v srdci národního parku.4. den: Časně ráno po snídani odjezd romantickou krajinou utvářenou sopečnou činností vulkánu Chyulu do národního parku Amboseli, který leží přímo na úpatí majestátního Kilimandžára s vrcholkem pokrytým věčným sněhem a ledem. Oběd a ubytování v lodge v srdci tohoto nejnavštěvovanějšího národního parku Keni, který je proslulý velkým bohatstvím zvěře, zejména sloních stád. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky „manyatty“, tradiční vesnice hrdých Masajů, kteří si dodnes uchránili své tradice i primitivní způsob života. Odjezd na safari v národním parku, večeře a nocleh ve zmíněné lodge. 5. den: Po snídani pokračuje cesta na sever do náhorní roviny, v níž leží metropole země Nairobi. Průjezd městem, jemuž dominuje nejvyšší budova Afriky a Památník nezávislosti. Úrodná vysočina s téměř evropským klimatem nás zavede přímo na okraj Východoafrického příkopu, kde gigantické propadlině v zemské kůře dominuje vulkán Longonot: právě tady se ve vzdálené budoucnosti odtrhne východní Afrika od zbytku kontinentu. Panoramatická jízda končí na březích jezera Naivasha, které je významnou ornitologickou rezervací. Oběd a ubytování v moderní lodge, vyzdobené v typickém africkém stylu a obklopené působivou zahradou. Volno nebo fakultativně možnost plavby lodičkou po jezeře za bližším obhlédnutím hrochů a ptáků s možností krátkého safari. Večeře a nocleh. 6. den: Po snídani odjezd obilnicí východní Afriky směrem na jihozápad k branám jedné z nejkrásnějších a nejbohatších přírodních rezervací východní Afriky – legendární Masai Mara. Tato proslulá rezervace zvěře je pokračováním národního parku Serengeti, který sem zasahuje z Tanzanie a je světoznámý stády africké zvěře a bohatstvím výskytu lvů a slonů. Po obědě první safari v národním parku, zaměřené na stopování „Velké pětky“. Večeře a nocleh v lodge na okraji rezervace. 7. den: Celodenní safari nás zavede hluboko do nitra unikátního území na dně Východoafrického příkopu. Během nezapomenutelné objevné

Trasa

Mombasa - NP Tsavo - NP Amboseli - Nairobi - jezero Naivasha - NP Masai Mara   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.