Gran Colombia - Kolumbie a Panama

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie, Panama
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 111 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

BOGOTA – ZIPAQUIRA – GUATAVITA – ARMENIA – VALLE DE COCORA – SALENTO – NEVADO DEL RUIZ – SANTA ROSA DE CABAL – CARTAGENA – OSTROVY ROSARIO – MEDELLIN – PANAMA CITY – PANAMSKÝ KANÁL – BOCAS DEL TORO

Kolumbie i Panama byly po vyhlášení nezávislosti na Španělsku součástí uskupení tzv. Velké Kolumbie – Gran Colombia. Ta byla vysněnou ideou osvoboditele Simona Bolívara. Navštivte s námi tyto dvě historicky související země, které se však ve 20. století vyvíjely každá po svém. V Kolumbii Vás čeká pestrý mix nejkrásnějších míst – hlavní město Bogoty a okolí, kouzelně zelené kávové oblasti, romantická Cartagena a překvapivě moderní Medellín. V Panamě Vás čeká unikátní zážitek - plavba Panamským průplavem a relaxace na tropických ostrovech Bocas de Toro.

Minimum: 8 osob

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s přestupem do Bogoty. Po příletu a transfer a ubytování v hotelu v centru města.

2. den

Čeká nás celodenní poznávání kolumbijské metropole – nejprve navštívíme městskou tržnici a uvidíme množství exotického ovoce, masa, ryb a květin. Kolumbie je jedním z jejich nejvýznamnějších světových vývozců. Odvážlivci mohou na trhu ochutnat bizarní a přitom lahodný nápoj ze smetany, brandy a rozmixovaného živého kraba. Dále nás čeká historické centrum Candelaria s náměstím Plaza Bolívar, katedrála, Capilla del Sagrario a Prezidentský palác. Prohlídka jedinečného Muzea zlata a zajímavé kolekce obrazů Boterova muzea. Vyjedeme také lanovkou na pahorek Monteserrate (3210 m.n.m), který byl pojmenován podle španělského Montserratu a z jehož vrcholku je možné spatřit Bogotu jako na dlani.

3. den

Ve městě Zipaquirá, které je jedním z nejstarších měst v Kolumbii, navštívíme jedinečnou katedrálu ze soli, která je zároveň významným poutním místem. Dále navštívíme posvátnou lagunu Guatavita ve výšce 3000 m.n.m., kterou indiáni kmene Muisca využívali k rituálním obřadům. Mnoho ze zlatých předmětů vylovených z laguny je dnes vystavováno v Muzeu zlata v Bogotě.

4. den

Ráno transfer na letiště a odlet přes Bogotu do města Armenia, které je jednou ze vstupních bran do tzv. kávové oblasti. Navštívíme významného pěstitele kávy s ochutnávkou a odborným výkladem o jejím pěstování a zpracování. Ubytování v typické místní haciendě.

5. den

V údolí Cocora se seznámíme s kolumbijským národním stromem „palma cera“ a projdeme se malebnou krajinou. Každý bude moci zasadit svoji vlastní palmu. Celá kávová oblast zvaná Eje Cafetero je přírodním bohatstvím UNESCO. Po obědě v restauraci, kde můžete ochutnat vynikající pstruhy, navštívíme koloniální městečko Salento s nabídkou mnoha rukodělných výrobků.

6. den

S několika zastávkami na aklimatizaci vystoupáme do národního parku Los Nevados. Při troše štěstí a dobrého počasí uvidíme zasněžený vrcholek sopky Nevado del Ruiz (5400 m), kde podnikneme krátký trek ve výšce kolem 4000 m. Za odměnu pak budeme odpoledne relaxovat v lázních pod vodopády Santa Rosa de Cabal. Poté odjezd na letiště v Pereiře a odlet do nejkrásnějšího kolumbijského města Cartagena de Indias.

7. den

Prohlídka historického centra tohoto univerzitního města s nádherně opravenými domy a španělskými balkóny. Katedrála, kostel sv. Pedra Claver, kostel sv. Dominika, Plaza Bolívar, klášter La Popa nebo pevnost sv. Filipa jsou jen některé z mnoha památek ve městě. Pro romantický zážitek můžete vyzkoušet projížďku v kočáře malebnými uličkami opevněného centra. Večer vás zavedeme na vynikající ryby a poté je možné si dát osvěžující drink na hradbách města.

8. den

Celodenní exkurze rychlou lodí podél ostrovů Rosario, které jsou kolumbijským národním parkem. Jedná se o překrásné souostroví tvořené 28 většími či miniaturními ostrovy, průzračným mořem, rybami a korálovými útesy. Na jednom z ostrovů bude oběd a koupání s možností návštěvy zajímavého akvária vhodně zasazeného do moře, kde jsou k vidění různé druhy ryb, žraloků a delfínů. Večer odlet do Medellínu.

9. den

Čeká nás celodenní prohlídka tohoto zajímavého moderního města, které má po několika letech mnoha změn daleko do představ o drogových kartelech terorizujících místní obyvatele. Zhlédneme Metropolitní katedrálu, Náměstí soch s 23 sochami Fernanda Botera, vyhlídku nad městem s replikou tradiční vesničky Pueblito Paisa a uvidíme dům, kde byl dopaden a zastřelen drogový boss Pablo Escóbar. Využijeme také místní integrovanou MHD (metro a lanovka), kterou se dostaneme na prohlídku chudinské čtvrti.

10. den

Po snídani odjezd na letiště a odlet do Panama City. Transfer do hotelu a krátká večerní procházka.

11. den

Dnes nás čeká prohlídka města. Nejprve navštívíme historické centrum nazývané „Casco Antiguo“ a také moderní část města, kam je soustředěno obchodní centrum města. Odpoledne nás čeká Panamský průplav - nejvýznamnější stavba Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14.000 nákladních lodí. Navštívíme muzeum, kde se seznámíme s historií i současností této stavby a nakonec vyhlídka na plavební komoru Miraflores.

12. den

Brzy ráno transfer na letiště a hodinový let na tropické karibské ostrovy Bocas del Toro na severu Panamy. Zde strávíme dva dny v ráji. Koupání, šnorchlování a lenošení u moře. Navečer odlet do Panama City.

13. den

viz 12.den

14. den

Ráno se vydáme na jedinečnou plavbu Panamským kanálem. Na palubě výletní lodi uvidíme, jak loď proplouvá plavební komorou Miraflores Locks a Pedro Miguels. Mezi oceánem a hladinou jezera je výškový rozdíl 26 metrů. Během plavby po Gatun Lake budete moci pozorovat přírodní scenérie kolem kanálu. Součástí plavby je lehký bufetový oběd. Odpoledne návrat do hotelu.

15. den

Volné dopoledne k posledním nákupům suvenýrů a poté transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.