Velký okruh Kostarikou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kostarika, Cartago
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 96 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

San Jose – NP Tortuguero – Cerro Chato – vulkán Arenal – Baldi – vulkán Poás – SP La Paz – NP Manuel Antonio – pláže Pacifiku

Minimální počet osob: 8

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem do USA.

Program zájezdu

1. den

SAN JOSE* Odlet z Prahy do San Jose. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den

SAN JOSE* Dopoledne Vás čeká okružní prohlídka San Jose, během které kromě shlédnutých pamětihodností, městských parků a Muzea zlata předkolumbovských kultur poznáte, že na ulicích je bezpečno a místní lidé jsou přátelští a přívětiví. Odpoledne je vyhrazeno Vaší relaxaci a aklimatizaci u hotelového bazénu.

3. den

VULKÁN POÁS, LA PAZ GARDENS* Časně odjezd do národního parku Poás. Shlédnete vrcholový kráter sopky s jezerem vařícího se bahna, projdete trail horským deštným pralesem. Po krátkém přejezdu Vás čeká návštěva soukromé rezervace La Paz. Tento park je situován v hlubokém údolí s tropickým pralesem, vodopády a jedinečnými sceneriemi. Vše je doplněno motýlí farmou, průchozí voliérou s tropickými ptáky, expozicí plazů a tropických šelem. Budete také moci krmit kolibříky nektarem ve volné přírodě... V ceně je zahrnutý oběd formou bufetu. Návrat do hotelu v podvečer.

4. den

NP TORTUGUERO* Celodenní výlet do národního parku Tortuguero – domova obřích želv. První zastávkou je banánová plantáž, kde budete seznámeni s pěstováním a způsobem sklizně těchto plodů. Po příjezdu do blízkosti parku přesednete na loď a absolvujete výlet spletí říčních ramen karibského lužního pralesa. Během návštěvy městečka Tortuguero budete mít možnost se setkat s místními domorodými obyvateli. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.

5. den

VULKÁN ARENAL,TERMÁLNÍ LÁZNĚ TABACON* Ráno odjezd do oblasti vulkánu Arenal. Cestou budete obdivovat neuvěřitelnou pestrost rostlin a květů mlžného pralesa vnitrozemí Kostariky. Po příjezdu a ubytování v blízkosti nejčinnějšího vulkánu Kostariky následuje průjezd pralesy v těsném sousedství a pozorování nosálů, několika druhů opic, pestrých ptáků… Po návštěvě jezera Arenal Vás čeká návštěva horkých pramenů a lázní Tabacon, kde Vás čeká několikahodinová rajská pohoda – ponořeni v některém z horkých minerálních potoků uprostřed tropického pralesa budete až do soumraku sledovat hejna papoušků a tukanů nad hlavou, a naslouchat občasnému hřmění nedalekého vulkánu…

6. den

ARENAL ( CAŇO NEGRO )* Celodenní volno v tropickém prostředí hotelové zahrady s jedinečnou kulisou vulkánu!! Celodenní relaxace u bazénu, či možnost fakultativního výletu do Caňo Negro – rezervace na hranici s Nicaraguou s lodním výletem za flórou a faunou lužního pralesa

7. den

NP CARARA, QUEPOS* Dnešním cílem je městečko Quepos ležící na pobřeží Pacifiku.Nejprve však navštívíme tropický národní park Carara, kde se během vycházky po trailu do pralesa pokusíme zahlédnout zdejšího nejvyhledávanějšího opeřence - rudého papouška druhu Scarlet Macaw. Kromě těchto ptáků zde ve větvích pralesa žije několik set ptačích druhů, jejichž pozorování propadne každý...Po příjezdu do hotelu volno k prohlídce centra Queposu či relaxaci u hotelového bazénu.

8. den

NP MANUEL ANTONIO* Celodenní výlet do NP Manuel Antonio.Kromě trailu do přímořského pralesa s dalším pozorováním zvířat a ptáků očekávejte perfektní koupání na krásné mořské pláži.Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

9. den

PUNTA LEONA RESORT* Čekájí vás dva pobytové dny plných slunce, koupání v moři či hotelových bazénech,a samozřejmě také pozorování opic, ptáků a pralesních živočichů ve Vašem okolí. Na místě Vám také nabídneme několik možných výletů a aktivit pro zpestření Vašeho pobytu.

10. den

NP CARARA, RIO TARCOLES* Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenou plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti... Po návratu z plavby vysadíme a ubytujeme účastníky fakultativního prodloužení zájezdu v tropickém resortu Punta Leona na březích Pacifiku, a v podvečer dorazíme do hotelu v San José.

11. den

SAN JOSE* Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy Váš krásný zájezd ukončí.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.