Kostarika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 60 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tropické národní parky, činné sopky a nádherné pláže Karibiku (Střední Amerika)

Popis stravování

Z vlastních zásob.

Popis ubytování

V hostelech a penzionech.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Výjezd na vrchol činné sopky Poás (2 708 m) - pohled na dýmající kráter zatopený vodou a procházka okolní vulkanickou krajinou, zahrady a vodopády La Paz Waterfall Gardens s kolibříky, motýly a exotickými ptáky. Přejezd do NP Arenal.

3. den

Národní park Arenal - výhled na aktivní vulkán Arenal (1 633 m), který je jedním ze symbolů Kostariky. Koupání v přírodních horkých pramenech a možnost raftingu na divoké řece.

4. den

Plavba přes největší jezero Kostariky Lago Arenal a přesun do horské oblasti Monteverde.

5. den

Přírodní rezervace Monteverde - túry horským mlžným pralesem se stromy porostlými mechy, lišejníky, liánami a broméliemi, pozorování kolibříků. Večer volitelně možnost vycházky nočním lesem s průvodcem nebo návštěvy netopýří zoo.

6. den

Pěší turistika s pozorováním bohaté flóry a fauny v přírodní rezervaci Santa Elena. Fakultativně vycházka po visutých lávkách vedoucích mezi korunami stromů (tzv. canopy tour) nebo adrenalinový tarzaning, návštěva kávovníkové plantáže. Přejezd do Liberia.

7. den

NP Rincon de la Vieja – túry vulkanickou krajinou uprostřed tropického lesa s bublajícími bahenními sopkami a sirnými prameny (při troše štěstí lze v parku vidět tapíra, lenochoda, opice či ocelota).

8. den

Národní park Rincon de la Vieja - vodopády, koupání v termálních pramenech. Přejezd do Quepos.

9. den

Oblast tichomořského pobřeží - NP Manuel Antonio, výšlap podél úžasných pláží obklopených tropickým pralesem, pozorování opic, nosálů, lenochodů, mývalů, leguánů a dalších zvířat.

10. den

NP Carara - túra tropickým pralesem, kde jsou k vidění mj. krokodýli, papoušci a jiné druhy tropických ptáků. Přejezd do Limón.

11. den

Oblast karibského pobřeží NP Cahuita - korálové útesy, mangrovové porosty, pláže, možnost šnorchlování.

12. den

NP Tortuguero - lodní výlet po vodních kanálech obklopených mangrovy a tropickým pralesem, při kterém můžeme spatřit mj. krokodýly, opice či lenochody. Nocleh v pralesní vesničce Tortuguero.

13. den

Celodenní relaxace na písečné pláži v Tortugueru. Možnost ranního výletu na kánoích do národního parku s pozorováním exotické fauny.

14. den

Dopoledne odpočinek na pláži, kolem poledne návrat do civilizace a přejezd do Alajuely.

15. den

Vulkán Irazú (3 432 m) - vyhlídka do kráteru nejvyšší činné sopky Kostariky, lávová poušť. Přejezd na letiště a odlet zpět do ČR

16. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.