Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická moza

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Střední Amerika - Karibik, Kostarika
Název ubytování Ubytování Kostarika
Typ ubytování Kombinované
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 69 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceKOSTARIKA - perla Střední AmerikyKostarika je v porovnání s jinými státy Střední a Latinské Ameriky někdy opomíjená, avšak každý cestovatel po její návštěvě mluví jen v superlativech. Když ji jednou objevíte, nepřestane vás překvapovat. Má velké přírodní bohatství, které pečlivě chrání v mnoha národních parcích. Tyto byly mnohokrát zachycené v dokumentárních filmech – ale vidět je ve skutečnosti je neporovnatelně silnější zážitek.V Kostarice zažijete milou atmosféru, kde se mísí konzervatizmus převážně katolické země se srdečnými povahami svých obyvatel. A nakonec Kostarika je známá svojí bezpečností - divoké turbulence drogových mafií či hospodářských kolapsů zůstávají za hranicemi této malé země.Kostarika často nese také označení banánová republika. Není to hanlivé označení chudého rozvojového státu, ale jednoduše pojmenování země, která patří k největším vývozcům banánů na světě. Další zajímavostí Kostariky je, že nemá jako jeden z mála států na světě žádnou stálou armádu. Vydejte se do této země, nazývané perla Střední Ameriky a poznávejte její další krásy. Určitě nebudete litovat.

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do SAN JOSÉ, překrásně položeného města uprostřed Centrálního údolí, které je obklopeno ze všech stran horami s vulkány. V případě dostatku času procházka úzkými uličkami s hlučnými pouličními prodavači nebo tzv. comída típica „večeře“ v oblasti El Pueblo proslulé koloniálním stylem a bary s latinskoamerickou hudbou.

2. den:

poznávání typických kostarických vulkánů započneme tím nejlépe přístupným, kterým je VOLCÁN POÁS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku. Dnes se pohodlně vyvezeme téměř až k hlavnímu kráteru vyplněnému tyrkysovou vodou, z níž vystupují siřičité plyny. Za doprovodu kolibříků se projdeme krajinou horského mlžného lesa posetou fumaroly a kapradinami až k laguně Botos obehnané broméliemi. Zpáteční cesta se vine podél kávových plantáží oblasti HEREDIA a je tedy nutností absolvovat jednu z tzv. coffee tours, jejíž součástí je i ochutnávka vynikající čokolády.

3. den:

ranní výstup na vulkán BARVA (2 906 m, cca 5 hod. cesta tam i zpět) s panoramatickými výhledy do údolí a na sousední sopku Irazú, kolem poledne návštěva panenského tropického pralesa v NP BRAULIO CARRILLO s kaňony a vodopády, jehož typickými obyvateli jsou tukani, jaguáři, oceloti a další.

4. den:

plavba lodičkou vodními kanály mezi mangrovovými porosty NP TORTUGUERO až do stejnojmenné vesničky izolovaného národního parku proslulého jako hnízdiště karety obrovské. Park je domovem krokodýlů, ary zelené, 160 druhů savců nebo také kapustňáka. Prozkoumáme místní pláž, stezku Sendero Natural a vesnici, která připomíná bujnou tropickou zahradu, budeme obdivovat vysoké palmy sklánějící se nad dřevěnými domky a ochutnáme tradiční karibskou kuchyni v čele s čerstvými rybami.

5. den:

přejezd k nejkrásnějším plážím Karibiku, do oblasti PUERTO VIEJO zahalené tajemnem afro-karibských osadníků. Po cestě zastávka u mořské rezervace NP CAHUITA - procházka po stezce lemující pobřeží až k pláži PLAYA VARGA, kde se vykoupeme. Po cestě je možné spatřit lenochody a nosály.

6. den:

volný den, možnost odpočinku na plážích Playa Chiquita nebo Playa Negra, šnorchlování na Punta Uva, zapůjčení kola a projížďky podél moře do vesnice MANZANILLO s pozorováním opic a motýlů. Pro ty aktivnější se nabízí procházka k Punda Mona (Opičí bod) skrz rezervaci GANDOCA MANZANILLO s rozsáhlým korálovým útesem, který vyniká podmořským životem. Večer pozorování západu slunce za zvuku reggae hudby, ochutnávka banánového chleba nebo papajového džusu.

7. - 10. den:

přejezd do PANAMY a vodním taxi na nejkrásnější ostrovy Panamy - BOCAS DEL TORO, tzv. Galapágy21. století. Následujících pár dnů je určeno k lenošení na plážích, šnorchlování mezi barevnými rybkami a užívání si Karibiku. Kdo bude chtít, může se vydat na prozkoumání vesniček původního kmene Ngobe-Buglé, nebo může vodním taxíkem přeplouvat z ostrova na ostrov a pozorovat delfíny atd. Poslední den přeletíme zpět do San José.

11. den:

přejezd do vedlejšího údolí s malebnou vesničkou OROSÍ, kterou zdobí nejstarší křesťanská památka v Kostarice, kostel Iglesia de San José Orosí, dále pokračujeme do vedlejšího nejvlhčího NP TAPANTÍ, který je přímo přecpaný savci, velmi často tu narazíte na tapíra a díky vysoké vlhkosti i na vzácné žáby. Budeme míjet jezero LAGO DE CACHÍ a doputujeme k nejvyšší kostarické sopce, do NP VOLCAN IRAZÚ (3 432 m), vyjedeme na vrchol, kde se projdeme kolem hlubokého kráteru (občas mezi dunami šedivého popela), odkud je za jasných dní vidět až na pobřeží Karibiku i Pacifiku.

12. den:

kolem sopky TURRIALBA (3 340 m) projedeme k nejvýznamnějšímu archeologickému nalezišti v Kostarice GUAYABO (stavby z období 300 - 700 let n. l.) s podzemními akvadukty. Vrátíme se zpět do SAN JOSÉ, kde dokončíme prohlídku města. Navštívíme obrovské tržiště Mercado Central nebo uvidíme nejelegantnější budovu ve městě Teatro Nacional.

13. den:

přijíždíme do oblasti prastarého mlžného horského lesa MONTEVERDE, do ráje ornitologů (početná skupina vzácných ptáků kvesalů). Zažijeme neopakovatelnou lehkou túru po stezce Sendero el Puente, jejíž část tvoří 100 m visutý most v korunách stromů, dojdeme k vodopádu San Luis. Pro zájemce se nabízí tajuplná noční exkurze, při které můžete pozorovat sklípkany, netopýry či tukany (cca 20 USD).

14. den:

volný den přímo v džungli, v turisticky méně navštěvované rezervaci SANTA ELENA můžete navštívit Zahradu orchidejí se 450 druhy včetně těch nejmenších na světě, Serpentario, což je chráněná stanice s množstvím hadů nebo Motýlí zahradu s mravenčí kolonií.

15. den:

přejezd přes městečko Tilarán a podél jezera Arenal do vesnice LA FORTUNA přímo pod majestátným vulkánem ARENAL (1 633 m), který je nejaktivnější na západní polokouli. Vydáme se na lehkou túru k 70 m vysokým vodopádům LA CATARATA DE LA FORTUNA, ve kterých se vykoupeme, a dále půjdeme směrem k jezeru CERRO CHATO.

16. den:

při cestě do posledního kostarického národního parku RINCÓN DE LA VIEJA se ještě zastavíme na vyhlídce Arenal 1968 s úchvatnými výhledy na samotný vulkán (1 916 m). NP RINCÓN DE LA VIEJA nás překvapí suchou krajinou savan s vřícími bahenními jezírky a mini vulkány. Jelikož se nacházíme v oblasti činné sopky, není náhodou, že tu můžeme vidět časté lávové proudy. Při našich procházkách se setkáme národní kostarickou květinou - purpurovou orchidejí.

17. den:

přejezd do NIKARAGUY, do kdysi ospalého rybářského městečka SAN JUAN DEL SUR, které je dnes oblíbeným prázdninovým letoviskem. Leží v bujném údolí řeky, která protéká městem až na pláž tvořenou tmavým pískem, uzavřenou mezi dvěma útesy, s úchvatnými západy slunce.

18. den:

dnešní den navštívíme koloniální perlu střední Ameriky - město GRANADA, které je nejstarší v celé Střední Americe. Projdeme se po Calle de Calzada zdobené fasádami prastarých granadských domů, objevíme kouzlo starobylého kláštera Convento de San Francisco s vzácnými petroglyfy a dojdeme až na nábřeží obřího Nikaragujského jezera. K večeru vyrazíme po cestě kolem nepřehlédnutelného kuželu sopky Masaya do hlavního města MANAGUY.

19. - 20. den:

odlet zpět do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.