Fotoexpedice Kostarika 2017

*** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Bahía Drake, Cahuita, Corcovado, Costa Ballena, Guanacaste, Isla del Caňo, Limón, Punta Marenco, Quetzal, San José, Uvita
Ubytování Hotely, bungalovy
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 77 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis expedice
Jedinečná příležitost pro milovníky cestování a nadšence fotografování. Expedice se mohou účastnit profesionální fotografové i začátečníci. Expedice je určena dobrodružným povahám a cestovatelům, kteří nemají rádi příliš organizované skupiny. Velký důraz je kladen na soběstačnost, zalíbení v cestování a malá zavazadla. Skupinu povede zkušený umělecký fotograf MgA. Jiří Macht, který zná vše přes hledáček fotoaparátu a navíc má velký cit pro světlo, kompozici a estetiku. Budete mít jedinečnou možnost navštívit nejkrásnější místa Kostariky s profesionálním fotografem a pořídit si překrásné fotografie domorodých obyvatel, kostarických měst, nádherných pláží, vulkánů nebo tropické flóry a fauny. Jedinečná příležitost!

Co budete fotit a co se můžete naučit
Na vaší cestě budete mít možnost fotit tropickou přírodu s okouzlující faunou a flórou, kostarická města, krásná pohoří, vulkány, ohromující scenérie, nádherné pláže, křišťálově modré moře nebo kostarické obyvatele při běžném životě. Ti, kteří se stále zdokonalují, budou mít příležitost vyzkoušet si focení na slunci, při západu slunce, focení hladiny v pohybu, jak zachytit emoce lidí na ulici, apod. Budete si muset hrát s clonou a expozicí, porozumět více režimům vašich fotoaparátů tak, aby vám fotografování přinášelo jistotu dobrého záběru, překrásné fotografie a radost z focení. Jsme si jisti, že si z našeho zájezdu odvezete ty nejkrásnější možné fotografie a nově nabyté zkušenosti využijete na vašich dalších cestách.

MgA. Jiří Macht
Po úspěšném absolvování Střední výtvarné školy Václava Hollara byl přijat na FAMU, kterou absolvoval pod vedením profesora Vojtěchovského a docenta Rajsíka. Již za studií vydával fotografické publikace, především z cest (USA, Nepál, Tibet, Maroko, Austrálie, Tasmánie a Nový Zéland, Thajsko, Evropa), pracoval pro přední české reklamní agentury a zúčastnil se mnoha uměleckých přehlídek v České Republice i mimo ni. Dosud má za sebou 25 autorských výstav a jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Evropě, USA a Asii.
Více informací o fotografovi, který vás provede po Kubě naleznete na macht2.com.

Cena
Cena zájezdu je 77 200 Kč

Cena zahrnuje
- Ubytování ve 2*, 3*a 4* hotelech se snídaní ve dvojlůžkovém pokoji dle programu
- Stravování uvedené v programu
- Asistence profesionálního fotografa po celou dobu zájezdu
- Exkurze vypsané v programu v doprovodu místního průvodce
- Informační schůzka před odjezdem s fotografem
- Letenka v optimální knihovací třídě
- Transfery po celou dobu fotoexpedice

Cena nezahrnuje
- Turistická taxu 29 USD/osoba
- Cestovní pojištění
- Fakultativní služby a doporučení
- Spropitné a kapesné

Poznámky
CK Exotica Travel je pojištěná proti úpadku dle zákona.

*fotogalerie*

Program zájezdu

1. den hlavní město San José

Přílet do San José. Vyzvednutí zavazadel na mezinárodním letišti Juan Santamaría a přesun do hotelu ve městě. Ubytování bez stravy.

2. den San José a Karibské pobřeží - S

Snídaně, ráno zapůjčení minivanu, den začíná velmi brzy, s přesunem do Sarapiquí. Během cesty po trase přes národní park Braulio Cariilo si vychutnáte přírodní krajinu. Po příjezdu na Karibskou rovinu se zastavíte na rozlehlých polích s banánovými plantážemi a okrasnými rostlinami. Tento region je místem, kde se setkáte s černou populací Kostariky. Ubytování se snídaní ve 3*** hotelu na Karibském pobřeží.

3. den Národní park Cahuita - S

Snídaně, Národní park Cahuita se nachází jen pár metrů od hotelu. Parkem Vás provede místní průvodce. Stezky a pláže jsou zpočátku rozlehlé, pak se plní menšími řekami a zátokami, až se nakonec dostanete do oblasti plné kokosových palem. Zde je ideální místo pro fotografování a pozorování ptáků a opic. Studená voda Vás bude lákat k osvěžení po dlouhé procházce, ale pozor na krokodýly - jsou tu všude. Ubytování se snídaní ve 3*** hotelu.

4. den Cahuita - venkovská oblast Turrialba - S

Snídaně, dnes zamíříte do vnitrozemí, do venkovské oblasti Turrialba, která je známá aktivní vulkanickou činností a nádhernou krajinu. Pokud přijedete do hotelu v čas, lze fakultativně doporučit výjezd na vulkán Turiialba. Večer odpočinek v hotelu je situován 1300 metrů nad mořem, takže si vychutnáte svěží horský vzduch. Ubytování se snídaní

5. den návštěva domorodých obyvatel kmene Cabecar - S,O

Brzy po snídaní, odjezd na návštěvu domorodců kmente Cabecár, fotografování je možné pouze se souhlasem domorodců. Historii a kulturní zvyky obyvatel vám přiblíží místní průvodce. Do vesnice se dostanete zkrze les. Oběd bude servírován formou pikniku. Návrat do hotelu pozdě večer. Ubytování ve 3*** hotelu.

6. den vulkán Irazů a mlžné lesy San Gerardo - S, V

Brzy ráno snídaně, vaše nádherná vzrušující cesta pokračuje do jednoho z nejkrásnějších údolí na Kostarice směrem ke Cordillera Central s horami vysokými přes 3000 metrů. Předtím ale navštívíte úžasný kráter Irazů, kdepořádíte pár nádherných fotografií. Přestože se vulkán nachází ve značných výškách, stále zde rostou stromy a keře. Poté pojedete přes vysoké hory, občas zahalené do mraků, občas s nádhernými vyhlídkami do hlubokých údolí. Ubytování na kouzelném místě obklopeném mlžným lesem ve výšce 2300 metrů, ubytování ve 3*** hotelu a večeře na místě. Zde může teplota klesnout i k 10°C, svetry sebou.

7. den pozorování exotického Quetzala a Canopy - S, V

Časně ráno po snídani Vás vezme místní průvodce na procházku do lesa, za hledáním vzácného Quetzala. Během túry přes mlžné lesy můžete pozorovat rostliny, bromélie a kapradiny mezi stromy. Odpoledne zkusíte jeden z národních zvyků (neříkejme sportů) canopy, kdy slaňováním z jedné plošiny na druhou budete moci zažít jedinečný adrenalinový zážitek. Tímto způsobem se donedávna Ticos (Kostaričané) přeměňovali z jednoho údolí do druhého. Ubytování ve 3* hotelu, večeře na místě.

8. den přejezd k Pacifiku k zátoce velryb - S

Snídaně, odjezd k pobřeží Pacifiku. Přijedete do malého ráje uvnitř tropického deštného pralesa, asi 5 km od pobřeží. Ubytování na tropický způsob v konformních stanech na dřevěné posadě s vlastní koupelnou. Budete se cítit blíže k přírodě.

9. den volný den v souladu s přírodou -S

Po snídani budete mí zcela volný den, Pro zpestření můžete využít jednu z fakultativních exkurzí: - exkurze na moře k pozorování delfínů a velryb - výlet kajaky mezi mangrovy - slaňování mezi vodopády Ubytování v tropických stanech s vlastní koupelnou.

10. den národního park Corcovado, fotografování mangrovů - S, V

Snídaně, brzy ráno se vydáte na cestu do Sierpe, kde se v restauraci Oleaje Sereno rozloučíte s Vaším řidičem. Tam Vás vyzvedne hotelová doprava z hotelu Punta Marenco, spolu s vaším osobním průvodcem. Před vyplutím na otevřené moře, poplujete přes nejrozsáhlejší porosty mangrovů ve Střední Americe. Tady určitě pořídíte jedny z nejlepších fotografií z celé cesty! Příchodem k malé zátoce se ocitnete jen kousek od hotelu, který se nachází na kopci s úchvatným výhledem. Ubytování s plnou penzí opět v tropických stanech s podsadou. Díky otevřeným stěnám Vás ráno na focení budou budit tukáni, sovy a opice.

11. den Národní park Corcovado - S,O,V

Snídaně, tento den se můžete těšit na trek v národním parku Corcovado, často nazývaného nejpřírodnějším místem světa, obsahujících 13 ekosystémů z hlavní úrovně. Nejprve připlujete lodí ke vstupu do národního parku San Pedrillo a vydáte se hlouběji do džungle, kde budete obklopení nezkrotnou divočinou. Váš místní průvodce, odborník na přírodu, vás přivede k zázraku obřích stromů, skrytých vodopádů, bohatých červených helikonů, zpěvu ptáků Ruiseñor a křiku opic. A když budete mít štěstí, uvidíte dvě největší kočky Kostariky - jaguára a ocelota nebo největšího savce ve Střední Americe – tapíra. Uprostřed aktivit si užijete oběd ve stylu pikniku, po kterém budete pokračovat ke krásnému vodopádu. Do hotelu se dostanete pozdě odpoledne. Večeře v hotelu, ubytování v hotelu.

12. den výlet lodí na ostrov Caňo - S,O,V

Snídaně, dnes nastoupíte na loď a přesunete se na překrásný ostrov Isla del Caňo v pacifickém oceánu, 15 km od pobřeží. Přírodní rezervace Isla el Caňo byla založena v roce 1978 a skládá se z 300 hektarů pozemní části a 5800 hektarů mořské části. Ostrov Caňo je porytý tropickým deštným pralesem a je domovem více než 158 druhů rostlin, 30 druhů pozemských ptáků a nespočtu vodních ptáků. Obrovskou rozmanitost mořského života lze objevit v průzračných vodách a korálových útesech podél ostrova. V této původní neobydlené oblasti nastane snad nejzapomenutelnější setkání. Budete mít možnost fakultativně se podívat do starověkých hrobek ve vnitrozemí ostrova. V předkolumbovských dobách byl ostrov používán domorodci Bruncas jako hřbitov. Čistá voda a korálové útesy kolem ostrova jsou nejlepším místem pro šnorchlování na Kostarice. Oběd formou pikniku bude servírovaný na brilantní pláži lemované kokosovými palmami. V odpoledních hodinách se vrátíte zpět do hotelu. Večeře v hotelu.

13. den návrat do San José -S

Snídaně, návrat lodí zpět do Sierpe přes mangrovy, kde na vás bude čekat řidič. Návrat zpět do San José. Zde se rozloučíte se svým řidičem a užijete si večer/noc v luxusním 4**** hotelu s bazénem a krásným výhledem na západní část Central Valley.

14. den odlet do Evropy

Snídaně, v závislosti na času Vašeho odletu, Vás řidič vyzvedne v hotelu a odveze na mezinárodní letiště Juan Santamaría, odkud se vracíte zpátky domů.

15. den Návrat do Evropy

Konec programu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.