El Dorado - zlaté poklady Muisků

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie, Bogota
Název ubytování El Dorado - zlaté poklady Muisků
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 53 527 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování:

Hotely nebo pousady *** místní kategorie - pohodlné.
Pokoje: funkční dvoulůžkové pokoje, všechny jsou vybavené koupelnou s WC a často TV i telefonem.
Upozornění! Pokoje třílůžkové pouze na vyžádání.
Vybavení: některé objekty mají bazén

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let letadlem leteckou společností Air France na trase Varšava - Bogota - Varšava a vnitřní přelety (dle programu), letištní taxy, ubytování v hotelech (viz níže): 5 nocí, transfery klimatizovaným autobusem nebo minibusem, stravování: snídaně, obědy a večeře (dle programu), služby polského delegáta, služby místních průvodců, turistický program (viz. níže) a pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), stravu a nápoje, kromě uvedených v programu a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu - cca 130 USD (povinný poplatek placený na místě - zahrnuje vstupné, odletové poplatky, služby místních průvodců a spropitné).VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.JinéLet
Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Air France/KLM. Na úseku od Amsterdamu nebo Paříže jsou lety provozované letadly typu Boeing 747 (tzv. Jumbo Jet) nebo Boeing 777.
Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, ucpávky do uší, ručníky na osvěžení, sluchátka na jedno použití. Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Na palubách B 747 jsou monitory ve stropě, 1-2 filmy během letu a individuální hudební kanály. Na palubě B 777 individuální zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem, možnost výběru z 80 filmů, kanál pro děti, výběr z více než 200 hudebních CD a mnoho dalších.
Tyto informace jsou pouze orientační - kancelář není zodpovědná za změnu letecké společnosti, typ letadla nebo změny v palubním servisu. ProgramHlavní město v Andách - Bogota * Eldorádo - slavný zlatý vor Muisků * 35 000 exponátů v Museo del Oro * legenda jezera Guatavita * Villa del Leyva - architektonický skvost koloniální architektury * legenda Zorro * Cartagena - město známého nositele Nobelovy ceny G. G. Marquéze * chiva rumbera - hudba, zábava, energie * nádherný Karibik - plavba na Růžencové ostrovy (Islas del Rosario)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
04:15 Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow.
06:15 Odlet do Amsterdamu leteckou společností KLM.
08:25 Přílet do Amsterdamu.
13:00 Odlet do Bogoty.
20:10 Přílet do Bogoty.
Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 2
Oblast dnešní Kolumbie je neodmyslitelně spojena s Eldorádem (toto slovo doslovně znamená člověk oslněn zlatem), které vytrvale hledali španělští dobyvatelé. Legenda praví o korunovačním obřadu, během nějž nový vládce Muisků obsypán zlatým prachem vplul do středu posvátného jezera Guatavita a vhodil do něj všechny své cennosti. Legendu o zlatém panovníkovi skutečně potvrzují archeologické a etnografické výzkumy, krásný zlatý vor uvidíme v muzeu. Po snídani prohlídka Bogoty. Hlavní město Kolumbie - Sabana de Bogota bylo založeno v roce 1538 a nachází se vysoko v horách (2640 m n. m.). Prohlídku začneme na Náměstí Bolivar v centru starého města. Následně uvidíme Kapitol, katedrálu a Justiční palác. Přejezd do čtvrti La Candelaria, kde najdeme krásně barevné domy, umělecky kované brány, dřevěné vyřezávané balkóny. Procházku po La Candelaria zakončíme návštěvou typické kolumbijské kavárny. V Bogotě se nachází několik univerzit, knihoven, divadel a zajímavých muzeí. Známé Museo del Oro (Muzeum zlata) má pravděpodobně nejbohatší sbírku výrobků ze zlata a zlatých šperků (přes 35 000 exponátů) z dob předkolumbovské Ameriky. Prohlídku města zakončíme výjezdem na vrch Monserrate, odkud je výhled na panorama města. Odpoledne přejezd do hotelu ve Villa de Leyva, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani prohlídka Villa de Leyva. Je to architektonická perla Jižní Ameriky (seznam UNESCO). Městečko je položeno vysoko v Andách a založeno bylo Španěly v roce 1572. Projdeme se po hlavním náměstí, z nějž vychází malé uličky směrem k horám. Uvidíme zde nízké domky s typickými vyřezávanými balkóny, dlážděné náměstí a malé obchůdky s regionálními výrobky. Tady plyne čas volněji. Natáčel se zde film "Legenda o Zorrovi" s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Volný čas na nákupy, lze si zde koupit slavné kolumbijské klobouky, pončo nebo typické panenky z kukuřičného klasu. Odpoledne výlet do El Fosil, kde byly nedávno nalezeny pozůstatky jednoho z nejstarších dinosaurů. Obrovský kronosaurus (z doby před 110 miliony let) je mořský plaz podobný velkému krokodýlovi. Návštěva archeologického muzea. Návrat do hotelu ve Villa del Leyva. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 4
Po snídani transfer na letiště v Bogotě. Přelet do Cartageny a prohlídka města. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. El Centro a San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech známého spisovatele G. G. Marquéze, který tady má svůj dům. Uvidíme: staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Večeře a přenocování v Cartageně.

Den 5
Po snídani volný čas na odpočinek u Karibského moře nebo samostatné prozkoumávání Cartageny. Toto město je třeba poznávat pomalu a do hloubky. Cartagena má stále šarm koloniální éry a těžko si lze představit romantičtější místo. Rozhodně stojí za to jej samostatně prozkoumat, projít se městem, ochutnat rum nebo osvěžující kokosovou limonádu. Doporučujeme zatančit si salsu přímo na ulici a užívat si tuto úžasnou energii. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet na ostrovy Rosario (za příplatek cca 100 USD). Růžencové ostrovy (Islas del Rosario) jsou krásnými malými ostrovy roztroušenými v Karibském moři u pobřeží Kolumbie. Krásné bílé nedotčené pláže, korálové útesy, tropická vegetace, spousta tropické fauny: pohádkově barevné ryby různých tvarů, exotičtí mořští koníci, delfíni, želvy, krabi. Růžencové ostrovy jsou charakteristické konstantním teplým klimatem. Krystalické vody obklopující ostrovy září v modro-tyrkysových barvách v závislosti na úhlu dopadu slunečních paprsků. Domorodými obyvateli ostrovů byli karibští indiáni, později s příchodem dobyvatel se zde často objevovali také piráti. Existuje mnoho legend např. o historii potopené galeony San José. Večer doporučujeme chiva rumbera - výlet speciálním turistickým autobusem historickými ulicemi města. Za zvuků salsy a marengue se seznámíme s atmosférou tohoto krásného a neobvyklého města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Bogoty, následně kolem 18:35 odlet do Polska.

Den 7
11:05 Přílet do Paříže.
12:35 Odlet z Paříže leteckou společností Air France.
14:50 Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.