Sandies Tropical Village

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Keňa, Malindi
Název ubytování Sandies Tropical Village
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 34 110 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Sandies Tropical Village je postaven ve stylu tradiční vesnice Masai, obklopený velkou a krásnou zahradou s tropickými rostlinami. Hotel Sandies Tropical Village je vzdálený cca 3 km od centra města Malindi s mnoha bary, obchody a restauracemi. Letiště v Mombase je vzdáleno cca 120 km.

Pláž
Hotel Sandies Tropical Village leží přímo na široké písečné pláži Silversand. Lehátka a plážové osušky jsou zdarma k dispozici na pláži u hotelu.

Vybavení
24 hod. recepce, prostorná vstupní hala s TV místností, hlavní restaurace Tropical a restaurace a la carte Savannah servíruje hlavně mořské plody (za poplatek, otevřena pouze v době večeří), 3 bary: hlavní bar Tropical Jahazi (10:00-24:00) , plážový bar (10:00-17:00) a disco bar (22:00-24:00). Netradiční bazén s dětskou částí a bezplatnými lehátky, slunečníky a osuškami. Kromě toho, úschovna zavazadel, směnárna, obchod se suvenýry a šperky, konferenční místnost, prádelna (za poplatek), lékařská služba (za poplatek).

Pokoje
Hotel Sandies Tropical Village má 109 pokojů o různých standardech. Prostorné a pohodlné dvoulůžkové pokoje typu superior, jsou zařízeny v tradičním stylu Lamu. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem nebo vanou a vysoušečem vlasů, individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním větrákem, mini ledničkou, trezorem (záloha na klíč), telefonem, balkónem nebo terasou. Deluxe pokoje jsou větší, s možností 2 přistýlek. Dětská postýlka zdarma pro děti do 2 let.

Stravování
All Inclusive: snídaně (07:30-10:00), obědy (13:00-14:30) a večeře (20:00-21:30) formou bufetu. Nealkoholické a lehké alkoholické nápoje jsou k dispozici během otevírací doby barů, silné alkoholické nápoje jsou k dispozici od 18:00 v hlavním baru. K dispozici dětské židličky v restauraci. Hotel je vyhlášený svou vynikající italskou kuchyni.

Sport a animační programy
Hotel Sandies Tropical Village provozuje rozsáhlý denní a večerní zábavní program v angličtině nebo italštině (přehlídky, show, živá hudba), aerobik, plážový volejbal, plážový fotbal, stolní tenis, lukostřelba. Za příplatek: vodní sporty na pláži (windsurfing, potápění, plachtění, katamarány, atd.) a elegantní Dream Spa (thalassoterapie, dva bazény, masáže, kosmetika).

Internet
Internet Wi-Fi ve společných prostorách, internetová kavárna - za poplatek.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.tropicalvillage.sandies-resorts.com

Náš názor
Elegantní hotel s mnoha možnostmi trávení volného času. Doporučujeme pro rodiny s dětmi i pro páry, kteří hledají relaxaci. Díky krásné pláži Silversand, která je pokrytá kokosovými palmami pocítíte exotiku během vaší dovolené.

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy nebo z Katovic. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Po pasové kontrole následuje přivítání delegátem na letišti a transfer do vybraného hotelu.
Upozornění! Zákazníci, kteří přijedou pozdě večer do Mombasy nebudou mít v tento den večeři.

Den 2-7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, opalování a spousty místních výletů.

Den 8 (nebo 15)
Odhlášení z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.CenaZákladní cena zahrnuje: let charterovým letadlem na trase Varšava - Mombasa nebo Katovice - Mombasa, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí) v hotelech nebo v tzv. lodge, transfer letiště - hotel - letiště, stravu jako v programu a popisech hotelů, péče polského delegáta, pojištění TU Europa (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Keni - žádost se podává elektronicky (poplatek 50 USD), místní výlety, spropitné, další jídla a nápoje a ostatní výdaje pro vlastní potřebu.Výlety v okolíCeny a realizace výletů je závislá na umístění hotelu. V případě, že jste ubytováni v hotelu v Malindi může být cena navýšena o dodatečné náklady na dopravu (cca 15 USD).

Tsavo East a noční safari 2 dny (1 noc)
Den 1
Po časné snídani transfer minibusem do národního parku Tsavo (cca 150 km). Po obědě prozkoumáme jeden z největších národních parků Afriky: více než 13 tisíc km2 savany a akáciových lesů, tisíce divokých zvířat: sloni, lvi, buvoli, kudu a žirafy. Oběd, večeře a ubytování v lodgi, kde můžete sledovat zvířata u napajedel.
Den 2
Po snídani další safari v národním parku Tsavo. Transfer do hotelu v blízkosti Mombasy. Pro dobrovolníky navštívení masajské vesnic (cca 25 USD). V odpoledních hodinách návrat do hotelu, večeře a nocleh.
Cena cca od 355 USD.

Masai Mara safari 2 dny (1 noc)
Masai Mara se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.), nejslavnější rezervace v Africe, která je spolu s přilehlou Serengeti (Tanzanie) považována za nejkrásnější na světě. Masai Mara je savana se vzácnými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a také predátory jako lvi, levharti, gepardi, hyeny, šakali atd.
Den 1
Brzy ráno odjezd na letiště, letecká doprava do Masai Mara (možné mezipřistání). Po přistání krátké safari a ubytování v lodgi, oběd. V odpoledních hodinách odjezd na další safari v Masai Mara. Návrat na večeři a přenocování v luxusní lodge v rezervaci.
Den 2
Ráno snídaně a safari. Po obědě odlet do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu. Cena cca 800 USD. Je zde možnost rozšíření o další noc (3 dny, 2 noci).
Cena 1050 USD (včetně vstupů do parku). Pro zájemce prohlídka masajské vesnice za cca 25 USD.

Naši delegáti  také budou nápomocni při organizování rybolovu, při kterém můžete chytit exotické druhy ryb, jako je například mečoun. Cena cca 500 dolarů za pronájem celé lodi, výlet realizovaný při 7 - 8 klientech.JinéKeňa - obecné informace

Měna
V Keni je platidlem keňský šilink (KSH) a je rozdělen na 100 centů. Dovoz a vývoz místní měny je zakázán. 1 USD = 80 KSH.
Upozornění! Do Keni si berte dolary vydané po roce 2006. Starší ročníky nejsou akceptovány.

Čas
+ 1 hodina k letnímu času, + 2 hodiny k zimnímu českému čas

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - Přibližně 60 KSH.
Pivo v baru - cca 160 KSH

Elektřina
Napětí 220 - 240 V. Tříkolíkové zásuvky anglického typu. Jsou vyžadovány adaptéry, které si můžete pronajmout nebo koupit téměř ve všech hotelích a lodgích. Někdy jsou k dispozici v hotelové recepci (za vratnou zálohu), můžete si je zakoupit také v supermarketech v Česku.

Fotografování
Nefotografujte úřední budovy, osoby ve vojenských, policejních uniformách atd. Při fotografování místních obyvatel se obvykle dává spropitné před samotným fotografováním. 

Zdraví
Od turistů přijíždějících z Evropy se nevyžaduje žádné povinné očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Na pobřeží Keni, nedaleko Mombasy, je malé nebezpečí nákazy malárií, měla by se užívat profylaxe (prosíme se poradit s odborným lékařem). Samozřejmostí je základní hygiena jako mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použijte balenou vodu také na čištění zubů atd. V případě přejezdu do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici (program KTJ, KTS a OCT).

Telefony
Volání do zahraničí je nejlevnější po nákupu místní SIM karty (náklady na SIM kartu cca 100 KSH, budete potřebovat cestovní pas pro registraci karty).
Volání do Česka+420 (bez nuly) + účastnické číslo
Z Česka +254 (bez nuly) + účastnické číslo
Upozornění! České mobilní telefony v Keni fungují, ale v oblastech parků obvykle nemají pokrytí. To může být také problém při přijímání a posílání textových zpráv.

Safari
Naše představy o parcích se obvykle liší od toho, co vidíme na místě. Parky v Keni, to nejsou malé, uzavřené areály s cestami a zvířaty v zajetí, ale obrovské plochy (největší parky jsou velké 10 - 15 000 km2), kde zvířata žijí ve volné přírodě v jejich přirozeném prostředí. V parcích není žádná lidská činnost, nejsou tam žádné silnice a elektřina (kromě lodgí) a můžete se tam pohybovat pouze minibusem nebo jeepem na vyznačených cestách. Za žádných okolností není povoleno opouštět vozidlo. Po parcích cestujeme minibusy. K dispozici jsou 6 nebo 7 místné dodávky. Řidič je také průvodce, zná parky a zvířata, která může vystopovat. Minibusy nejsou klimatizované. Stav silnic v Keni je velmi špatný. Velká část těchto cest je prašných a mají tolik děr, že cestovní rychlost někdy klesne na 20 km/h. Safari se konají zpravidla dvakrát denně, od 06:00 - 08:00 a 16:00 - 18:00 (každé cca 30 km). To je nejlepší část dne, kdy je možné zvířata pozorovat, protože v té době není horko a predátoři se chystají k lovu.

Místní obyvatelstvo
Můžete vzít s sebou drobné dárky pro místní děti, například: oblečení, boty, školní potřeby, hračky, sladkosti nebo plenky.

LET
Let do Mombasy charterovým letem s technickým mezipřistáním v Egyptě (cca 45 min., bez přestupu). Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem. Aktuální časy letů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady.Víza- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dnyTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.