A to nejlepší z Kuby s pobytem na Varaderu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Severní Amerika, Kuba
Název ubytování A to nejlepší z Kuby s pobytem na Varaderu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 57 810 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Tipy pro správnou volbu•příroda, památky•historie i koupání•přímé lety z Prahy

Popis lokality ubytování

Popis destinaceLenošení na bělostných plážích se sklenkou daiquiri a doutníkem v ruce a la Hemingway. Temperament krásných mulatek vlnících se v rytmu rumby a salsy. Projížďka uličkami staré koloniální Havany nostalgickým automobilem z 50. let minulého století nebo výlet do chladivého stínu horských věčně zelených lesů pohoří Sierra Maestra. To vše jsou neodmyslitelné atributy pobytu v tomto subtropickém ráji, který je právem označován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Karibském moři. V posledních letech je ostrov stále více vyhledáván rekreanty z celého světa především díky překrásným plážím s bělostným pískem, na kterých vyrostla moderní prázdninová střediska s luxusními hotely a dokonalými službami, které kontrastují s poklidným rytmem každodenního života. Poučné je nepochybně i nahlédnutí do kubánské současnosti za branami hotelových areálů. Subtropické teplé a vlhké podnebí s optimálními podmínkami pro pobyt na pláži i výlety od listopadu do května. Později je více deště a horka. Východ a jih ostrova je o poznání teplejší a vlhčí. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.Země a její lidéNejvětší a nejlidnatější ostrov Karibiku leží pouhých 190 km jižně od břehů Floridy. Táhne se od západu na východ v délce 1250 km. Zejména severní břehy ostrova omývané vlnami Atlantického oceánu prosluly nejkrásnějšími plážemi Karibiku. Pobřežní nížiny a pláně typické svými plantážemi cukrové třtiny a kávy střídají četná hlubokými lesy porostlá pohoří. Na své první plavbě Kubu objevil Kryštof Kolumbus v roce 1492 a našel zde domorodé indiány, které Evropané v krátké době vyhubili. Kolonisté začali přivážet černé otroky k práci na plantážích. Španělskou nadvládu svrhla v r. 1898 severoamerická intervence. V r. 1959 povstání vedené Fidelem Castrem vyústilo v komunistickou revoluci. Po rozpadu socialistické soustavy se Kuba bez její ekonomické podpory ocitla ve vleklé ekonomické krizi. Kubánci jsou rasově smíšení, 51 % je mulatů, 37 % bílých a 11 % černých obyvatel.Tipy pro správnou volbu✱ nejkrásnější karibský ostrov
✱ jedny z nejkrásnějších pláží na světě
✱ rozmanitá nabídka výletů po ostrově
✱ poučné nahlédnutí do kubánské současnostiČedok PLUS✱ přímé lety Praha - Varadero
✱ česky hovořící delegát na Varaderu
✱ Business Class při přímých letech
✱ doprava na letiště Praha-Ruzyně zdarma*
✱ možnost VIP salónků na letišti
* K vybraným odletům při včasné rezervaciZákladní informaceOficiální název: Kubánská republika Politický systém: socialistická republika
Rozloha: 115 000 km2 Počet obyvatel: 11 milionů
Hlavní město: Havana Úřední jazyk: španělština
Dorozumění: španělsky, v turistických centrech rovněž anglicky
Náboženství: ateizmus, katolické, afro americká náboženství
Místní měna: kubánské peso (CUP) určené pouze pro místní obyvatelstvo; cizincům je určena speciální cizinecká měna – konvertibilní peso (CUC) (1 EUR cca 1,25 CUC)
Peníze s sebou: EUR, platby úvěrovými kartami velmi omezené, bankomaty nejsou k dispozici
Místní čas: SEČ - 6 hodin
Elektřina: 110 V i 220 V
Vstupní formality: cestovní pas a vstupní turistická karta, kterou zajistíme předem i v den odletu
Místní doprava: na delší vzdálenosti letecky nebo autobusy, v pobytových místech taxi nebo tzv. „taxi-kola“. Osobních automobilů je na Kubě ve srovnání s Evropou málo, pronájem aut je možný.
Očkování a lékař: povinné očkování není předepsáno, někdy se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě. Velké hotely a turistická centra mají vlastní lékaře či zdravotníky, rovněž lékárny jsou dobře zásobené. Lékařská péče je na dobré úrovni. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSportovní aktivity
Většina hotelů na Varaderu nabízí široké možnosti sportovních aktivit, mezi které patří zejména všechny druhy nemotorových vodních sportů jako plachetnice, katamarány, kajaky a windsurfing. K dispozici je většinou plážový volejbal, kulečník, tenisové kurty, stolní tenis, zahradní šachy. Krásné golfové hřiště s 18 jamkami umístěné podél moře je snadno dostupné z každého hotelu na tomto poloostrově.

Potápění
Většina hotelů na ostrovech poskytuje dokonale vybavená sportovní centra se širokou nabídkou veškerých vodních sportů včetně šnorchlování. Na Varaderu je mezinárodní uznávané potápěčské centrum Barracuda, s velkou nabídkou potápěčských kursů pro začátečníky i pokročilé (pro pokročilé potápěče je potřeba mít s sebou veškeré doklady). Dlouhé pobřeží Kuby, krásná příroda a poloha u Karibského moře, mělká hloubka mořského dna, teplá voda, korálové útesy rozmanitých tvarů a barev, stovky druhů ryb, korýšů a mušlí - to vše vytváří dokonalé a vyhledávané prostředí všemi milovníky potápění.
Orientační ceny potápění:
jeden ponor cca 2 500,- Kč
noční ponor cca 2 800,- Kč

Po koupání …
Sportovní a společenský život se odehrává zejména v resortech hotelů, nabízejících převážně služby systému all inclusive, který zahrnuje různé hry jako stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, šachy, lázeňská centra s posilovnou, saunou, masážemi a různé animační, sportovní a společenské programy přes den a zejména večer.

Rent-a-car
Pronájem automobilu je možný. Řízení auta na ostrově je snadné, protože místní doprava není příliš hustá. Nutno však počítat s nízkou kvalitou místních komunikací, zejména ve vnitrozemí a s velmi špatným značením místních komunikací.
Orientační cena pronájmu auta včetně pojištění činí 2 000,- Kč a více na den. Možný je i pronájem skútrů, které lze pořídit za 700,- Kč na den.

Gastronomie nákupy
Oblíbeným jídlem je kuře s rýží nebo fazolemi. Ryby jsou vždycky čerstvé a jednoduše grilované. Jako příloha mas se často podávají pečené či jinak upravené banány nebo yuca (maniok). Hodně se využívá místní tropické ovoce. Z nápojů je nejznámější bílý či hnědý kubánský třtinový rum a koktejly, zejména světoznámé mojito a daiquiri. Nejoblíbenějšími suvenýry jsou kubánské doutníky a kubánský rum. Jinak se kupují jen drobné upomínkové předměty.

Golf
Varadero Golf Club
Golfové hřiště se nachází na poloostrově Hicacos Peninsula (Varadero) v malebné karibské krajině a v blízkosti nádherných pláží. Je to první 18 jamkové hřiště navržené architektem Les Furbes. Hřiště zahrnuje úzký 3,5 kilometrový pás poloostrova včetně uměle vytvořených jezírek a je rozděleno do dvou částí s celkovou délkou hřiště 6 269 metrů a Par 72. Golfové hřiště je vystavěno v blízkosti hotelů Melia Las Americas, Sol Palmeras, Sol Sirenas-Coral a Melia Varadero. Na hřišti se prolínají kombinace tří golfových stylů. Jednak zde najdeme klasický model, široké cestičky lemované stromy, široké a jen místy chráněné greeny. Některé části hřiště mají vyzývající design, moderní styl s úzkými cestičkami a hodně chráněnými greeny obklopenými písečnými bariérami a jezírky. Několik jezírek se slanou vodou propojených s mořem je součástí tohoto golfového hřiště. Některé jamky jsou umístěny v blízkosti moře, což činí další překážku pro hráče golfu. Cvičný areál (300 metrů driving range, 2 putting green, 1 shipping green, 2 bunkery) umožňuje začátečníkům zlepšení jejich hry. To vše umožňuje hráčům golfu kombinaci technické části hry s krásným, tichým a exotickým prostředím. Varadero Golf Club má vlastní recepci pro golfové hráče v Caddie House včetně obchodu s golfovými potřebami a snack bar.
Orientační cena green fee: 1 300,- Kč

Program zájezdu

Trasa

let s přestupem v Paříži

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Havany, přílet, transfer do hotelu a nocleh. 2. den: Snídaně, prohlídka Havany , zahrnující unikátní historické centrum města, Kapitol, náměstí Katedrály, Plaza de Armas, Staré náměstí a náměstí sv. Františka. Návštěva muzea kubánského rumu, pokračování do čtvrti Casablanca, prohlídka sochy Krista a pevnosti Morro. Oběd v typické restauraci. Návštěva muzea Ernesta Hemingwaye, prohlídka náměstí „Plaza de Revolution“ a místního tržiště, volno k případným nákupům. Návrat do hotelu, nocleh. 3. den: Snídaně. Odjezd přes město Piňar del Rio (prohlídka centra tohoto hlavního města stejnojmenné provincie, návštěva tabákové továrny) na celodenní výlet do oblasti Viňales , která je proslulá svou nádhernou přírodou a tabákovými plantážemi. Nejdříve navštívíme údolí Viňales s nádhernou přírodou a proslulými tabákovými plantážemi malebně zasazenými mezi zdejší svahy tzv. mogotes. Návštěva Indiánovy jeskyně , krátká projižďka lodí po podzemní řece. Návštěva Mural de la Prehistoria a Mirador Los Jasminez. Oběd v typické restauraci. Návrat do Havany, nocleh. 4. den: Snídaně. Pokračování na jih ostrova do Národního parku Montemar , návštěva krokodýlí farmy, výlet lodí po jezeře. Oběd, poté volný čas, který můžete využít ke šnorchlování a plavání v Caleta Buena. Ubytování, večeře a nocleh.Pokračování na karibské pobřeží do města Cienfuegos , založeného v 19. století francouzskými přistěhovalci. Krátká prohlídka města a jeho atrakcí, transfer do oblasti Topes de Collantes, nacházející se v centru pohoří Escambray, večeře a nocleh v hotelu. 5. den: Snídaně, odjezd do města Cienfuegos , založeného v 19. století francouzskými přistěhovalci. Krátká prohlídka města a jeho atrakcí, odjezd do Trinidadu, prohlídka města. Oběd. odpoledne transfer do oblasti Topes de Collantes, nacházející se v centru pohoří Escambray, večeře a nocleh v hotelu. 6. den: Snídaně, polodenní výlet do národního parku Guanayara , který se nachází v malebném pohoří Escambray . Z Topes de Collantes odjezd upravenými terénními vozy, návštěva místní typické vesnice, procházka k vodopádům El Rocio , možnost koupání v řece. Oběd, odjezd do Santa Clara, poté djezd kubánským vnitrozemím do přímořského letoviska Varadero . Ubytování v hotelu Tuxpan nebo Blau Marina Varadero (za příplatek). Na vyžádání zajistíme jakýkoliv jiný hotel na Varaderu. Individuální volno. 7. -9. 10.nebo 11 den: Individuální volno s možností koupání, stravování je zajištěno formou „all inclusive“ . 10./11./12. den: S

Trasa

Havana- Viňales-NP Guama-Cienfuegos- Trinidad- Sancti Spiritus-Santa Clara-VaraderoZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.