Středoamerický ráj (Kostarika a Panama)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Panama
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 96 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

SAN JOSE – VULKÁN POAS – NP TORTUGUERO – SARCHÍ – VULKÁN ARENAL – JESKYNĚ VENADO – HORKÉ PRAMENY TABACÓN – MONTEVERDE – CARARA – MANUEL ANTONIO – PANAMA CITY – PLAVBA PANAMSKÝM PRŮPLAVEM

Dvě nejrozvinutější země střední Ameriky oplývají množstvím přírodních atrakcí. Nabídneme Vám to nejlepší, co lze vidět během dvou týdnů. Obdivujte přírodu nejen pohledem vleže z pláže, ale také nad pralesem ze závěsných lávek v Monteverde. Zažijete osvěžující koupel v termálech pod Arenalem a odpočinete si na plážích v Manuel Antonio. Návštěva Kostariky by nebyla kompletní bez NP Tortuguero. Vaši cestu završí plavba panamským průplavem a prohlídka Panama City.


Minimum osob: 8

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Přílet do San José. Transfer do hotelu a odpočinek.

3. den

Tento den začneme návštěvou dalšího aktivního vulkánu Poas. Kráter se svojí šířkou 1,5 km patří mezi největší na světě. Typickým znakem vulkánu jsou gejzírová jezera smaragdové barvy. Stezky napříč parkem nabízejí možnost bližšího poznání této rezervace. Odpoledne prohlídka centra města, během které uvidíte významná kulturní a historická místa tohoto města. Národní divadlo, Národní muzem, Muzeum zlata, místní trh a další místa.

4. den

Ráno odjezd ze San José do nejvýznamnější přírodní rezervace Kostariky – NP Tortuguero. Po cestě je možné vidět banánové plantáže. Pobřežní přírodní rezervace Tortuguero se nachází na karibském pobřeží a je vyhlášeným místem rozmnožování mořských želv. Po obědě prohlídka vesnice Tortuguero. Večeře.

5. den

V ranních hodinách se vydáme na procházku na prozkoumání probouzející se přírody. Návrat na snídani. Poté se vydáme na několika hodinovou projížďku po kanálech, kde je možné pozorovat místní faunu a floru. Po obědě můžete navštívit místní pláže Karibiku, které však nejsou příliš vhodné ke koupání. Na krásné pláže je potřeba si ještě pár dní počkat.

6. den

Ráno poslední výlet po kanálech a poté transfer do San José. Volný večer. Nocleh.

7. den

Ráno vyrazíme do městečka Grecía, kde uvidíme místní unikátní plechový kostel. Na závěr nás čeká návštěva tradiční výroby dřevěných volských povozů ve vesnici Sarchí.

8. den

V ranních hodinách se vydáme do nitra vápencových jeskyní Venado, které se formovaly před miliony let. Podnikneme dobrodružný průzkum podzemních chodeb a tunelů. Odpoledne se vydáme na úpatí vulkánu Arenal a projdeme se po lávových polích. Navečer si odpočineme v horkých pramenech Tabacon. Přírodní bazénky a vodopády vám poskytnou zasloužený odpočinek.

9. den

Ráno vyrazíme podél jezera Arenal směrem k přírodní rezervaci Monteverde. V tropickém pralese žije více než 400 druhů ptáků, 490 druhů motýlů a nepřeberné množství savců a více než 2500 druhů rostlin. Celá rezervace je protkaná stezkami, umožňující pozorování života v deštném pralese. Po setmění podnikneme procházku pralesem.

10. den

Ráno vyrazíme na procházku pralesem po závěsných mostech, které umožňují pozorovat život v horních korunách pralesa. Fakultativně možnost adrenalinový jízdy na závěsných lanech nad pralesem. Odpoledne návštěva zahrady kolibříků a kávové farmy. Zajímavý výklad o produkci kávy, kakaa a cukrové třtiny.

11. den

Ráno vyrazíme směrem k pacifickému pobřeží. Kolem poledne zastávka ve městečku Jacó. Na mostu přes řeku Tarcoles uvidíte desítky krokodýlů, žijících v řece. Poté navštívíme přírodní rezervaci Carara, kde je možné spatřit papoušky ara. Transfer do NP Manuel Antonio.

12. den

Brzy ráno se vydáme do nejmenšího národního parku Kostariky – Manuel Antonio, který tvoří nádherné pláže, skály a tropický prales. Je zde zastoupena bohatá fauna i flóra. Ideální místo pro odpočinek a koupání.

13. den

Ráno se vydáme směrem na jih k panamským hranicím. Po cestě se zastavíme ve vesnici Palmar Norte, kde byly objeveny velké kamenné koule. Po překročení hranice odlet z města David do Panama City. Transfer do hotelu. Nocleh.

14. den

Transfer na letiště a odlet do Panama City. Po příletu transfer do hotelu a následuje prohlídka centra města. Prohlédneme si historické centrum nazývané „Casco Antiguo“ a také moderní část města, kam je soustředěno obchodní centrum města. Odpoledne nás čeká Panamský průplav. Nejvýznamnější stavba Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14.000 nákladních lodí. Navštívíme muzeum, kde se seznámíme s historií i současností této stavby a nakonec navštívíme plavební komoru Miraflores. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme loď proplouvat komorou.

15. den

Brzy ráno se vydáme na jedinečnou plavbu Panamským kanálem. Na palubě výletní lodi uvidíme, jak loď proplouvá plavební komorou Miraflores Locks. Ta se naplní sladkou vodou z jezera Pedro Miguels a loď se zvedne o 26 metrů. Během plavby po Gatun Lake budete moci pozorovat přírodní scenérie kolem kanálu. Součástí plavby je bufetový oběd. Navečer transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.