Panama, Venezuela, Kolumbie - jeho veličenstvo Salto Angel

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kolumbie, Venezuela, Panama
Název ubytování Panama, Venezuela, Kolumbie - jeho veličenstvo Salto Angel
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 75 680 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely turistické kategorie 3*, a také tzv. lodge, haciendy (10 nocí)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou

Camping (1 nocleh) - v hamaku (houpací síti). Koupelna v areálu campingu. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do Bogoty (přes jedno z evropských letišť), transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), vnitřní přelety: Bogota - Cartagena - Panama - Caracas - Puerto Ordaz, letištní taxy, ubytování v hotelech (viz. níže): 10 nocí v hotelu během poznávací části + 1 noc v campu (hamak - houpací síť), stravování: snídaně + večeře (část jídel s nápoji, místní čerstvě vymačkané šťávy a voda), oběd 9. den, služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), průvodce - vedoucího skupiny během poznávací části, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), jinou stravu než je uvedeno v programu, nápoje (pokud není v programu uvedeno jinak), osobní výdaje. Náklady na účast v programu - 315 USD (povinný poplatek placený na místě - zahrnuje vstupné, odletové poplatky, poplatky místním průvodcům a spropitné).

Upozornění!
Vzhledem k počasí v období od března do května spojeného s úrovní hladiny řeky Carrao, je zde možnost záměny noclehu v hamaku (houpací síti) za nocleh v lodgi na území parku Canaima. V tomto případě uvidí klienti vodopád Salto Angel z ultralehkého letadla. Prosíme, vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové boty (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!). Užitečný bude také repelent proti hmyzu!ProgramNa úpatí Salto Angel • Panamský průplav • indiáni kmene Embera Drua • koloniální Cartagena • želvy na Růžencových ostrovech (Islas del Rosario) • dinosauři El Fosil • městečko Zorro - Villa de Leyva

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě. Odlet do Bogoty s mezipřistáním v Paříži. Přílet do Bogoty v odpoledních hodinách, ubytování v hotelu, večeře, přenocování.

Den 2
Po snídani prohlídka města Bogota. Začneme na Náměstí Bolivar v centru starého města. Dále uvidíme Kapitol, katedrálu a Justiční palác. Přejezd do čtvrti La Candelaria, kde najdeme krásně barevné jednopatrové domy, umělecky kované brány, dřevěné vyřezávané balkóny. Procházku po La Candelaria zakončíme návštěvou typické kolumbijské kavárny. V Bogotě se nachází několik univerzit, knihoven, divadel a zajímavých muzeí (jedno z nich navštívíme). Známé Museo del Oro (Muzeum zlata) má pravděpodobně nejbohatší sbírku výrobků ze zlata a zlatých šperků (přes 35 000 exponátů) z dob předkolumbovské Ameriky. Právě zde, v oblasti dnešní Kolumbie dobyvatelé vytrvale hledali své El Dorado. Prohlídku města zakončíme výjezdem na vrch Monserrate, odkud je výhled na panorama města. Odpoledne odjezd do Villa de Leyva, ubytování v hotelu, večerní procházka po městečku (velmi bezpečné místo), večeře, přenocování. (Trasa asi 180 km).

Den 3
Po snídani prohlídka Villa de Leyva. Městečko je položeno vysoko v Andách a založeno bylo Španěly v roce 1572. Je to architektonická perla Jižní Ameriky. Projdeme se po hlavním náměstí, z nějž vychází malé uličky směrem k horám. Uvidíme zde nízké domky s typickými vyřezávanými balkóny, dlážděné náměstí a malé obchůdky s regionálními výrobky. Tady plyne čas volněji. Natáčel se zde film "Legenda o Zorrovi" s Antonio Banderasem v hlavní roli. Odpoledne přejezd do městečka Tunja. Uvidíme impozantní, nejzachovalejší barokní kostely v Kolumbii. Transfer na letiště, večer přelet do Cartageny v Kolumbii, přejezd do hotelu, krátký odpočinek. Večeře a přenocování v Cartageně. (Trasa asi 180 km).

Den 4
Po snídani prohlídka města. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. El Centro a San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech známého spisovatele G.G.Marqueza, který tady má svůj dům. Navštívíme staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Pozdě odpoledne přeprava na ostrov Bar, ubytování v hotelu s All Inclusive, přenocování. (Trasa asi 70 km).

Den 5
Po snídani odpočinek na ostrově Bar, koupání v moři, opalování, potápění (korálové útesy). Pro zájemce možnost využít fakultativní výlet na blízké ostrovy Rosario (krásné korálové pláže s bílým pískem, želvy, zajímavé akvárium).

Den 6
Po snídani transfer na letiště v Cartageně, přelet do Panamy. Prohlídka starého města Panama - Panama Vieja (na seznamu UNESCO). Panama je charakteristická úzkými uličkami, nízkými budovami a šlechtickými sídly kontrastujícími s mrakodrapy v centru města. Procházka městem, během které uvidíme Prezidentský palác a Katedrálu San Jose. Následně přejezd na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama města. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 70 km).

Den 7
Po snídani expedice do Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitým místem spojujícím Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je asi 1400 lodí. Panamský průplav má 3 zdymadla: Gatun, Pedro Miguel i Miraflores a je dlouhý 81 km. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení přeplouvají ohromné lodě. Panamský průplav je součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky, jezera, atd. Např. J. Alajuela je přírodní vodní nádrž, která reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Oblast Charges obývají indiáni kmene Embera Drua - navštívíme jejich vesnici. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 8
Po snídani přelet letadlem do Puerto Ordaz s mezipřistáním v Caracasu. Puerto Ordaz leží u soutoku dvou řek Caroni a Orinoko, což v kombinaci s nedalekým San Felix vytváří větší metropoli: Ciudad Guayana. Po příletu ubytování v hotelu Venetur na území Národního parku La Llovizna, čas na odpočinek nebo možnost využití fakultativního výletu do blízkého přírodního parku Cachamay (cena cca 60 USD), kde poplujeme lodí po řece Caroni a budeme pozorovat obří balvany vyčnívající z vody, vodní kaskády, důstojné bílé a šedé volavky, kormorány a ptáky cari-cari, kteří loví hady. Poté se vydáme do Parku La Llovizna, abychom si vychutnali koupel ve vodní mlze vodopádu La Llovizna. Ale skutečné koupání si vychutnáme na jedné z mnoha odlehlých pláží na řece Caroni. Následujícím bodem výletu bude místo soutoku dvou řek: Orinoko a Caroni. Uvidíme zajímavý přírodní úkaz, kdy obě řeky budou pokračovat spolu v jednom korytě, aniž by se jejich vody smíchaly dohromady. Během výletu se podávají chlazené nápoje a místní pivo. Večeře a přenocování. (Trasa asi 20 km).

Den 9
Po snídani transfer na letiště v Puerto Ordaz, krátký přelet do Národního parku Canaima.
Upozornění! Hlavní zavazadlo zůstane uloženo v hotelu. Vezměte si prosím s sebou příruční zavazadlo o hmotnosti max. 8 kg/os.
Vzrušující plavba loděmi (asi 3 hod.) po řece Carrao do resortu nacházejícího se přímo naproti nejvyššímu vodopádu na světě - Salto Angel (979 m n.m.). Řeka meandrující v dešťovém pralese odkrývá každou chvíli úžasné výhledy např. na Auyantepui, z které padá dolů slavný vodopád. Během cesty přestávka na oběd. Ubytování v zakrytých altánech na hamace (houpací síti). Koupelna a wc se nachází v areálu campu. Večeře připravená místními indiány. Přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 10
Po snídani výprava k vodopádu (trekking asi 2 hod.). Úžasný a dechberoucí zážitek nás čeká už od rána - nejdříve nás probudí šum padající vody, poté nádherný výhled z tohoto místa. Vodopád padá dolů z výšky téměř jednoho kilometru (979 m). Nahoře se zdá být jako úzká stružka, avšak dole dosahuje šíře až 150 m. Brzy odpoledne následuje přeprava loděmi do Waku Lodge, ubytování ve středisku u řeky s krásnými výhledy na vodopády El Sapo a El Hacha. Přestávka na oběd. Dále následuje setkání s papoušky ara a tukany, kteří tu žijí volně nebo jsou ochočení. Možnost fotografování, natáčení. Večeře a přenocování ve Waku Lodge.

Den 11
Po snídani krátká plavba kánoemi k vodopádům. Pro zájemce možnost přejít pod slavným vodopádem El Hacha - Sekera (s místním průvodcem). Zbytek dne je určen k odpočinku a opalování na tomto nádherném místě. Pro zájemce fakultativní výlety: k vodopádu Kavac (ultralehkým letadlem a pěšky) za cca 170 USD s přeletem nad vodopádem Salto Angel nebo pouze přelet ultralehkým letadlem nad Salto Angel za cca 50 USD. Odpoledne přelet do Caracasu (přes Puerto Ordaz). Ubytování v hotelu Ole Caribe nebo v podobném s bazénem. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Pokud to bude možné, bude následovat krátká prohlídka hlavního města Caracas (v závislosti na času odletu a aktuální situaci ve městě). Přejezd přes město, Národní Panteon, Náměstí Simona Bolivara - národního hrdiny, který osvobodil Venezuelu od vlády Španělů, Los Proceres. Transfer na letiště v Caracasu a návrat do Polska (přestup na jednom z evropských letišť). Přesné časy srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě.

Den 13
Přílet do Paříže. Odlet z Paříže s leteckou společností Air France a přílet do Varšavy - letiště Okęcie.

Upozornění k programu
- Hodiny odletů jsou orientační a mohou být změněny. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.