Kostarika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 58 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tropické národní parky, činné sopky a nádherné pláže Karibiku (Střední Amerika)

Popis stravování

Z vlastních zásob.

Popis ubytování

V hostelech a penzionech.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Výjezd na vrchol činné sopky Poás (2 708 m) - pohled na dýmající kráter zatopený vodou a procházka okolní vulkanickou krajinou, zahrady a vodopády La Paz Waterfall Gardens s kolibříky, motýly a exotickými ptáky. Přejezd do NP Arenal.

3. den

Národní park Arenal - výhled na aktivní vulkán Arenal (1 633 m), který je jedním ze symbolů Kostariky. Koupání v přírodních horkých pramenech a možnost raftingu na divoké řece.

4. den

Plavba přes největší jezero Kostariky Lago Arenal a přesun do horské oblasti Monteverde.

5. den

Pěší turistika s pozorováním bohaté flóry a fauny v přírodní rezervaci Santa Elena. Fakultativně vycházka po visutých lávkách vedoucích mezi korunami stromů (tzv. canopy tour) nebo adrenalinový tarzaning.

6. den

Přírodní rezervace Monteverde - túry horským mlžným pralesem se stromy porostlými mechy, lišejníky, liánami a broméliemi, pozorování kolibříků. Přejezd do Liberia.

7. den

NP Rincon de la Vieja – túry vulkanickou krajinou uprostřed tropického lesa s bublajícími bahenními sopkami a sirnými prameny (při troše štěstí lze v parku vidět tapíra, lenochoda, opice či ocelota). Pro zájemce výstup na sopku s výhledem na Lago Nicaragua.

8. den

Národní park Rincon de la Vieja - vodopády, koupání v termálních pramenech. Přejezd do Quepos.

9. den

Oblast tichomořského pobřeží - NP Manuel Antonio, výšlap podél úžasných pláží obklopených tropickým pralesem, pozorování opic, nosálů, lenochodů, mývalů, leguánů a dalších zvířat.

10. den

NP Carara - túra tropickým pralesem, kde jsou k vidění mj. krokodýli, papoušci a jiné druhy tropických ptáků. Přejezd do Limón.

11. den

Oblast karibského pobřeží NP Cahuita - korálové útesy, mangrovové porosty, pláže, možnost šnorchlování.

12. den

NP Tortuguero - lodní výlet po vodních kanálech obklopených mangrovy a tropickým pralesem, při kterém můžeme spatřit mj. krokodýly, opice či lenochody. Nocleh v pralesní vesničce Tortuguero.

13. den

Celodenní relaxace na písečné pláži v Tortugueru. Možnost ranního výletu na kánoích do národního parku s pozorováním exotické fauny.

14. den

Dopoledne odpočinek na pláži, kolem poledne návrat do civilizace a přejezd do San José.

15. den

Vulkán Irazú (3 432 m) - vyhlídka do kráteru nejvyšší činné sopky Kostariky, lávová poušť. Hlavní město San José de Costa Rica.

16. den

Odlet z kostarické metropole zpět do ČR.

17. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.